هر چی [تو] بگی‏

😔بعد از رابطه جنسی، حاضر به عقد کردن نشد

🔴سلام. من دختری هستم که گول پسری راخورده ام، او قول ازدواج داده بود ولی بعد از تجاوز به من منکر قول و قرارش شده است و نمی‌خواهد من را به‌عنوان همسرش عقد کند. لطفاً راهنمایی کنید.

🔷پاسخ: ازدواج تصمیمی سرنوشت‌ساز است که اگر طرف مقابل حقیقتا فرد مؤمن و خوش‌اخلاق باشد انسان را خوشبخت می‌کند، امام رضا (علیه‌السلام) می‌فرماید: «هنگامی‌که مردی از شما خواستگاری کرد که از دین و اخلاق او راضی بودید به ازدواج با او رضایت دهید» [میزان الحکمة، ج 4، ص 280]

🌹 سلامتی ازدواج بستگی به رعایت اصول و ارکانش دارد، به این معنا که فرد مؤمن وقتی قصد ازدواج با دختری که از طریق آشنایان و... به او معرفی‌شده است را داشته باشد به دنبال اصل اول که رضایت خانواده خودش است می‌رود و پس از آن رضایت خانواده دختر را نیز کسب می‌کند و بعد از اصل دوم که توافق مالی در خصوص جهیزیه و مهریه است سراغ احساسات قلبی و تحقیقات می‌رود و...

👌👈اگر کسی برخلاف این روند به دنبال همسر باشد فرد ضابطه‌مند و معقولی نمی‌باشد و احتمال اینکه به گناه آلوده شود بسیار زیاد است.

ادامه مطلب

⛔️اعتماد به پسری که دوست دختر داشته، آری یا نه!

🔴سوال: آیا پسری که دوست دختر و زن صیغه‌ای داشته، برای ازدواج می‌توان به او اعتماد کرد؟

🔷پاسخ: در اسلام شرط اول انتخاب همسر ایمان و تقوا معرفی شده است. دین بنیان خانواده را حفظ می‌کند و همسر باتقوا، بیشتر از همسری که تقوای کمتری دارد، می‌تواند اعتماد و آرامش شما را تامین کند.

🌺 در حدیثی از پیامبر اکرم(صلی الله علیه و آله) نقل شده است: «وقتی کسی که به خواستگاری می‌آید و اخلاق و دین‌اش مایه رضایت است به او زن دهید که اگر چنین نکنید، فتنه و فساد زمین را پر خواهد کرد.» [نهج الفصاحه، ح247]

👌👈لذا با توجه به اهمیت این امر، لازم است كه فرد تمام تلاش خودش را بكند تا انتخاب مناسبی داشته باشد. در مورد این پسر باید گفت که ایشان با ازدواج موقت، گناهی مرتکب نشده و به صرف این قضیه نمی‌توان نسبت به او بی‌اعتماد بود.

⛔️👈ولی در مورد اینکه ایشان دوست دختری داشته، باید توجه داشته باشید اگر ایشان از روابط و کارهای گذشته خود توبه کرده و پشیمان است و دیگر مرتکب آن‌ها نخواهد شد، مشکلی برای ازدواج کردن با او وجود ندارد.

👈🌹لذا از این موضوع مطمئن شوید؛ البته این را هم بدانید که در ازدواج، تحقیق خوب است اما سوء ظن و بدبینی به طرف مقابل درست نیست. نباید هم فراموش كنیم كه ازدواج كردن برای آرامش وآسایش زوجین می‌باشد، اما ازدواج‌هایی كه با دوستی‌ها وروابط قبلی همراه باشد فاقد این فاكتور مهم (آرامش) بوده واز كاركرد اصلی خود خارج شده و به جهنم بدبینی و ناراحتی‌ها مبدل خواهد شد.

🍂در هر صورت اگرچه این شخص از گناه خود پشیمان شده و شاید دیگر به كارهای گذشته‌ی خود باز نگردد اما همه این موارد، احتمال بوده و ستون‌های زندگی را با احتمال پایه گذاری نمی‌كنند.

کانال ❤️ازدواج موفق❤️ زندگی زیبا❤️

ادامه مطلب

🔴ازدواج با دختری که بیماری قلبی دارد

🔵سوال: دو سال پیش به دختری علاقه مند شده و از ایشان خواستگاری کردم اما چون خواهر بزرگتر داشتند مانع شدند تا اینکه یک سال پیش خواهر بزرگتر ازدواج کردند. الان که دوباره به خواستگاری ایشان رفتیم متوجه شدیم که ایشان بیماری قلب داشته و چندین بار عمل جراحی انجام داده اند، پدرم بخاطر این موضوع مخالف هستند و هرکسی را واسطه قرار می دهیم ایشان نمی پذیرند اما من این دختر خانم را دوست دارم. لطفا راهنمایی بفرمایید.

