هر چی [تو] بگی‏

⚜ مهریه‌ی سنگین مال دوران جاهلیت است.

✅ رهبرانقلاب:

مهریه‌ی سنگین مال دوران جاهلیت است. پیامبر اکرم (صلی‌الله‌علیه‌وآله) آن را منسوخ کرد.

پیامبر (صلی‌الله‌علیه‌وآله) از یک خانواده‌ی اعیانی است. خانواده‌ی پیغمبر (صلی‌الله‌علیه‌وآله)، تقریباً اعیانی‌ترین خانواده‌ی قریش بودند.

خود ایشان هم که رئیس و رهبر این جامعه است. چه اشکالی داشت دختر به آن خوبی که بهترین دختران عالم است و خدای متعال او را «سیدة النّساء العالمین» قرار داد «مِن الاَوّلینَ و الآخِرین»، با بهترین پسرهای عالم که مولای متقیان است می‌خواهند ازدواج کنند، مهریه‌ی ایشان زیاد باشد؟

ادامه مطلب

♨️تاثیر دیگران در زندگی مشترک.......⁉️

👥 خانمی که عمو و دایی خوب و مناسبی ندارد (الکلی و اراذل هستند) در شخصیت وی تأثیری ندارد؟ و آیا این افراد در زندگی مشترک این دخترخانم تأثیر خواهند گذاشت؟ اگر در زندگی مشترک تأثیر داشته باشند، می‌توان با محدود کردن رابطه، مانع تأثیرپذیری شد؟

✍پاسخ:

💞ازدواج یکی از مسائل بسیار مهمی است که در سرنوشت انسان نقش به سزایی دارد و درواقع خوشبختی یا بدبختی او با این مسئله گره‌ خورده است. امّا درباره وضعیت شما باید گفت: گرچه احتمال تأثیرپذیری نسبت به اطرافیان همواره وجود دارد، ولی این مسئله به میزان روابط میان خانواده دخترخانم با اطرافیانش و میزان دین‌داری و سلامت خانواده دخترخانم بستگی دارد. مسلماً هرچقدر میزان روابط و رفت و آمدها زیادتر باشد و از طرفی، میزان دین‌داری و سلامت خانواده دخترخانم پایین باشد، احتمال تأثیرپذیری نسبت به رفتارهای منفی اطرافیان نیز افزایش می‌یابد.

ادامه مطلب

🍂دختری که ممکن است آبرو را ببرد

نوشته شده در2018-04-07 21:23:37

🍂دختری که ممکن است آبرو را ببرد

👥باسلام پسری عاشق دختری شده که اون دختراصلا صلاحیت خانواده پسررونداره چون اهل پارتی و...است پسرهم میگه اشکال نداره خوب میشه. خانواده ی پسربسیارمذهبی وآبرودارند وهمیشه ترس ازاین دارندکه نکنه آبروشون توسط دختره ازبین بره.البته هیچکدام هم شرایط ازدواج ندارند.خانواده پسرباید چیکارکنند.لطفاراهنمایی کنید.ممنون

✍پاسخ

🌹با سلام به شما کاربر محترم

ادامه مطلب

😔لجاجت و کج اندیشی خانواده شوهرم!

نوشته شده در2017-09-01 19:02:52

😔لجاجت و کج اندیشی خانواده شوهرم!

🔴سوال: متأسفانه خانواده شوهرم به مسائل دینی پایبند نیستند و حتی با مسائلی همچون حجاب و ... مخالفت می‌کنند. نمی‌دانم از روی نادانی است یا از روی لجاجت و عمد. متأسفانه بسیار تحت تأثیر کانال‌های ضدانقلاب ماهواره‌ای هستند و به‌هیچ‌وجه واقعیات را قبول نمی‌کنند. امّا وظیفه من در قبال این افراد چیست؟ هر چه بحث و توصیه می‌کنم تأثیری ندارد.

