هر چی [تو] بگی‏

⛔️طلبه ها نیز سربازی میروند

نوشته شده در2017-08-02 08:24:04

⛔️طلبه ها نیز سربازی میروند

💐دنیا همواره با ظلمت‌هایی همراه بوده است که ریشه در جهل و نادانی، تعصبات بی‌جا، هوس رانی و جاه‌طلبی، شهوت‌رانی و... دارد و در این میان پیامبران و به‌تبع آنها علما و دانشمندان در حکم چراغی فروزان بوده‌اند که راه را برای حقیقت جویان روش کرده و می‌کنند، رسول خدا (صلی الله علیه و آله) می‌فرماید: «علما چراغ‌های زمین‌اند و جانشینان پیامبران و وارثان من و پیامبران هستند.» (میزان الحکمه، ج ۸   باب ۲۸۰۴)

🌹اما دشمنان همیشه در صدد تخریب این چراغهای فروزان بوده اند و امروزه نیز با دروغ‌هایی مانند طلبه‌ها به سربازی نمی‌روند، به‌راحتی قاضی می‌شوند، در شرکت نفت و جاهایی که پول هست حضور دارند و... درصدد تخریب جایگاه طلاب علوم دینی می‌باشند،

👈👌 اما واقعیت این است که طلاب علوم دینی نیز مانند سایر افراد تا زمانی که محصل هستند داری معافیت تحصیلی می‌باشند و در صورت عدم تحصیل و یا اشتغال باید خدمت سربازی را انجام دهند؛

ادامه مطلب

❣❤️❣❤️❣❤️

تا جایی که امکان دارد از کلمات همیشه و هرگز استفاده نکنید.

مثل اینکه می‌گویید: «هیچ‌وقت دست به سیاه و سفید نمی‌زنی».

واژه‌های «هرگز و همیشه» بیش از اندازه قدرتمند هستند و بی‌آنکه لازم باشد طرف مقابل را خشمگین می‌سازند، از این گذشته بسیار ضعیف هستند، زیرا به راحتی می‌توان در مقام تکذیب آن حرف زد.

ادامه مطلب

مواظب حسادت های شوهرتان باشید

نوشته شده در2017-10-28 06:59:32

مواظب حسادت های شوهرتان باشید

برای داشتن حس تفاهم با شوهرتان باید بدانید که او چه روحیه ای دارد. آیا انتظار دارید از همکار شوهرتان تمجید کنید و او ناراحت نشود؟!!!

✔️ اگر میخواهید همیشه در قلب شوهرتان جای داشته باشید هیچ گاه بیش از حد از مردی نزد او تعریف نکنید

ادامه مطلب

💠 حضرت امام صادق عليه السلام :

نوشته شده در2017-04-21 11:30:40

💠 حضرت امام صادق عليه السلام :

« إنَّ المَرءَ يَحتاجُ فى مَنزِلِهِ و َعِيالِهِ إِلى ثَلاثِ خِلالٍ يَتَكَلَّفُها و َإن لَم يَكُن فى طَبعِهِ ذلِكَ : مُعاشَرَةٌ جَميلَةٌ و َسَعَةٌ بِتَقديرٍ و َغَيرَةٌ بِتَحَصُّنٍ »

🔸مرد در خانه و نسبت به خانواده اش نيازمند رعايت سه صفت است هر چند در طبيعت او نباشد: خوشرفتارى ، گشاده دستى به اندازه و غيرتى همراه با خويشتن دارى.

ادامه مطلب
قبلی 1 2 3 4 5 6 7 8 9