هر چی [تو] بگی‏

✨گذشته شوهر........✍ 4 ماه در دوران عقد به سر می‌برم. شوهرم در کل خوب است ولی تنها چیزی که بنده را اذیت می کند گذشته او می باشد.

2017-12-18 14:19:15

✨گذشته شوهر........

✍ 4 ماه در دوران عقد به سر می‌برم. شوهرم در کل خوب است ولی تنها چیزی که بنده را اذیت می کند گذشته او می باشد. بطور اتفاقی در گوشی او چند تا عکس  و پیامهایی که بین ایشان و دخترها رد و بدل می شد را مشاهده کرده ام. چطور با این قضیه کنار بیایم.

📚پاسخ:

⚜خواهر گرامی اگر واقعا این مسأله واقعیت داشته باشد که همسرتان در گذشته رابطه داشته است، گرچه این موضوع واقعا برای هر خانمی آزاردهنده است که متوجه شود همسرش در گذشته رابطه داشته، ولی به هرحال نمی‌توان به راحتی درباره این موضوع قضاوت کرد و نیاز است که با دقت بیشتری رفتار کرد تا مبادا با یک تصمیم شتابزده، در آینده پشیمان شد.این را هم بدانید که گذشته افراد به مقداری که در آینده اثر بگذارد مهم است؛ ولی اگر در حال حاضر فرد پاک است و قصد تکرار گذشته خود را نداشته باشد، در اینصورت می‌توان به چنین فردی در زندگی امید داشت.

💠 به هرحال تصمیم گیری با شما است؛ اینکه بتوانید با این موضوع کنار بیایید و گذشته او را نادیده بگیرید یانه. امّا اگر تصمیم گرفتید این موضوع را نادیده بگیرید و گذشته‌اش را فراموش کنید باید او را ببخشید؛ یعنی توجه کنید که او هم مثل انسان‌های دیگر ممکن‌الخطا است و بزرگواری حکم می‌کند که بخشیده شود. به این فکر کنید اگر احیانا شما خطا می‌کردید، چه بسا انتظار داشتید او شما را ببخشد پس شما هم او را ببخشید. شما باید با خدا معامله کنید؛ یعنی ببخشید تا خدا از شما بگذرد.

✅چون قرآن می‌فرماید: « و با خلق عفو و دوستی  پیشه کرده و از بدی ها در گذرید؛ آیا دوست نمی دارید که خدا هم در حق شما مغفرت و احسان فرماید».

🌷در نهایت این را هم توجه داشته باشید که انسانها حق ورود در حریم شخصی دیگران ولو همسر خود را خصوصا بخشی که مربوط به گذشته است را ندارند.

مرکز جامع مشاوره ازدواج و خانواده

🌹🌸

🌹🌿🌸

🌹🌸🌿🌸

برای شرکت در بحث یا مشاهده منبع مطلب اینجا کلیک کنید.

پیام های کاربران

ارسال پیام


نام نمایشی:


متن: