هر چی [تو] بگی‏

✅قبول کنید اختلاف داشتن طبیعی ست

نوشته شده در2018-12-28 11:49:35

✅قبول کنید اختلاف داشتن طبیعی ست

حتی خواهر و برادر‌هایی که در یک خانواده به دنیا آمده و با یک روش تربیتی رشد کرده‌اند گاهی با هم نمی‌سازند و با یکدیگر به اختلاف می‌خورند. آن وقت شما چگونه انتظار دارید دو نفر از دو از خانواده متفاوت با یکدیگر هیچ اختلاف نظر، مشکل یا اصطکاکی نداشته باشند.

ادامه مطلب

😔لجاجت و کج اندیشی خانواده شوهرم!

نوشته شده در2017-09-01 19:02:52

😔لجاجت و کج اندیشی خانواده شوهرم!

🔴سوال: متأسفانه خانواده شوهرم به مسائل دینی پایبند نیستند و حتی با مسائلی همچون حجاب و ... مخالفت می‌کنند. نمی‌دانم از روی نادانی است یا از روی لجاجت و عمد. متأسفانه بسیار تحت تأثیر کانال‌های ضدانقلاب ماهواره‌ای هستند و به‌هیچ‌وجه واقعیات را قبول نمی‌کنند. امّا وظیفه من در قبال این افراد چیست؟ هر چه بحث و توصیه می‌کنم تأثیری ندارد.

💎پاسخ: دغدغه شما خواهر گرامی را کاملاً درک می‌کنیم، ولی واقعیت این است برخی از افراد به دلیل لجاجت یا کج اندیشی یا تأثیرات مخرب یا ... ممکن است واقعیات مسائل را نپذیرند و پافشاری کردن در برابر آن‌ها واکنش عکس را به دنبال خواهد داشت. به‌ویژه در برابر افراد لجوج به‌هیچ‌وجه نباید بحث‌وجدل کرد. امام علی(علیه‌السلام) در ارتباط با افراد لجوج فرموده است: «الإفراطُ في‌ المَلامَةِ يَشُبُّ نِيرانَ اللَّجاجَةِ؛ زياده‌روى در سرزنش كردن، آتش لجاجت را شعله‌ور مى‌كند.»[غرر الحکم و درر الکلم، ح4507]

🌸👈ازاین‌رو مواظب باشید که با بحث و توضیحاتی که می‌دهید آتش لجاجت آنان را شعله‌ورتر نکنید. امّا ازآنجایی‌که نسبت نزدیکی با خانواده همسرتان دارید، مسلماً قطع رابطه نمی‌تواند به شما و آنان کمک کند.

👌👈توصیه می‌کنم ضمن تلاش شما برای ارتقای سطح دانش دینی و سیاسی خانواده همسرتان، بهتر است از منظر اخلاقی، رابطه خوب و سازنده‌ای با خانواده همسرتان داشته باشید. چه‌بسا با تمرکز بر روی عواطف و اخلاق و منششان در قالب احترام، روی گشاده، مهربانی و دلسوزی بتوانید از لجاجت آنان بکاهید.

ادامه مطلب

«دیروز تو ماشین داشتیم با دختر خاله ام تو سروکله ی هم میزدیم که خواهرم یهو بهت زده موبایلشو نشونم داد . نگاهم روی صفحه گوشیش خشک شد . نفسم بالا نمیومد ، جمله ی سه کلمه ای که هرچی میخوندم فهمش نمی کردم . . .

ملیحه دوستمون! یک ماه هم نشده که شوهرش رفته بود سوریه . بهش می گفتیم چطور راضی شدی که بره؟ گفت آخرش که چی وظیفه شه باید بره! خودم راهیش کردم . . .

خودش راهیش کرد اما کسی از دلش خبر نداشت. اولین باری که سه روز پشت سرهم هیچ تماسی باهاش نگرفته بود ، ملیحه تب کردو افتاد . . .

پریشب بود که خواهرم باهاش تلفنی صحبت می کرد . برای اینکه دلداریش بده و از نگرانی درش بیاره .

