هر چی [تو] بگی‏

✨✨✨✨✨♨️طلاقهای عاطفی وعلل آن

نوشته شده در2017-04-23 09:54:44

✨✨✨✨✨

♨️طلاقهای عاطفی وعلل آن

1⃣- پشیمان از انتخاب

🌐ممکن است طرفین یا یکی از دو نفر، به این نتیجه برسند که در انتخاب خود دچار اشتباه شده و شخص مطلوب خود را برای همسری انتخاب نکرده اند، به فکر فرو رفته و از همسر خود کناره گیری کند. این پیشیمانی علت های زیادی داشته که مقایسه کردن همسر خود با همسر دیگران یا احیانا مقایسه با خواستگارهای قبلی اتفاق بیافتد. وعده های پوچ و بدون پشتوانه مالی و فکری قبلی، دروغ هایی که افشا شده نیز در سرد شدن زوجین بی اثر نیست. رعایت نکردن تفاوت های سنی و فرهنگی و طبقاتی، قبل از ازدواج نیز در این پشیمانی دخیل بوده و زمانی که راه گریزی برای فرار از این تفاوت ها نباشد، ناچارا از نظر عاطفی، خلاهایی وارد شده که منجر به طلاق عاطفی خواهد شد.

ادامه مطلب

📛ازاله بکارت بخاطر خودارضایی!

نوشته شده در2017-11-24 09:40:11

📛ازاله بکارت بخاطر خودارضایی!

✍دختری 26 ساله هستم مدتی قبل در اثر خودارضایی با انگشت خودم پرده بکارتم را از دست دادم... به دکتر مراجعه کردم و گفت که بکارتم صدمه دیده و یک طرفش کاملا پاره شده‌است... خیلی ناراحتم از اتفاقی که افتاده‌است و از طرفی خواستگار دارم و خیلی عذاب وجدان گرفتم چطور باید این قضیه را به او بگویم... لطفا راهنمایم کنید.

پاسخ: 🔰🔰🔰

ادامه مطلب

🔆چند نكته در باره گفتگوی خواستگاری

🔸🔶🔸1- سوالاتی با جوابهای توضيحی

☘شيوه درست پرسشگري در جلسه خواستگاري ، آن است كه سوالاتي مطرح شود كه اولا موضع انسان را لو ندهد و دوم اينكه پاسخش با بله نخير تمام نشود .

👱مثالي براي پسر : پسري عقيده دارد كه حرف اول و آخر را در زندگي بايد خودش بزند ( اين فقط يك مثال است كاري به درست و غلط بودنش نداريم) اين عقيده را به دو گونه ميتواند مطرح كند الف) من اعتقاد دارم كه مدير خانه مرد است و حرف آخر را او ميزند و دختر در پاسخ يا جوابش بله است يا نخير ب) پسر: به نظر شما مديريت خانه بايد چگونه باشد؟ دختر: بايد بر اساس تفاهم و مشورت باشد پسر: آمديم و گفتگوي منطقي به نتيجه اي نرسيد ،‌آنوقت چه ؟ دختر : خب بيشتر حرف ميزنيم و با كسي كه قبولش داريم مشاوره ميكنيم پسر: اگر اين هم جواب نداد ، گاهي هست كه از نظر من حرف خودم درست است و از نظر شما حرف خودتان........

👸 مثالي براي دختر : فرض كنيد دختري از اينكه همسرش با فرد نا محرمي گرم بگيرد و خواهرانه بر خورد كند متنفر است . ميتواند به دو گونه مطرح كند الف) من از اينكه همسرم با نامحرم خواه غريبه يا آشنا باز و گرم برخورد كند متنفرم . ب) به نظر شما با توجه به اينكه آداب معاشرت حكم ميكند كه انسان به گونه اي با ديگران برخورد كند كه او را متحجر و بي ادب نخوانند ، يك مرد در روابطش با نامحرم چگونه بايد باشد؟ اگر اين نامحرم آشنا بود چه ؟ فرقي بين نامحرم آشنا و غريبه هست ؟ نظر شما چيست؟

☘اگر چند سوال اين چنيني در گفت و گو باشد طرف مقابل مجبور است چيزي را كه اعتقاد دارد بيان كند زيرا كه نميداند موضع شما چيست؟ البته اين نوع سوال كردن هم وقت ميبرد ، يعني بايد از قبل سوالها را بر اساس معيارها تنظيم كرد .

🔸🔶🔸2- ادبيات سوالها ، متفاوت با اعتقاد ما

ادامه مطلب

😳پدر خواستگارم، حرف پدر خودش را هم گوش نمی‌دهد!

⁉️‼️سوال: یک سال و نیم است که با پسری آشنا و به یکدیگر علاقه‌مند شده‌ایم. اگر چه آقا پسر از همان ابتدا رسما از پدرم خواستگاری کرده اما شرط پدر ایشان اتمام درس پسرشان است که حدود یک سال و نیم دیگر از آن باقی مانده؛ طوری که پدرشان حتی حرف پدر خودش را هم گوش نمی‌دهد! لطفا راهنمایی بفرمایید.

🌹پاسخ: از جمله وظایف والدین در حق فرزند این است كه وقتی به سن بلوغ و كمال رسید، برای او همسری انتخاب كنند. پیامبر گرامی اسلام(صلی الله علیه و آله) در این زمینه می فرمایند: «از حقوقی كه فرزند بر پدر دارد سه چیز است: نام نیكی برای او انتخاب كند و خواندن و نوشتن یاد دهد و چون به سن بلوغ برسد همسری برایش انتخاب كند». [وسائل الشیعه، ج21، ص482]

👈🦋یکی از کسانی که در امر ازدواج فرزند فعال بوده و کوشش می کند که جوان در این انتخاب سرنوشت‌ساز موفق شود، پدر است.

