هر چی [تو] بگی‏

📛چک کردن گوشی👀سلام من 25 سالمه و ه ماهه که عقد کردم با همسرم به صورت سنتی ازدواج کردیم، همسرم یه بار تلگرام منو هک کرده و چندی

2018-04-09 18:12:01

📛چک کردن گوشی

👀سلام من 25 سالمه و ه ماهه که عقد کردم با همسرم به صورت سنتی ازدواج کردیم، همسرم یه بار تلگرام منو هک کرده و چندین بار مخفیانه گوشیمو چک کرده که تازگیها فهمیدم یه بار وقتی که گوشیمو یواشکی برداشته بود به روش آوردم اونم گفت چرا شماره پسر خاله ات تو گوشیته و تهمت زدن به من در صورتی من تو عمرم تا حالا یه دوست پسرم نداشتم و دختر مذهبی ای هستم وخوانواده ام همیشه تو انتخابام آزادم گذاشتن و چیزی بهم تحمیل نکردن! آخرین کاریم که همسرم کرده اینه که گوشیمو برداشته و وانمود میکنه که دزدیدن در صورتی که تو خونه گم شده! حس میکنم همسرم شکاکه و نمیدونم چیکار باید کنم و ترس از آینده دارم اینم بگم همیرم مشکلش فقط اینه و بقیه اخلاقاش خوبه!

📚پاسخ

✨سلام خدمت شما کاربر محترم؛

در اینکه همسرتان کار زشتی را انجام داده است شکّی وجود ندارد؛ منتها فعلا مخاطب ما شما هستید و سرزنش ایشان فایده‌ای نخواهد داشت؛ لذا ما به مباحثی که مرتبط با شما هست خواهیم پرداخت.

در ابتدا پیرامون این فراز که بیان فرمودید: «آخرین کاری که همسرم کرده اینه که گوشیمو برداشته و وانمود میکنه که دزدیدن در صورتی که تو خونه گم شده!» باید عرض کنم فقط یک‌درصد احتمال دهید اشتباه کردید و حقیقتا ایشان برنداشته باشد! آن زمان این قضاوت شما چه معنایی خواهد داشت؟! نوع نگاه شما به همسرتان یقینا در رفتار شما اثر خواهد گذاشت اگر دید منفی نسبت به ایشان داشته باشید، یقینا نمی‌توانید خودتان را به او نزدیک کنید و همین باعث خواهد شد که روز به روز از او دور شوید و متقابلا بدبینی و حتی دشمنی او با شما افزایش یابد و کار پیچیده‌تر شود!

🤔از خود پرسیدید چه شد که او به شما شک پیدا کرد؟ آیا اصطلاحا مدام «سرتان در گوشی» نبود؟! آیا نیازهای همسرتان را برآورده می‌کردید؟ آیا شده یکبار مهربانانه با او در مورد این مشکلات که پیش آمده صحبت کنید و اعتماد سازی نمائید یا همیشه صرفا در مقابل او جبهه‌گیری کرده‌اید؟!

👈پیشنهاد می‌دهم در اولین فرصت مناسب و بدون اینکه بخواهید همسرتان را محکوم نمائید با او صحبت کرده و به او مستقیم یا غیرمستقیم تفهیم کنید که مرد مورد اتّکای زندگی شما هست و هیچ کس نمی‌تواند مثل او برای شما باشد و شرعا، هیچ وقت به دنبال این نبودید و نیستید که با نامحرمی ارتباط داشته باشید و...

یقینا شما می‌توانید با گفتگویی هنرمندانه که از یک زن مؤمنه توقّع می‌رود بسیاری از مشکلات را کاهش و درنهایت از بین ببرید.

🌺موفق باشید و خوشبخت.

❤️💞❤️💞❤️

@my Psychology

برای شرکت در بحث یا مشاهده منبع مطلب اینجا کلیک کنید.

پیام های کاربران

ارسال پیام


نام نمایشی:


متن: