هر چی [تو] بگی‏

⚜ مهریه‌ی سنگین مال دوران جاهلیت است.

✅ رهبرانقلاب:

مهریه‌ی سنگین مال دوران جاهلیت است. پیامبر اکرم (صلی‌الله‌علیه‌وآله) آن را منسوخ کرد.

پیامبر (صلی‌الله‌علیه‌وآله) از یک خانواده‌ی اعیانی است. خانواده‌ی پیغمبر (صلی‌الله‌علیه‌وآله)، تقریباً اعیانی‌ترین خانواده‌ی قریش بودند.

خود ایشان هم که رئیس و رهبر این جامعه است. چه اشکالی داشت دختر به آن خوبی که بهترین دختران عالم است و خدای متعال او را «سیدة النّساء العالمین» قرار داد «مِن الاَوّلینَ و الآخِرین»، با بهترین پسرهای عالم که مولای متقیان است می‌خواهند ازدواج کنند، مهریه‌ی ایشان زیاد باشد؟

ادامه مطلب

📚پرسش وپاسخ:

👤پسری معتقد به مباحث دینی هستم و به نامحرمان نگاه نمی کنم الان مدتی است که گاهی شبها به دم در منزل رفته و در آنجا می نشینم، متوجه شدم دخترخانمی 18 یا19 ساله که دختر خوبی هست علی الظاهر، حواسش به من بوده و نگاه می‌کند...؛ می‌خواستم درمورد نگاه دخترخانمها کمی توضیح بدهید.

پاسخ: 👇👇👇

ادامه مطلب

💠حتی هنوز شماره تلفنم را نگرفته است!

❤️چند روز دیگر قرار است نامزد کنم اما خواستگار حتی شماره من را نیز نگرفته است، لطفاً راهنمایی کنید.

پاسخ: 👇👇👇

💞ازدواج در سرنوشت انسان نقش بسیار مؤثری دارد به‌طوری که خوشبختی دنیایی و حتی آخرتی انسان به آن گره‌خورده است و لذا در دین به بیان ملاک‌های آن پرداخته‌شده و روایات زیادی در معرفی همسر مناسب بیان‌شده است که شاید اصلی‌ترین ملاک برای همسر خوب، ایمان و اخلاق حسنه باشد، ✳️امام رضا (علیه‌السلام) در روایت زیبایی می‌فرماید: «هنگامی‌که مردی از شما خواستگاری کرد که از دین و اخلاق او راضی بودید به ازدواج با او رضایت دهید» [میزان الحکمة، ج 4، ص 280] 🦋آنچه شایسته است که شما فکر و ذهنتان را صرف آن کنید بررسی صفات نیک و بد خواستگارتان است تا با این تحقیق و بررسی به میزان ایمان و اخلاق او برسید، اگر خواستگارتان از این دو جهت وضعیت خوبی داشته باشد شماره گرفتن یا نگرفتن از جانب او اهمیت چندانی ندارد؛ چه‌بسا خواستگارتان احکام دین برایش مهم باشد و نخواهد قبل از محرم شدن با شما گفتگویی را انجام دهد و ترجیح دهد اگر نکته‌ای مهم باشد در جلسه خصوصی که با مدیریت خانواده تشکیل می‌شود آن را بیان کند.

ادامه مطلب

♨️تاثیر دیگران در زندگی مشترک.......⁉️

👥 خانمی که عمو و دایی خوب و مناسبی ندارد (الکلی و اراذل هستند) در شخصیت وی تأثیری ندارد؟ و آیا این افراد در زندگی مشترک این دخترخانم تأثیر خواهند گذاشت؟ اگر در زندگی مشترک تأثیر داشته باشند، می‌توان با محدود کردن رابطه، مانع تأثیرپذیری شد؟

✍پاسخ:

💞ازدواج یکی از مسائل بسیار مهمی است که در سرنوشت انسان نقش به سزایی دارد و درواقع خوشبختی یا بدبختی او با این مسئله گره‌ خورده است. امّا درباره وضعیت شما باید گفت: گرچه احتمال تأثیرپذیری نسبت به اطرافیان همواره وجود دارد، ولی این مسئله به میزان روابط میان خانواده دخترخانم با اطرافیانش و میزان دین‌داری و سلامت خانواده دخترخانم بستگی دارد. مسلماً هرچقدر میزان روابط و رفت و آمدها زیادتر باشد و از طرفی، میزان دین‌داری و سلامت خانواده دخترخانم پایین باشد، احتمال تأثیرپذیری نسبت به رفتارهای منفی اطرافیان نیز افزایش می‌یابد.

ادامه مطلب

💖💖💖💖💖♻️پرسش وپاسخ:

نوشته شده در2017-04-20 12:54:40

💖💖

💖💖💖

♻️پرسش وپاسخ:

❄️سلام. من میخواهم با کسی ازدواج کنم که علاقه ای به دین اسلام نداره و اصلا ذهنیت خوبی هم نسبت به اسلام نداره.البته ایران زندگی میکنه . من خودم ادم معتقدی هستم و خانوادمم همینطور.این . من به دنبال راه کاری هستم که ایشونو به سمت اسلام بکشونم و خوش بینش کنم. لطفا منو راهنمایی کنید.متشکرم

✍پاسخ:

ادامه مطلب

🌹 زندگی آرام 🌹:

.✨🍃🍂🌺🍃🍂🌺🍃🍂🌺

🍃🍂🌺🍃🍂🌺

🍂🌺🍂

🌺

💠 هفت قدم برای پیشگیری از بد دلی مردان ✅ 2⃣

ادامه👇

🔴مقصر بودن طرفین در ایجاد این بیماری

📢📢📢براساس منابع اسلامی، الگوی سبب شناسی بدگمانی، هر دو طرف رابطه را شامل می شود

و طبق این الگو، هر کدام از طرفین و همسران سهمی خاص در بدگمانی دارند.

⬅️بدین معنا که

طرف اول، «زمینه ساز بدگمانی»

و طرف دوم «تفسیرگر منفی» است.

بنابراین برای بهبود رابطه باید از ایجاد این دو فاکتور خودداری کرد.

🔵۱ زمینه بدگمانی همسرتان را فراهم نکنید

اگر همسری، خیلی باز و راحت با نامحرم سخن بگوید و شوخی کند؛ آن گونه که با محارم رفتار می کند، نمی تواند بد گمانی و آشفته خاطری همسرش را انتظار نداشته باشد⚠️

یا اگر هنگام صحبت با خانواده اش در گوشی سخن می گویند و به اصطلاح پچ پچ کند، نمیتوانند انتظار سوءظن همسر را نداشته باشد.

✅امام علی (علیه السلام) می فرماید:

«هر که خود را در جایگاه تهمت و بدگمانی قرار دهد، نباید کسی را که به او گمان بد برده است سرزنش کند.»

«هر که به اماکن بد رفت و آمد کند متهم می شود و هر که خود را در معرض تهمت قرار دهد، نباید کسی را که به او گمان بد برده است، سرزنش کند» 👌

🌹بنابراین در رفتار خود تجدید نظر کنید و ببینید چه چیزی موجب بدگمانی همسر شده است.

🔵۲ از رفتار همسرتان تفسیر مثبتی داشته باشید

✅امام علی (علیه السلام) می فرماید:

ادامه مطلب
3 4 5 6 7 8 9 10 11