ادامه مطلب

🔵بی‌نماز بودن خواستگار

نوشته شده در2017-09-19 08:42:31

🔵بی‌نماز بودن خواستگار

🔴🔴سوال: دختری 21 ساله هستم خواستگاران بسیاری داشته‌ام اما همه ی آنها را بخاطر درس رد می کردم تا اینکه خواستگاری چند بار اقدام به خواستگاری کرده و خانواده‌ام از نظر مالی و خانوادگی او را تایید کرده اند، اما یک عیب بزرگی دارد که نماز نمی خواند. بنده یک باراتفاقی این آقا را دیدم ناخواسته مهرش به دلم نشست و تا الان هم چنان مهرش به دلم هست اما هیچ ارتباطی با ایشان ندارم. الان نمی‌دانم چه کار کنم. لطفا راهنمایی بفرمایید.

👈👈پاسخ: خواهر گرامی، اگر چه سوال شما مبهم است که آیا ایشان هنوز پیگیر خواستگاری از شما هستند یا خیر؟ برفرض که خود خواستگار و خانواده‌ی ایشان هنوز پیگیر جواب شما هستند، باید دانست یکی از ملاکات مهم در ازدواج، تحقیق از تدین و ایمان فرد است. تدين یعنی پايبندی و عمل كردن به دستورات اسلام.

👌پيامبراكرم(صلّی الله عليه و آله) فرمودند: «بر شما باد كه همسر ديندار بگيريد.» [کافی، ج5، ص332]، اگرچه دينداری تنها مربوط به نماز و روزه نمی‌شود، ولی در دین نماز را به عنوان ستون دین و بازدارنده‌ی از فحشا و گناه معرفی می کنند لذا باید مورد نظر واقع شود.

🍁افراد در انجام واجبات و ترک محرمات به دو دسته تقسیم می شوند: قاصر و مقصر، برخی افراد قاصرند يعنی به جهت بی اطلاع بودن و نوع تربيت و... نسبت به مسايل دين شناخت خوبی ندارد. اما افراد خوبی هستند که در صورت معرفی دین، به آن عمل خواهند کرد و قابل تغییر هستند.

اما برخی مقصرند يعنی زمينه فهم معارف دين برای او بوده اما خودش كوتاهی می كند. اين فرد عمداً كاهلی می كند که تغییر و تحول در این گونه افراد بسیار سخت و گاهی غیر ممکن است.

☘️☘️لذا شما باید در مرحله‌ی تحقیق این دو مورد را مد نظر بگیرید. و در صورتی که دیگر پیگیر نیستند اگر باتوجه به مصالح خود و خانواده تشخیص می دهید که فرد مورد اعتماد و بالیاقتی است می توانید از یک واسطه مورد اعتماد و امین جهت بازگرداندن ایشان استفاده کنید؛ ولی اگر شرایط اینطور نیست، از آنجا که خودتان فرمودید با این فرد ارتباطی هم ندارید، می توانید با سرگرم کردن خود یا فراموشی این موضوع سعی در فراموش کردن ایشان کنید.

کانال ❤️ازدواج موفق❤️ زندگی زیبا❤️

ادامه مطلب

در هر رابطه ای یک نفر باشید:

نوشته شده در2018-12-01 20:26:57

در هر رابطه ای یک نفر باشید:

با پدر و مادر: فرزند

با خواهر و برادر: خواهر یا برادر

با دوست: دوست

با همسر: همسر

با فرزند: مادر یا پدر

با همکار: همکار

ادامه مطلب

روسریم نو بود...

مادرم واسه مجلس خواستگاری خریده بودش.

اما وقتی زیر گلو گره‌ش می‌زدم، گوشه‌هاش سیخ میشد.

هرکاری هم که کردم، درست نمی‌شد.

خواهرم دونه‌دونه میوه‌ها رو با دقت برق مینداخت و می‌گفت:🍒🍐

مواظب باشی‌ها... محجوب باش... الکی نخند... سرتو بلند نکنی... به پسره نیگا نکنی... قدمات کوچیک باشه... ظرف میوه رو زیاد بالا نگیری... آبرومون رو نبری دختر!😐

ظرف میوه رو داد دستم گفت برو بیرون...

اما من چشمم همینجور به گوشه روسری بود که...

یهویی پام گیر کرد به ریشه فرش و پهن شدم وسط اتاق...😱😨

ادامه مطلب
قبلی 1 2 3 4 5