هر چی [تو] بگی‏

ازدواج باید بتونه باعث آرامش ‌بشه و بنابراین در انتخاب همسر به این موضوع خیلی دقت کنید که آیا با این شخص خاص میتونید به آرامش برسید یا نه؟! حتی در قرآن هم داریم که زن و شوهر آرامش هم هستند.

این رو بدونیم اگر فردی ازدواج کرد و به آرامش دست نیافت، یعنی ازدواج موفقیت آمیزی نداشته.

ادامه مطلب

🔴🔴بی‌اخلاقی و ضعف اعتقاد شوهر

نوشته شده در2017-09-19 08:42:31

🔴🔴بی‌اخلاقی و ضعف اعتقاد شوهر

🍀🍀سوال: شوهری دارم که متأسفانه از همان اول زندگی به هیچ‌چیز اعتقاد نداشت و ندارد و به‌راحتی به قرآن و پیامبر توهین می‌کند و دست بزن دارد. این مسئله مرا به‌شدت آزار می‌دهد و نمی‌دانم چه تصمیمی باید بگیرم. ازیک‌طرف دختر ۴ ساله‌ای دارم و نگران آینده‌اش هستم. از طرفی هم از این نوع زندگی خسته شدم. لطفاً راهنمایی کنید.

🍁🍁پاسخ: طبیعی است که وضعیت فعلی شما حاصل انتخاب خودتان است، امّا با توجه به بی‌اعتقادی و توهین‌های ایشان به مقدسات دینی و دست ‌‌بزن‌های گاه و بیگاهشان و همچنین تلا‌ش‌های شما در بهبود وضعیت، به نظر می‌رسد تغییر در ایشان شرایط خاصی را خواستار باشد؛ ازاین‌رو توصیه اکید بر این است که به همراه همسرتان یا حداقل خودتان به یک مشاور (حاذق و باتجربه) مراجعه حضوری داشته باشید تا با همفکری ایشان بتوانید به یک تصمیم درست در زندگی خود برسید وگرنه ادامه این روند و عدم تصمیم‌گیری درست می‌تواند زندگی شما و آینده دخترتان را تحت تأثیر خود قرار دهد.

⭐️⭐️لازم به ذکر است که در این زمینه، توکل بر خدا را هرگز از یاد نبرید؛ زیرا بنا به فرموده امام علی(علیه‌السلام): «هركس به خدا توكل كند، دشوارى‌ها براى او آسان مى‌شود و اسباب برایش فراهم مى‌گردد.»[بحارالانوار، ج75، ص81]

ادامه مطلب

🍀🍀تقلید راه سعادت دنیوی و اخروی!

نوشته شده در2017-09-21 19:00:54

🍀🍀تقلید راه سعادت دنیوی و اخروی!

🔴🔴انسان نیازهاى زیادی در زندگى خود دارد و برای ارضا کردن کامل این نیازها به شناخت و اطلاع کافی نیاز دارد؛ به دست آوردن علم و آگاهی و تخصص در همه مسایل امکان ندارد. پس افراد و جوامع انسانى براى برطرف کردن نیازها و ادامه زندگى خود باید به کارشناسان هر علم رجوع کرده و از آنان پیروى کنند. با این وجود متأسفانه برخی افراد، مسأله تقلید و پیروی از مراجع و آیات عظام تقلید را زیر سؤال برده و می‌گویند در دنیای امروز که علم و دانش پیشرفت چشمگیری کرده، نیازی به تقلید کردن از دیگران احساس نمی‌شود.

⭕️⭕️و امروزه همه افراد می‌توانند با مراجعه به قرآن احکام دینی خودشان را به دست بیاورند و نیازی به تقلید کردن نیست. در حالی که در شریعت اسلام، تقلید یکی از واجباتی است که خدای حکیم، آن‌ را برای سعادت دنیا و آخرت انسان تشریع کرده است. امام صادق‌(علیه السلام) می‌فرماید: «از بین فقها آنان که نگهدارنده نفس خویش و حافظ دین‌ خود است و خود را از گناه و آلودگى حفظ مى‌کند و با هواهاى نفسانى‌اش مبارزه مى‌کند و مطیع اوامر الهى و جانشینان اوست، بر همه لازم است که از او تقلید کند.» [بحار الانوار، ج2، ص 88]

🔸🔸این روایت و روایات دیگر در این زمینه بیانگر لزوم تقلید و پیروی از عالمان دینی است. در نهایت آن تقلیدی که مانع رشد عقل و سبب عقب‌افتادگی انسان می‌گردد، تقلید کور و بی‌منطق است. ولی تقلید در احکام، مثل رجوع به متخصص می‌باشد و مجتهد، مانند پزشکی است که در یک رشته‌ی خاص متخصص شده است و او شخصی است که احکام را از روی دلیل به دست آورده و باید در امور تخصصی به متخصص مراجعه شود.

کانال ❤️ازدواج موفق❤️ زندگی زیبا❤️

از شما نیز دعوت به عضویت میکنیم 👇👇👇

ادامه مطلب

ازدواج شهدا(شهید جواد فکوری)

نوشته شده در2018-12-05 07:05:19

ازدواج شهدا

(شهید جواد فکوری)

سر سفره عقد نشسته بودیم کنار هم.

بوی عطرش همه اتاق را پر کرده بود.

بله را که گفتم، سرش را آورد زیر گوشم، خیلی آرام و آهسته گفت:

ادامه مطلب

⭕️می ترسم شوهرم من را پس بزند....⁉️

نوشته شده در2017-11-07 18:51:33

⭕️می ترسم شوهرم من را پس بزند....⁉️

😔در کودکی بعضی از اعضای بدنم از جمله یکی از دستام وشکم و یکی از سینه هام سوخته و از آن موقع همیشه استرس داشتم که نکنه شوهرم منو پس بزنه؛ الان که ازدواج کردم همسرم میگه هیچ مشکلی ندارم ولی من باز هم فکر می کنم حتما داره چیکار کنم؟

پاسخ:👇👇👇

🔅 با سلام و احترام؛ کاملا واضح است که همسرتان برای انتخاب شما معیار ها و خصوصیات قابل توجه زیادی داشته و دارند که نقص جزئی عنوان شده خللی در انتخاب او نداشته است و تلاش شما برای رضایت همه جانبه و رفع کمبود ها زندگی ستودنی است.

ادامه مطلب
قبلی 1 2 3 4 5 6 7