💎پاسخ: دغدغه شما خواهر گرامی را کاملاً درک می‌کنیم، ولی واقعیت این است برخی از افراد به دلیل لجاجت یا کج اندیشی یا تأثیرات مخرب یا ... ممکن است واقعیات مسائل را نپذیرند و پافشاری کردن در برابر آن‌ها واکنش عکس را به دنبال خواهد داشت. به‌ویژه در برابر افراد لجوج به‌هیچ‌وجه نباید بحث‌وجدل کرد. امام علی(علیه‌السلام) در ارتباط با افراد لجوج فرموده است: «الإفراطُ في‌ المَلامَةِ يَشُبُّ نِيرانَ اللَّجاجَةِ؛ زياده‌روى در سرزنش كردن، آتش لجاجت را شعله‌ور مى‌كند.»[غرر الحکم و درر الکلم، ح4507]

🌸👈ازاین‌رو مواظب باشید که با بحث و توضیحاتی که می‌دهید آتش لجاجت آنان را شعله‌ورتر نکنید. امّا ازآنجایی‌که نسبت نزدیکی با خانواده همسرتان دارید، مسلماً قطع رابطه نمی‌تواند به شما و آنان کمک کند.

👌👈توصیه می‌کنم ضمن تلاش شما برای ارتقای سطح دانش دینی و سیاسی خانواده همسرتان، بهتر است از منظر اخلاقی، رابطه خوب و سازنده‌ای با خانواده همسرتان داشته باشید. چه‌بسا با تمرکز بر روی عواطف و اخلاق و منششان در قالب احترام، روی گشاده، مهربانی و دلسوزی بتوانید از لجاجت آنان بکاهید.

ادامه مطلب

💖💖💖💖💖♻️پرسش وپاسخ:

نوشته شده در2017-04-20 12:54:40

💖💖

💖💖💖

♻️پرسش وپاسخ:

❄️سلام. من میخواهم با کسی ازدواج کنم که علاقه ای به دین اسلام نداره و اصلا ذهنیت خوبی هم نسبت به اسلام نداره.البته ایران زندگی میکنه . من خودم ادم معتقدی هستم و خانوادمم همینطور.این . من به دنبال راه کاری هستم که ایشونو به سمت اسلام بکشونم و خوش بینش کنم. لطفا منو راهنمایی کنید.متشکرم

✍پاسخ:

ادامه مطلب

آه !!! کاش من خدا را اینقدر دوست داشتم

نوشته شده در2016-11-13 23:00:13
استاد پناهیان :
إنّ الله عزَّ وجلَّ إذا أراد بعبدٍ خیراً نکَتَ فی قلبه نکتةً مِن نُور... هر گاه خداوند متعال خیر بنده‌ای را بخواهد، نقطه‌ای نورانی در دلش پدید می‌آورد...
ببینید دوستان من یک چیزی را خدمت شما بگویم، این لحظه‌هایی که شما پای سخنرانی می‌نشینید حالا منِ درب‌ داغون را تحمل می‌کنی یا یک آدم‌ حسابی برایتان حرف بزند، دلتان را رها کنید. یک‌ دفعه‌ای دیدی دل یک‌ دفعه‌ای آه می‌کِشد می‌گوید آخ! چقدر از دست دادم. یا دل آه می‌کِشد می‌گوید چقدر دوست دارم به اینجا برسم!
تمام زندگی‌ات مرهون این لحظه‌ها است! نگو رفتم پای سخنرانی یک لحظه داغ شدم آمدم بیرون دوباره سرد شدم، خدا این لحظه‌ات را فراموش نمی‌کند، خدا حاضر است هزاران گناه تو را فراموش بکند، هزاران آرزوی غلط تو را فراموش بکند، هزاران شهوت و شهوت‌رانی تو را فراموش بکند، اما خدا مهربان است، می‌گوید یک‌بار آمد گفت آه! کاش من خدا را اینقدر دوست داشتم. ملائکه تنظیم کنید روی همین یک‌دانه آه.
ادامه مطلب
2 3 4 5 6 7 8 9 10