🌸ممكن است آنچه را والدین عاقل و فهمیده در«خشت» ببیند، فرزند جوان در «آینه» نبیند. این مطلب درست است، اما متأسفانه در بعضی موارد بزرگترهایی یافت می شوند كه یا از روی خودخواهی و هوای نفس و یا از روی جهل و نادانی، تیشه به ریشه فرزندان می زنند و بهانه های خلاف شرع و عقل بر سر راه آنان قرار می دهند.

👌👈دراین گونه موارد فرزند جوان دو راه در پیش دارد: 1ـ با فردمخالف در یک فضای صمیمی و به دور از جنجال به صورت مستقیم با بیان نیازهای جنسی و روحی خود و با متذكر شدن وظایف پدری او را قانع سازند.

🌹 2ـ فرستادن واسطه و كسانی كه با والدین، رابطه خوب و عاطفی داشته و بر آنها تاثیرگذار است که با دلایل منطقی، آنها را برای ازدواج جوانان قانع كنند و اگر از دو مسیر اشاره شده، نتیجه‌ی مطلوب حاصل نشد، راهی جز صبر نیست.

کانال ❤️ازدواج موفق❤️ زندگی زیبا❤️

ادامه مطلب

🔴خواستگارم قیافه‌اش کمی خوب نیست!

نوشته شده در2017-09-15 18:50:36

🔴خواستگارم قیافه‌اش کمی خوب نیست!

🔵سوال: خواستگاری دارم که از لحاظ تدین و اخلاق و خانواده بسیار خوب و مورد پذیرش بنده می باشد و تنها مشکلی که وجود دارد قیافه‌ی ایشان است که کمی خوب نیست! اطرافیان بنده بخاطر انتخاب ایشان برای همسر آینده، بنده را سرزنش می کنند. لطفا راهنمایی بفرمایید.

👈👈پاسخ: ازدواج را می توان سرنوشت ساز ترین حادثه‌ی زندگی هر انسانی دانست كه ثمره‌ی این انتخاب، تاثیری به اندازه‌ی کل عمر انسان دارد. ازدواج دارای ملاکها و معیارهایی است که قبل از هر چیز باید به این ملاکها توجه داشت. از جمله‌ی این معیارها تدین و اخلاق است. تدين یعنی پايبندی كامل به اسلام و عمل كردن براساس دستورات آن است.

✔️✔️پيامبر اكرم(صلّی الله عليه و آله) فرمودند: «بر شما باد كه همسر ديندار بگيريد.» [وسائل الشیعه، ج20، ص50]، از آثار تدين می‌توان به صداقت، تواضع، اهل کار، اخلاق نيك، اشاره داشت. پيامبراسلام(صلّی الله عليه و آله) فرموند: «با كسی كه اخلاق و دينش مورد پسند باشد، ازدواج كنيد، اگر چنين نكنيد فتنه و فساد بزرگی در زمين به وجود خواهد آمد.» [همان، ج20، ص78] الحمدلله برای خواستگار شما این دو ملاک اساسی وجود دارد که از نقاط قوت و اصلی برای انتخاب محسوب می شود.

🌹🌹البته همراه معیارهای اصلی انتخاب همسر همچون تديّن، عفّت و اخلاق و اصالت خانوادگی... زيبايی و جمال چهره نيز به عنوان يك معيار محسوب می‌شود. امّا بايد توجه داشت كه اولا زيبايی ظاهری يك امر نسبی است و چه بسا چهره واندام کسی زیبا جلوه كند اما برای فردی ديگر عادی به نظر برسد و ثانيا زيبايی ظاهری ركن اساسی و معيار مستقل نبوده و همراه معيارهای ديگر مطرح است. شاید فردی كه زيبارو است امّا صفات و ارزشهای پسنديده را دارا نباشد و برای همسری انتخاب شود، در آينده، پيامدهای ناخوشايندی را به همراه داشته باشد؛ لذا ملاک و معیار اصلی در انتخاب و ملاکها برای همسر آینده خودتان باشید.

کانال ❤️ازدواج موفق❤️ زندگی زیبا❤️

از شما نیز دعوت به عضویت میکنیم 👇👇👇

ادامه مطلب

💙اسرار زندگی مجردی را به خواستگار بگوییم یا نه؟

۱.در جلسات اول خواستگاری می توانید مسائلی را مطرح کنید که دیگران اطلاع و آگاهی دارند ولی خواستگار شما از آن بی اطلاع است. مثلاً در محل و فامیل همه می دانند شما با یک ازدواج غیر موفق روبرو بوده اید بهتر است این نکته را قبل از قرار خواستگاری به اطلاع فرد مورد نظر برسانید که اگر با شنیدن این موضوع نظرش تغییر می کند قبل از جلسات خواستگاری و ایجاد زحمات و مشکلات متوجه شود.

۲.گاهی ازدواج تا مراحلی پیش رفته است و بعد به دلایلی انجام نشده و در شناسنامه هم ثبت نشده و عروسی هم انجام نگرفته است در این شرایط لازم نیست قبل از خواستگاری اطلاع دهید ولی در آخر جلسه اول خواستگاری باید برای فرد تشریح کنید. برخی از اسرار را که جز خانواده شما کسی از آن اطلاع ندارد نباید در جلسات اول بیان کنید. شما می توانید در مراحل بعد و به میزان اعتمادی که به فرد مقابل پیدا کرده اید، او را از این اسرار مطلع سازید.

ادامه مطلب
5 6 7 8 9 10 11 12 13