هر چی [تو] بگی‏

♨️تاثیر دیگران در زندگی مشترک.......⁉️

2017-12-21 12:22:03

♨️تاثیر دیگران در زندگی مشترک.......⁉️

👥 خانمی که عمو و دایی خوب و مناسبی ندارد (الکلی و اراذل هستند) در شخصیت وی تأثیری ندارد؟ و آیا این افراد در زندگی مشترک این دخترخانم تأثیر خواهند گذاشت؟ اگر در زندگی مشترک تأثیر داشته باشند، می‌توان با محدود کردن رابطه، مانع تأثیرپذیری شد؟

✍پاسخ:

💞ازدواج یکی از مسائل بسیار مهمی است که در سرنوشت انسان نقش به سزایی دارد و درواقع خوشبختی یا بدبختی او با این مسئله گره‌ خورده است. امّا درباره وضعیت شما باید گفت: گرچه احتمال تأثیرپذیری نسبت به اطرافیان همواره وجود دارد، ولی این مسئله به میزان روابط میان خانواده دخترخانم با اطرافیانش و میزان دین‌داری و سلامت خانواده دخترخانم بستگی دارد. مسلماً هرچقدر میزان روابط و رفت و آمدها زیادتر باشد و از طرفی، میزان دین‌داری و سلامت خانواده دخترخانم پایین باشد، احتمال تأثیرپذیری نسبت به رفتارهای منفی اطرافیان نیز افزایش می‌یابد.

⚜بنابراین لازم است بررسی کنید میزان روابط و سلامت دخترخانم و خانواده‌اش و همچنین میزان دین‌داری‌شان چقدر است؟

🌀 از سویی دیگر هرچقدر میزان دین‌داری و سلامت زوجین بالاتر باشد، میزان تأثیرپذیری منفی نسبت به رفتارهای اطرافیان در زندگی مشترک هم کاهش می‌یابد و با کاهش روابط نیز می‌توان آن را به حداقل رساند.

✨البته پذیرش و توافق خانواده‌ها نیز در امر ازدواج بسیار مهم است و نمی‌توان رضایت آنان را نادیده گرفت. لذا بهتر است با خانواده‌ها در خصوص ارتباط با اطرافیان دخترخانم نیز همفکری و مشورت صورت بگیرد تا میزان تاثیرپذیر در زندگی مشترک به حداقل برسد.

مرکز جامع مشاوره ازدواج و خانواده

🌹🌼

🌹🌼🌿

🌹🌼🌿🍂

برای شرکت در بحث یا مشاهده منبع مطلب اینجا کلیک کنید.

پیام های کاربران

ارسال پیام


نام نمایشی:


متن: