هر چی [تو] بگی‏

🔴خواستگارم قیافه‌اش کمی خوب نیست!

2017-09-15 18:50:36

🔴خواستگارم قیافه‌اش کمی خوب نیست!

🔵سوال: خواستگاری دارم که از لحاظ تدین و اخلاق و خانواده بسیار خوب و مورد پذیرش بنده می باشد و تنها مشکلی که وجود دارد قیافه‌ی ایشان است که کمی خوب نیست! اطرافیان بنده بخاطر انتخاب ایشان برای همسر آینده، بنده را سرزنش می کنند. لطفا راهنمایی بفرمایید.

👈👈پاسخ: ازدواج را می توان سرنوشت ساز ترین حادثه‌ی زندگی هر انسانی دانست كه ثمره‌ی این انتخاب، تاثیری به اندازه‌ی کل عمر انسان دارد. ازدواج دارای ملاکها و معیارهایی است که قبل از هر چیز باید به این ملاکها توجه داشت. از جمله‌ی این معیارها تدین و اخلاق است. تدين یعنی پايبندی كامل به اسلام و عمل كردن براساس دستورات آن است.

✔️✔️پيامبر اكرم(صلّی الله عليه و آله) فرمودند: «بر شما باد كه همسر ديندار بگيريد.» [وسائل الشیعه، ج20، ص50]، از آثار تدين می‌توان به صداقت، تواضع، اهل کار، اخلاق نيك، اشاره داشت. پيامبراسلام(صلّی الله عليه و آله) فرموند: «با كسی كه اخلاق و دينش مورد پسند باشد، ازدواج كنيد، اگر چنين نكنيد فتنه و فساد بزرگی در زمين به وجود خواهد آمد.» [همان، ج20، ص78] الحمدلله برای خواستگار شما این دو ملاک اساسی وجود دارد که از نقاط قوت و اصلی برای انتخاب محسوب می شود.

🌹🌹البته همراه معیارهای اصلی انتخاب همسر همچون تديّن، عفّت و اخلاق و اصالت خانوادگی... زيبايی و جمال چهره نيز به عنوان يك معيار محسوب می‌شود. امّا بايد توجه داشت كه اولا زيبايی ظاهری يك امر نسبی است و چه بسا چهره واندام کسی زیبا جلوه كند اما برای فردی ديگر عادی به نظر برسد و ثانيا زيبايی ظاهری ركن اساسی و معيار مستقل نبوده و همراه معيارهای ديگر مطرح است. شاید فردی كه زيبارو است امّا صفات و ارزشهای پسنديده را دارا نباشد و برای همسری انتخاب شود، در آينده، پيامدهای ناخوشايندی را به همراه داشته باشد؛ لذا ملاک و معیار اصلی در انتخاب و ملاکها برای همسر آینده خودتان باشید.

کانال ❤️ازدواج موفق❤️ زندگی زیبا❤️

از شما نیز دعوت به عضویت میکنیم 👇👇👇

@my psychology 👈👈👈

روش ارسال سوال:👇👇👇

http://www.welayatnet.com/fa/node/add/forum

🍂

🍃🍂

🍂🍃🌺

🍂🌺🍃🍂

🌺🍃🍂🌺🍃

🍂🍃🌺🍃🍂🌺

🍂🍃🍂🌺🍃🍂🌺🍂

برای شرکت در بحث یا مشاهده منبع مطلب اینجا کلیک کنید.

پیام های کاربران

ارسال پیام


نام نمایشی:


متن: