هر چی [تو] بگی‏

نکات پیش از ازدواج

نوشته شده در2018-01-20 12:18:37

نکات پیش از ازدواج

دوران نامزدی

نامزدی با همه شیرینی اش، دوران پرتنشی است و اگر شما روش سازنده ای برای مقابله با تعارضهایتان به کار نبرید، ممکن است به سرعت از یکدیگر فاصله بگیرید و عطای این ازدواج را به لقایش ببخشید.

ادامه مطلب

🔷هدایت کردن نوجوان از پرتگاه‌های شیطان

🔴سوال: چگونه یک نوجوان (فرزند) را از پرتگاه‌های شیطان دور کنیم، در حالی که پرتگاهای شیطان کشش زیادی دارند؟

💎پاسخ: قبل از هر چیز از احساس مسؤولیتى كه در قبال نوجوانان دارید به شما احسنت مى گوئیم، چرا که پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله) در مورد هدایت کردن می‌فرمایند: «هر كسى، به هدایتى راهنمایى كند، پاداشى را كه براى پیروان هدایت وجود دارد، براى او نیز خواهد بود؛ بى‌آن‏كه از پاداش پیروان كاسته شود.»[نهج الفصاحه، ص753، ح2930]

🌸👈برای اینكه شما بتوانید یک نوجوان را هدایت کنید، باید در زمینه ویژگی های دوران نوجوانی، اطلاعات كاملی را داشته باشید. روان‌شناسان، دوران نوجوانی را، دوره بروز احساسات مذهبی و شكفته شدن تمایلات ایمانی و اخلاقی می‌دانند.[مشکلات نوجوانی و جوانی، ص 245]

❤️نوجوانان فطرتا كنجكاو و خداجو هستند. باید در اولین گام، ارتباط عاطفی خود را با فرزند نوجوانتان تقویت كنید؛ برای این کار، سر حرف را با مقدمه ای شیرین و کلمات جذاب بگشایید و با او رفیق بشوید و بگو بخند داشته باشید، این کارها باعث می‌شود فرزندتان خیلی از مسائل خود را با شما در میان بگذارد.

ادامه مطلب

‌ 10 واقعیت اساسی درباره ازدواج

نوشته شده در2017-10-02 07:20:03

‌ 10 واقعیت اساسی درباره ازدواج

1- شما نمیتوانید فردی را مجبور کنید تا شما را دوست داشته باشد.

2- هر چه میخواهید تلاش کنید، شما هیچگاه قادر نخواهید بود شریک خود را تغییر دهید، هر چند اگر شما خود را تغییر دهید، ممکن است شریک شما نیز تغییر کند.

3- بعضی اشخاص با اشخاص ازدواج نمیکنند، بلکه آنها با توهمات و خیالپردازیهای خودشان ازدواج میکنند.

4- یک ازدواج حقیقی درست از نقطه ای آغاز میگردد که توهمات پایان می یابند.

5- عشق تنها یکی از عللی است که ما شریک خود را بر می گزینیم.

ادامه مطلب

🌿🌿🌿🌿🌿🌿🌿🌿🌿🌸پرسش وپاسخ

نوشته شده در2017-04-20 12:54:40

🌿🌿🌿🌿

🌿🌿🌿

🌿🌿

🌸پرسش وپاسخ

♻️اخیراً پسری به خواستگاری بنده آمده است که از لحاظ دینی و اخلاقی مشکلی ندارد و من و خانواده‌ام او را پسندیده‌ایم. حدود 7 بار نیز با نظارت خانواده‌‌ام بیرون رفتیم، امّا چیزی که مرا نگران کرده، این است که طی چند دیدار اخیر، متوجه شدم وقتی ایشان ساکت است و به چیزی فکر می‌کند، تیک می‌گیرد و شانه خود را بالا می‌اندازد و سرش را کج می‌کند که این مسئله در هنگام حرف زدن اصلاً دیده نمی‌شود. بنده نسبت این مسئله بسیار نگران شدم و نمی‌دانم چگونه درباره این موضوع با او صحبت کنم. لطفاً مرا راهنمایی کنید.

✍پاسخ:

ادامه مطلب
قبلی 1 2 3 4 5 6 7