هر چی [تو] بگی‏

‍ ضرورت ازدواج انتخاب همسر

نوشته شده در2017-04-23 09:54:46

‍ ضرورت ازدواج

انتخاب همسر

سن ازدواج

سن و ملاحظات آن

اين سوال ممكن است براي شما پيش آمده باشد كه چه سني برای ازدواج متناسب است و آیا می توانیم مقطع سنی مشخصی را به عنوان سن قابل قبول برای ورود به ازدواج ارزیابی کنیم؟

ما در ازدواج با دو تا مفهوم اساسي روبرو هستيم،

اول اينكه درک و برداشت ذهنی فرد از فرایند ازدواج، در این سن چیست؟

دوم اینکه برای انجام امور مربوط به ازدواج، چقدر توانایی و قابلیت دارد؟

ادامه مطلب

طنز

با شوهرم رفتیم مانتو بخریم دونه دونه رنگاش و طرح هایی که بود رو پوشیدم اومدم جلوش واسه هرکدوم یه چیزی گفت:

مشکی:مگه بابات مرده !!!

سفید:مگه عروسی؟؟!

نارنجی:رفتگرشهرداری..!!

صورتی: خجالت نمیکشی مگه بچه ای…!!!؟

قرمز:شنل قرمزی ، شمر!!؟

ادامه مطلب

🍁🍁کم توجهی و بی تفاوتی شوهر

نوشته شده در2017-09-21 19:00:54

🍁🍁کم توجهی و بی تفاوتی شوهر

☘️☘️سوال: شش ماه است که عروسی کرده ام و در این مدت شوهرم نسبت به من کم توجه و بی تفاوت است که به خاطر همین به شدت از ایشان زده شده‌ام. خودش می گوید فراموش می کنم که به تو توجه کنم. وقتی به او می گویم که نیازهایم را تأمین کند می گوید خودت را به بی خیالی بزن تا آرام شوید. چکار کنم، کمکم کنید.

🌹🌹پاسخ: اگر نقش همسری، صحیح و در جای خودش بین زن و شوهر صورت نگیرد، عامل بروز کم توجهی خواهد شد. کم توجهی همسر، یکی از عوامل موثّر و اصلی بروز اختلافات بین زوجین بوده، بگونه‌ای که علّتی مهم برای تخریب بنیان خانواده‌ها می‌باشد. البته زن و مرد نباید هر بی توجهی و بی تفاوتی را حمل بر عدم محبت و عشق کنند. زن و مرد هر دو، باید شیوه­‌هاى ابراز محبّت، توجه و... را آموزش دیده و به كار برند تا كم­ كم نسبت به یكدیگرعلاقه و توجه ایجاد شود. شاه كلید آغاز حركت اصلاحی در محیط خانواده سخن گرانقدر امام علی(علیه السلام) است: «آنچه را كه برای خود دوست داری برای دیگران نیز دوست بدار و آنچه را كه برای خود نمی پسندی برای دیگران مپسند.»[نهج البلاغه، نامه 31]

❤️❤️پس زمانی که شما با عشق و علاقه در راستای بر طرف کردن نیازهای او گام بردارید، آنگاه خواهید دید بدون اینکه شما بخواهید او خواسته‌های شما را انجام می دهد، پس از همین الآن شروع کنید. در این راستا هرگز او را با مردان دیگر مقایسه نکنید و خاطرات خوش دوران عقد را یاد آوری کنید. همچنین پيش از ورود شوهر، خود را بياراييد، لباس‌های زيبا بپوشيد، عطر خوش بو استعمال کنيد، و به او نشان دهيد که همه اين کارها را برای او انجام داده‌ايد.

ادامه مطلب

💙اسرار زندگی مجردی را به خواستگار بگوییم یا نه؟

۱.در جلسات اول خواستگاری می توانید مسائلی را مطرح کنید که دیگران اطلاع و آگاهی دارند ولی خواستگار شما از آن بی اطلاع است. مثلاً در محل و فامیل همه می دانند شما با یک ازدواج غیر موفق روبرو بوده اید بهتر است این نکته را قبل از قرار خواستگاری به اطلاع فرد مورد نظر برسانید که اگر با شنیدن این موضوع نظرش تغییر می کند قبل از جلسات خواستگاری و ایجاد زحمات و مشکلات متوجه شود.

۲.گاهی ازدواج تا مراحلی پیش رفته است و بعد به دلایلی انجام نشده و در شناسنامه هم ثبت نشده و عروسی هم انجام نگرفته است در این شرایط لازم نیست قبل از خواستگاری اطلاع دهید ولی در آخر جلسه اول خواستگاری باید برای فرد تشریح کنید. برخی از اسرار را که جز خانواده شما کسی از آن اطلاع ندارد نباید در جلسات اول بیان کنید. شما می توانید در مراحل بعد و به میزان اعتمادی که به فرد مقابل پیدا کرده اید، او را از این اسرار مطلع سازید.

ادامه مطلب

یکی از دوستام با یه دختر خیلی پولدار دوست شده بود و تصمیم داشت هر طور شده باهاش عروسی کنه،

تو یه مهمونی یه دفعه از دهنش پرید که ۵ ساله دفتر خاطرات داره و همه چیزشو توش می نویسه،😎

دختره همم گیر داد که دفتر خاطراتتو بده من بخونم!!

از فردای اون روز نشستیم به نوشتنه یه دفتر خاطرات قلبی واسش!

من وظیفه قدیمی جلوه دادنشو داشتم،

۱۰ جور خودکار واسش عوض کردم،

پوست پرتقال مالیدم به بعضی برگاش…،

چایی ریختم روش و گل گذاشتم لای برگه ها و…

ادامه مطلب

واقعا چه اشکالی داره که لباس عروسی‌تون رو کرایه کنید؟

واقعا چه اشکالی داره که تو مراسم عروسی‌تون فقط یه نوع غذا بدید؟

واقعا چه اشکالی داره جهیزیه رو درحد ضروریات تهیه کنید؟

نگران چی هستید؟!

حرف مردم؟! 😢

ادامه مطلب
قبلی 1 2 3