هر چی [تو] بگی‏

✅همکار خوب، همکلاسی خوب، لزوما شوهر یا زن خوبی نمی شود

برخی از افراد با همکلاسی یا همکار خود ازدواج می‌کنند با این تصور که او در دانشگاه یا محل کار بسیار آدم آرام و صبوری بوده یا از ویژگی‌های مثبتی برخوردار است. اما وقتی زیر یک سقف می‌روند همه چیز عکس آنچه انتظار می‌رفته رخ داده است. دنیا روی سر فرد خراب شده و طرف مقابلش را به دو‌ رویی یا تظاهر محکوم می‌کند.

ادامه مطلب

دوست داشتن یک نفر به این معنی نیست که ما همیشه احساس خوب و مثبتی نسبت به او داشته باشیم.

عشق طعم و مزه های متفاوتی دارد؛ گاهی شیرین و گاهی تلخ است. عشق همیشه یک رنگ و یکسان نیست.

ادامه مطلب

آقا پسر عزیز ؛ دختر خانم گرامی !

نوشته شده در2017-12-17 19:13:15

آقا پسر عزیز ؛ دختر خانم گرامی !

دقت کنید لطفا !

وقتی یکی برای ازدواجتان واسطه می شود ؛ خوب چشمتان را باز کنید و با دقت تصمیم بگیرید ؛ تا پس فردا اگر خدای نکرده به مشکل برخوردید مدام به آن بنده خدا نگویید که :

❌نونی بود که تو، توی دامن من گذاشتی❌

❌من حلالت نمی‌کنم!❌

ادامه مطلب

🍀🍀شتابزدگی در رد کردن خواستگار

نوشته شده در2017-09-18 09:04:18

🍀🍀شتابزدگی در رد کردن خواستگار

🔴سؤال: خواستگاری داشتم که باوجود شرایط خوب، اصلاً به دلم ننشست. چه‌بسا اکراه هم داشتم. خانواده‌ام اصرار داشتند که جلسه دوم را با ایشان داشته باشم، ولی بنده قبول نکردم. به نظرتان کارم اشتباه بود؟

🔶🔶پاسخ: بهتر بود قبل از هرگونه تصمیم شتاب‌زده و پیش‌داوری، جلسات خواستگاری را ادامه می‌دادید. چه‌بسا با شناخت بیشتری که در آینده از ایشان پیدا می‌کردید، نظرتان نسبت به ایشان تغییر می‌کرد و اگر بعد از چند جلسه گفتگو، همچنان نظرتان نسبت به خواستگارتان تغییری نمی‌کرد، در آن صورت می‌توانستید ایشان را رد کنید.

✔️✔️نکته: در آموزه‌های دینی به‌شدت به ملاک ایمان و اخلاق برای انتخاب همسر توجه شده است. به‌طوری‌که آنچه قبل از هر چيز بايد درباره‌اش تحقيق شود، بُعد ايماني و اعتقادي شوهر است كه شامل اعتقاد، اخلاق، تقوا، طهارت باطن، خودداري از گناه و دوري از انحراف و فساد است.

ادامه مطلب
4 5 6 7 8 9 10 11 12