هر چی [تو] بگی‏

تناسب فرهنگى، اعتقادات و مذهب، تحصیلات، شناخت کافى از شرایط یکدیگر، بلوغ فکرى و عاطفى و غیره از عوامل موثر در زندگى موفق است.

2018-12-26 06:33:00

تناسب فرهنگى، اعتقادات و مذهب، تحصیلات، شناخت کافى از شرایط یکدیگر، بلوغ فکرى و عاطفى و غیره از عوامل موثر در زندگى موفق است.

تناسب فرهنگى یکى از مهمترین عوامل در امر ازدواج است، زیرا معمولا هر فرد واجد خصوصیات و سطح فرهنگ متفاوت است که در آن رشد و زندگى کرده و در بیشتر موارد بر اساس آن آموخته ها رفتار مى کند. در نتیجه دو نفر هرچه از نظر فرهنگى و اجتماعى به هم نزدیکتر باشند سازگارى آنها پس از ازدواج بیشتر و آسان تر خواهد شد.

اهمیت دادن به اعتقادات و باور هاى مذهبى یکى از اساسى ترین معیار هاى انتخاب همسر است. با توجه به این واقعیت ها، حتما باید قبل از ازدواج زوجین به این امر توجه داشته باشند.

داشتن تحصیلات یکسان و متناسب هم در زندگى موفق بسیار موثر است. در بیشتر مواقع دیدگاه و بینش فرد تحصیل کرده نسبت به محیط خانوادگى و مسائل و مشکلات، واقع بینانه تر و منطقى تر است. بلوغ فکرى و عاطفى عامل دیگرى براى ازدواج موفق است. رشد عاطفى و فکرى مناسب در پایدارى زندگى زناشویى نقش بسزایى دارد. چرا که فرد در زندگى نیاز به توانایى فکرى و عاطفى مطلوبى دارد که داشتن یک ازدواج موفق و رسیدن به بلوغ عاطفى، مهم ترین عامل برقرارى آرامش افراد است. احساس مفیدبودن و ثبات اجتماعى در افراد متاهل بیشتر است و متاهل ها نسبت به مجردها ارتباطات اجتماعى بهترى برقرارمى کنند. البته اگر ازدواج موفق باشد تمام این تاثیرات بیشتر مى شود.

❣️ @TebyanHamsangozini❣️

برای شرکت در بحث یا مشاهده منبع مطلب اینجا کلیک کنید.

پیام های کاربران

ارسال پیام


نام نمایشی:


متن: