هر چی [تو] بگی‏

💌خواستگاری در فضای تلگرام!

نوشته شده در2017-12-01 14:17:47

💌خواستگاری در فضای تلگرام!

📚دختر 16ساله هستم که یک پسر مؤمن در فضای تلگرام از من خواستگاری کرده و چند ماه است که درحد چت کردن با هم‌دیگر درارتباط هستیم تا نسبت به همدیگر شناخت پیدا کنیم و بعدا می خواهیم به خانواده‌های خود اطلاع دهیم. درضمن ایشان می گفتند که چهره‌ام را کامل ندیده‌اند به همین دلیل عکسم را برایش فرستادم ...

✍پاسخ: 👇👇👇

ادامه مطلب

🔵بی‌نماز بودن خواستگار

نوشته شده در2017-09-19 08:42:31

🔵بی‌نماز بودن خواستگار

🔴🔴سوال: دختری 21 ساله هستم خواستگاران بسیاری داشته‌ام اما همه ی آنها را بخاطر درس رد می کردم تا اینکه خواستگاری چند بار اقدام به خواستگاری کرده و خانواده‌ام از نظر مالی و خانوادگی او را تایید کرده اند، اما یک عیب بزرگی دارد که نماز نمی خواند. بنده یک باراتفاقی این آقا را دیدم ناخواسته مهرش به دلم نشست و تا الان هم چنان مهرش به دلم هست اما هیچ ارتباطی با ایشان ندارم. الان نمی‌دانم چه کار کنم. لطفا راهنمایی بفرمایید.

👈👈پاسخ: خواهر گرامی، اگر چه سوال شما مبهم است که آیا ایشان هنوز پیگیر خواستگاری از شما هستند یا خیر؟ برفرض که خود خواستگار و خانواده‌ی ایشان هنوز پیگیر جواب شما هستند، باید دانست یکی از ملاکات مهم در ازدواج، تحقیق از تدین و ایمان فرد است. تدين یعنی پايبندی و عمل كردن به دستورات اسلام.

👌پيامبراكرم(صلّی الله عليه و آله) فرمودند: «بر شما باد كه همسر ديندار بگيريد.» [کافی، ج5، ص332]، اگرچه دينداری تنها مربوط به نماز و روزه نمی‌شود، ولی در دین نماز را به عنوان ستون دین و بازدارنده‌ی از فحشا و گناه معرفی می کنند لذا باید مورد نظر واقع شود.

🍁افراد در انجام واجبات و ترک محرمات به دو دسته تقسیم می شوند: قاصر و مقصر، برخی افراد قاصرند يعنی به جهت بی اطلاع بودن و نوع تربيت و... نسبت به مسايل دين شناخت خوبی ندارد. اما افراد خوبی هستند که در صورت معرفی دین، به آن عمل خواهند کرد و قابل تغییر هستند.

اما برخی مقصرند يعنی زمينه فهم معارف دين برای او بوده اما خودش كوتاهی می كند. اين فرد عمداً كاهلی می كند که تغییر و تحول در این گونه افراد بسیار سخت و گاهی غیر ممکن است.

☘️☘️لذا شما باید در مرحله‌ی تحقیق این دو مورد را مد نظر بگیرید. و در صورتی که دیگر پیگیر نیستند اگر باتوجه به مصالح خود و خانواده تشخیص می دهید که فرد مورد اعتماد و بالیاقتی است می توانید از یک واسطه مورد اعتماد و امین جهت بازگرداندن ایشان استفاده کنید؛ ولی اگر شرایط اینطور نیست، از آنجا که خودتان فرمودید با این فرد ارتباطی هم ندارید، می توانید با سرگرم کردن خود یا فراموشی این موضوع سعی در فراموش کردن ایشان کنید.

کانال ❤️ازدواج موفق❤️ زندگی زیبا❤️

ادامه مطلب

🌸🌸ازدواج با دختران محجبه

نوشته شده در2017-09-19 09:42:30

🌸🌸ازدواج با دختران محجبه

🍁🍁سوال: آیا امروزه با تغییر در سبک زندگی، دیگر دختران محجبه خواستگار ندارند و هرچه خانم‌ها بی‌حجاب‌تر باشند، خواستگار بیشتری دارند؟

⭐️⭐️پاسخ: انتخاب برای ازدواج یکی از سرنوشت‌سازترین انتخابها محسوب می شود. بطوری که ازجمله اصولی که باید در ازدواج مورد ملاک واقع شود تدین و اخلاق می باشد.

👌👌پیامبر اسلام(صلی الله علیه و آله) می فرمایند: «با كسی كه اخلاق و دينش مورد پسند باشد، ازدواج كنيد. اگر چنين نكنيد، فتنه و فساد بزرگی در زمين به وجود خواهد آمد.» [کافی، ج5، ص347] امروزه در جامعه از جمله بزرگترین مشکلات در ازدواجها را می‌توان توجه نکردن به تدین و اخلاق نام‌برد.

😒😒اینکه بخواهیم یک قانون کلی بدهیم و بگوییم که دیگر دختران محجبه و عفیف خواستگار ندارند صحیح نمی باشد، بلکه برعکس بااینکه تغییر فاحشی در سبک زندگی ها ایجاد شده است حتی همان کسانی که مدتها دخترانی را به عنوان دوست انتخاب می کنند در پایان برای ازدواج دنبال یک دختر خوب و عفیف و باحجاب هستند و همچنین می‌توان بسیاری از دختران بدحجاب را نیز پیدا کرد که خواستگاری ندارند؛

🔹🔹لذا باید مشکل را در جایی دیگر چاره جویی کرد. یکی از عوامل مهم در ازدواج سعی و تلاش خود فرد نیز می باشد. افزایش جذابیت: دختر باید جذابیتهای خود را افزایش دهد، مانند: 1ـ جذابیت ظاهری: دختر خانم باید در مجالس زنانه و به دور از نگاه نامحرم به خود آرایی (درحد متعارف) بپردازد تا قلوب دیگران را به خود متمایل كند. 2ـ جذابیت رفتاری: دختر باید نسبت به زنان اطراف خود، خوش خلق و دارای سطح بالای روابط اجتماعی باشد از گوشه گیری، كج خلقی و ... دوری كند. 3ـ مهارتهای هنری و علمی. لذا کمتر دختر باحجابی مشاهده می‌شود که با داشتن یکی از این عوامل بدون خواستگار باشد.

کانال ❤️ازدواج موفق❤️ زندگی زیبا❤️

ادامه مطلب

✳️اختلاف اعتقادی در ازدواج

نوشته شده در2017-10-05 20:26:44

✳️اختلاف اعتقادی در ازدواج

🍁🍁سؤال: چند جلسه با دخترخانمی جهت ازدواج صحبت کردم. بنده آدم معتقدی هستم، ولی متأسفانه در مسئله دینی و اعتقادی، اختلاف اساسی میان ما وجود دارد. آیا این اختلاف عقیده در زندگی مشترک، می‌تواند مشکل‌ساز شود؟

👈👈پاسخ: در اهمیت تناسب اعتقادی در ازدواج، همین بس که در روایات، تأکید فراوانی شده است؛ ازجمله پیغمبر اکرم(صلی‌الله‌علیه‌وآله) فرمود: «هرگاه كسى كه اخلاق و دينش را مى‌‏پسنديد، براى خواستگارى نزد شما آمد، پس دختر خود را به نكاح او درآورید كه اگر چنين نكنيد، موجب آشوب و فساد بزرگى در زمين گردد.»[وسایل‌الشیعه، ج14، ح25074] امّا درباره اختلاف اعتقادی میان شما و دخترخانم، چند حالت متصور است که نتایج آن را هم متذکر می‌شوم:

🔸1- ممکن است علیرغم اختلاف عقیده، دخترخانم، دید بدی نسبت به دین و مذهب داشته باشد و با ورود به زندگی مشترک، قصد تغییر اعتقادات همسرش را هم داشته باشد؛ در این صورت، ازدواج شما با ایشان اصلاً به صلاح نیست.

🔸2- امکان دارد دخترخانم، باوجود دید منفی به مسائل دینی، اصلاً قصد تغییر همسرش را ندارد، در این صورت نیز ازدواج به صلاح نیست؛ زیرا اثرپذیری ناخودآگاه محتمل است.

🔸3- ممکن است باوجود اختلاف عقیده، دخترخانم دید بدی نسبت به دین و مذهب نداشته و در زندگی مشترک هم قصد تغییر همسرش را هم ندارد. در این صورت خطر کمتر است، ولی همچنان این ازدواج ریسک پذیر است.

🔸4- امکان دارد دخترخانم، فرد معتقدی است و مسائل دینی را ارزشی می‌داند، امّا ازنظر عملی سهل‌انگار است. در این صورت، اگر شما پایبندی خوبی نسبت به مسائل دینی داشته باشید، چه بسا باگذر زمان بتوانید او را هم به مسائل دینی پایبند کنید، امّا همچنان احتمال عدم تغییر طرف مقابل هم وجود دارد و نمی‌توان نسبت به آن غفلت کرد.

کانال ❤️ازدواج موفق❤️ زندگی زیبا❤️

ادامه مطلب

ازدواج با دختر عینکی

نوشته شده در2016-10-26 23:00:09
سلام دوستان
میخوام از دردی بگم که درمون نداره و داره منو خفه میکنه . دختری هستم بالای سی سنمه
از نظر زیبایی اغلب اطرافیانم ازم تعریف میکنن . معتقد و پایبند به دینم هستم . از بچگی چشمام ضعیف بودن و همیشه از همبازیا و همکلاسیام متلک میشنیدم که تو موش کوری و ... ، با عقده عینکی بودن بزرگ شدم .
خدا رو شکر عینک نتونست مانع تحصیلم بشه و میخوام واسه دکتری بخونم . با وجود همه سختیا به خوش اخلاق بودن و بذله گویی بین دوستام و اقوام معروفم . تا اینکه خواستگار برام اومد چند سال پیش و بخاطر عینکم و اینکه من زن عینکی نمیخوام منصرف شد .
بعد اون تصمیم گرفتم عمل کنم و از شر عینک خلاص بشم و خواستگارامو به امید اینکه عینکو کنار میذارم اجازه میدادم بیان خونه و با وجود اینکه نمره چشمام بالاست هیچ کدوم بروم نیاوردن و حتی مایل بودن که وصلت سر بگیره اما چون ملاکای منو نداشتن برای ازدواج قبول نکردم .
بالاخره روز موعود رسید و متاسفانه پزشک جراح من گفت که میتونم عمل کنم ولی باز باید عینک بزنم مدام ولی با نمره پایین تر . یعنی باید عوارض عملو به جون بخرم و بازم عینکی باشم و بدون عینک تو تشخیص چهره آدما از دور مشکل داشته باشم .
دچار افسردگی شدم طوری که دیگه اصلا به ازدواج فکر نمیکنم و خودمو یه آدم ناقص میدونم
به کاشت لنز هم فکر کردم که اونم برام نه از نظر مالی و نه پزشکی میسر نیست .
به نظر شما یه پسر چرا باید با دختری مثل من ازدواج کنه ؟
اگه اولش که داغه وضعیت منو قبول کنه بعد از ازدواج پشیمون بشه چی؟
ممنون ازهمگی
ادامه مطلب
4 5 6 7 8 9 10 11 12