هر چی [تو] بگی‏

نکات پیش از ازدواج

نوشته شده در2018-01-20 12:18:37

نکات پیش از ازدواج

دوران نامزدی

نامزدی با همه شیرینی اش، دوران پرتنشی است و اگر شما روش سازنده ای برای مقابله با تعارضهایتان به کار نبرید، ممکن است به سرعت از یکدیگر فاصله بگیرید و عطای این ازدواج را به لقایش ببخشید.

ادامه مطلب

🔷هدایت کردن نوجوان از پرتگاه‌های شیطان

🔴سوال: چگونه یک نوجوان (فرزند) را از پرتگاه‌های شیطان دور کنیم، در حالی که پرتگاهای شیطان کشش زیادی دارند؟

💎پاسخ: قبل از هر چیز از احساس مسؤولیتى كه در قبال نوجوانان دارید به شما احسنت مى گوئیم، چرا که پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله) در مورد هدایت کردن می‌فرمایند: «هر كسى، به هدایتى راهنمایى كند، پاداشى را كه براى پیروان هدایت وجود دارد، براى او نیز خواهد بود؛ بى‌آن‏كه از پاداش پیروان كاسته شود.»[نهج الفصاحه، ص753، ح2930]

🌸👈برای اینكه شما بتوانید یک نوجوان را هدایت کنید، باید در زمینه ویژگی های دوران نوجوانی، اطلاعات كاملی را داشته باشید. روان‌شناسان، دوران نوجوانی را، دوره بروز احساسات مذهبی و شكفته شدن تمایلات ایمانی و اخلاقی می‌دانند.[مشکلات نوجوانی و جوانی، ص 245]

❤️نوجوانان فطرتا كنجكاو و خداجو هستند. باید در اولین گام، ارتباط عاطفی خود را با فرزند نوجوانتان تقویت كنید؛ برای این کار، سر حرف را با مقدمه ای شیرین و کلمات جذاب بگشایید و با او رفیق بشوید و بگو بخند داشته باشید، این کارها باعث می‌شود فرزندتان خیلی از مسائل خود را با شما در میان بگذارد.

ادامه مطلب

🔴ماجرای ازدواج یک اسیر

نوشته شده در2017-09-06 13:07:35

🔴ماجرای ازدواج یک اسیر

👈👈بر اساس آیه 24 سوره نساء، ازدواج با زنان همسردار، در شرع مقدس اسلام حرام است و از این دسته، فقط زنان کافر اسیر شده، با شرایطی مستثنی هستند، از جمله اینکه عدّه زنان اسیر یک بار عادت شدن (حیض دیدن) است و یا اگر باردار باشند، وضع حمل نمودن است.(تفسیر نمونه، ج3، ص333) اما در جنگ خیبر که صفیه به اسارت در آمد، پیامبر(صلی‌الله‌علیه‌وآله) به او پیشنهاد کردند که اگر مسلمان شود و خدا و رسولش را انتخاب کند او را آزاد فرمایند، صفیه گفت من مسلمان شدم و خدا و رسولش را انتخاب می‌کنم.

🔶یعنی بعد از آزادی از اسارت توسط پیامبر(صلی الله علیه و آله) به همسرى رسول خدا در آمد.

🔸از اینرو، عمل پیامبر اسلام (صلی‌الله‌علیه‌وآله) کاملاً مطابق با دستورات دین مبین اسلام است؛ چون صفیه جزء زنان اسیر بوده است و ازدواج پیامبر با او، بعد از دوران عده‌اش و با اسقبال خود او همراه بوده است.(انساب الاشراف، ج1، ص443) بنابر این، پیامبر(صلی‌الله‌علیه‌وآله) اصلا او را مجبور به ازدواج نکردند تا به حضرتش خرده گرفته شود که با زنان اسیر، برخورد نامناسبی داشته‌اند.

🔹پی نوشت:

مکارم شیرازی، تفسیر نمونه، دار الکتب الاسلامیه، تهران، چاپ اول، 1374ش، ج3، ص333.

بلاذری، احمد بن یحیی، انساب الاشراف، دار الفکر، بیروت، چاپ اول، 1417ق، ج1، ص443.

کانال ❤️ازدواج موفق❤️ زندگی زیبا❤️

از شما نیز دعوت به عضویت میکنیم 👇👇👇

ادامه مطلب

‌ 10 واقعیت اساسی درباره ازدواج

نوشته شده در2017-10-02 07:20:03

‌ 10 واقعیت اساسی درباره ازدواج

1- شما نمیتوانید فردی را مجبور کنید تا شما را دوست داشته باشد.

2- هر چه میخواهید تلاش کنید، شما هیچگاه قادر نخواهید بود شریک خود را تغییر دهید، هر چند اگر شما خود را تغییر دهید، ممکن است شریک شما نیز تغییر کند.

3- بعضی اشخاص با اشخاص ازدواج نمیکنند، بلکه آنها با توهمات و خیالپردازیهای خودشان ازدواج میکنند.

4- یک ازدواج حقیقی درست از نقطه ای آغاز میگردد که توهمات پایان می یابند.

5- عشق تنها یکی از عللی است که ما شریک خود را بر می گزینیم.

ادامه مطلب

🌿🌿🌿🌿🌿🌿🌿🌿🌿🌸پرسش وپاسخ

نوشته شده در2017-04-20 12:54:40

🌿🌿🌿🌿

🌿🌿🌿

🌿🌿

🌸پرسش وپاسخ

♻️اخیراً پسری به خواستگاری بنده آمده است که از لحاظ دینی و اخلاقی مشکلی ندارد و من و خانواده‌ام او را پسندیده‌ایم. حدود 7 بار نیز با نظارت خانواده‌‌ام بیرون رفتیم، امّا چیزی که مرا نگران کرده، این است که طی چند دیدار اخیر، متوجه شدم وقتی ایشان ساکت است و به چیزی فکر می‌کند، تیک می‌گیرد و شانه خود را بالا می‌اندازد و سرش را کج می‌کند که این مسئله در هنگام حرف زدن اصلاً دیده نمی‌شود. بنده نسبت این مسئله بسیار نگران شدم و نمی‌دانم چگونه درباره این موضوع با او صحبت کنم. لطفاً مرا راهنمایی کنید.

✍پاسخ:

ادامه مطلب
قبلی 1 2 3 4 5 6