👈👈پاسخ: اسلام در مورد بسياری از مسائل ازدواج مانند مهريه، جهيزيه، ثروت و غيره ما را دعوت به ساده گرفتن و تساهل کرده است، ولی وقتی صحبت از انتخاب همسر به ميان می‌آيد، به ما هشدار جدی می‌دهد كه بسيار دقت و مواظبت به خرج دهيم كه مسير را اشتباه نرويم، امام صادق(علیه‌السلام) در این زمینه می فرمایند: «زن همانا گردنبندی است، نیک بنگر که چه گردنبندی را به گردنت آویزان می کنی.» [کافی، ج5، ص332]

❤️❤️از طرفی زیبایی پسندی و بدن سالم برای هریک از زوجین بخاطر اینکه بتوانند یک زندگی شاد را ایجاد کنند، موثر خواهد بود.

🌷همچنین ازجمله کسانی که در امر ازدواج فرزند فعال بوده و کوشش می کند که جوان در این انتخاب موفق شود، پدر است. ممكن است آنچه را والدین عاقل و فهمیده در«خشت» ببینند، فرزند جوان در «آینه» نبیند.

🔶لذا شما برادر گرامی، در اولین مرحله از هرگونه تصمیم احساسی دوری کنید و عمل را بر اساس منطق و عقل قرار دهید و توجه داشته باشید که بحث یک عمر زندگی است.

🔸در گام بعدی می توانید از یک مشاور خوب هم در زمینه ازدواج و هم در زمینه ی پزشکی در مورد بیماری این خانم و عوارض ناشی از آن تحقیق و تفحص بیشتری نسبت به آینده و ازدواج با ایشان انجام دهید، اگر نظر مشاوران در مورد ازدواج مثبت بوده است و این خانم مشکلی برای ازدواج نداشته و شما هم قادر به تحمل مشکلات پیش رو هستید، می توانید در یک فضای صمیمی و به دور از جنجال این دلایل منطقی را برای پدر بزرگوارتان بیان کنید و یا اینکه از کسی که تاثیرگذاری زیادی روی پدر شما دارد، بخواهید این دلایل منطقی را بیان و نظر ایشان را جلب کند.

کانال ❤️ازدواج موفق❤️ زندگی زیبا❤️

ادامه مطلب

🍁🍁مجبور به طلاق شدم، بخاطر عدم تفاهم!

🍀سوال: یکبار ازدواج کرده‌ام ولی متأسفانه به دلیل نداشتن تفاهم باهمسرم، مجبور به طلاق شدیم. اکنون چندسالی است که مجرد زندگی می‌کنم و روزگارم خیلی سخت می‌گذرد. چه باید کرد؟

🌹🌹پاسخ: احساسات ناخوشایند شما را از این جریان درك می كنیم. ولی ازدواج ناموفق قبلی شما به هر علتی که باشد در حال حاضر نوعی امتحان الهی برای شماست تا میزان صبر و استقامت تان سنجیده شود. ضمن اینكه با یكبار طلاق گرفتن دنیا به آخر نمی رسد؛ مطمئناً شما مجددا با ازدواج موفق زندگی خوب و شادی برای خود رقم خواهید زد، البته در صورتی که ملاک های ازدواج را مد نظر قرار بدهید و دنبال خواستگاری مومن و خوش اخلاق باشید. بهترین راه نیز برای کنترل غریزه جنسی در مرحله اول ازدواج است؛ البته برای كنترل غریزه جنسی و مهار فشار تمایلات جنسی تا فراهم شدن ازدواج باید به خویشتنداری جنسی، تقویت خودمهارگری و خودكنترلی به منظور حفظ و حراست خویشتن از انحرافات و آسیب‌های اخلاقی و اجتماعی پرداخته شود.

🌼🌼قرآن كریم در این زمینه می فرماید: «وَ مَن یتَّقِی الله یجعَل لَهُ مَخرَجا وَ یرزُقهُ مِن حَیثُ لا یحتَسِب [طلاق/ 2] كسی كه به واجبات عمل و از گناهان دوری نماید، خدای مهربان راه خروجی برایش قرار می دهد و روزیش را از جایی كه حساب نمی كند، می رساند». اگر هم شرایط برای رجوع به همسر سابقتان وجود دارد می‌توانید به دور از لجاجت و... به آن فکر کنید.

🌸🌸برای رهایی از تنهایی نیز توصیه می‌شود تا مهیا شدن ازدواج مجدد، بخشی از فعالیت‌های خویش را در قالب فعالیت‌های گروهی نظیر فعالیت‌های ورزشی، هنری، علمی، درسی، تفریحی و مذهبی با دوستان‌تان و همچنین شركت فعالانه در فعالیت های فرهنگی، حضور فعال در مناسبات اجتماعی و... سپری کنید تا از این تنهایی خارج شوید.

کانال ❤️ازدواج موفق❤️ زندگی زیبا❤️

از شما نیز دعوت به عضویت میکنیم 👇👇👇

ادامه مطلب

🔴🔴نداشتن خواستگار به علت زیبا نبودن

🌸🌸سوال: دختری 26 ساله هستم. بخاطر اینکه زیبا نیستم خواستگار برای ازدواج نداشته‌ام به همین دلیل مدت سه سال است که سمت خود ارضایی کشیده شده‌ام. لذا چون در عرف ما باکره بودن دخترها شرط می باشد نمی توانم با کسی ارتباط برقرار کنم. تاکی باید منتظر این باشم که خواستگاری پیدا کنم... لطفا راهنمایی کنید.

🔵🔵پاسخ: خواهر گرامی، زیبایی یک امر نسبی است شاید در نظر کسی زیباترین افراد اصلا زیبا به‌چشم نیایند و برعکس. نکته‌ی دوم انسان نباید بخاطر محدودیت‌هایی که دارد از هر راهی وارد شده تا نیازهایش را جبران کند. البته ما به شما حق می‌دهيم كه قدری بخاطر تاخیر در ازدواج، نگران باشيد اما آنچه كه به انسان آرامش میدهد ذکر خداوند سبحان است، «أَلا بِذِكرِ اللَّهِ تَطْمَئِنُّ القُلُوبُ [رعد/28] آگاه باشید، تنها با یاد خدا دلها آرامش می یابد!»

اما چند پیشنهاد:

ادامه مطلب

🌸🌸ازدواج دختر 32 ساله با مرد 50 ساله!

نوشته شده در2017-09-17 04:35:25

🌸🌸ازدواج دختر 32 ساله با مرد 50 ساله!

⭕️سوال: دختری 32 ساله هستم. خانواده‌ام اصرار دارند که با مرد 50 ساله ازدواج کنم، می گویند از پسرهای معتاد بهتر است و بازنشسته و حقوق‌بگیر می‌باشد؛ ولی من راضی نیستم و حرفم این است که من آدم شادی هستم و دوست ندارم با او ازدواج کنم... اصلا ازدواج با این فرد درست می باشد یا نه؟ لطفا راهنمایی‌ام کنید.

❤️پاسخ: یکی از توصیه‌های دین مبین اسلام در مسئله ازدواج، کفویت طرفین از نظر سن، تحصیلات، خانواده و... می‌باشد که باعث می‌شود طرفین بهتر همدیگر را درک کنند، رسول خدا (صلی‌الله‌علیه‌وآله) می‌فرماید: «وقتی که اشخاص هم‌شأن به خواستگاری دختران شما آمدند، به آنها دختر دهید.» [نهج الفصاحه، ص 37، ح 193]

☘️همانطور كه اشاره شد یكی از ملاك های كفویت سن می باشد. بهترین اختلاف سنی بین دختر و پسر برای ازدواج 3 تا 7 سال می باشد. مطمئنا 18سال اختلاف سنی میان زن و مرد در زندگی مشترک، زیاد است و مشكلاتی از جمله، عدم تفاهم كافی و عدم درك متقابل و اختلاف سلایق و نارضایتی از زندگی زناشویی و... به وجود می آید. همچنین اختلاف سن بالا در ازدواج یكی از دلایل ناكامی در ازدواج و طلاق است به خصوص در مورد زنانی كه با مردانی با سنین بسیار بالا ازدواج می كنند.

⭐️⭐️زنانی كه با مردانی بسیار بزرگتر از خود ازدواج می كنند مجبور به تحمّل فشارها و مشكلات بیشتری هستند چون ممكن است هم از طرف خانواده شوهر و هم اجتماع مورد تمسخر و ایراد قرار گیرند. حتی در مواردی باعث سوء ظن های بی موردی از ناحیه زن یا مرد، در زندگی مشترك شود، وقتی هم حس سوءظن در زندگی مشترک وجود داشته باشد، رفتارهای ناسازگارانه نیز بوجود خواهد آمد كه باعث جر و بحث و كشمکش و اختلافات زیادی در زندگی مشترک می گردد. در نهایت بر اساس ظواهر وبا این اختلاف سنی فاحش این ازدواج مناسب به نظر نمی‌رسد.

کانال ❤️ازدواج موفق❤️ زندگی زیبا❤️

از شما نیز دعوت به عضویت میکنیم 👇👇👇

ادامه مطلب
5 6 7 8 9 10 11 12 13