هر چی [تو] بگی‏

♨️پدرم به رابطه راضی بود اما به ازدواج نه!

🌺سلام ببخشيد من دختري ٢٠ساله هستم با پسري الان ٦ساله رابطه دارم اون اقا پسر الان ميخوات بيات خواستگاريم پدرم قبلا بخاطر يك سري مشكلات فهميده بودن كه ما رابطه داريم و هيچ مشكلي نداشتن گزاشت ادامه بديم ولي حالا كه خواستن بيان ميگه كه نميشه من راضي نيستم پدر اقا پسر به پدرم زنگ زدن پدرم جواب نداد پس مجبور شدن از شهر ديگه بيان حضوري با پدرم صحبت كنن من به پدرم نگفتم كه ميخوان بيان كه مغازه رو نبنده مردم علاف بمونم امدن باهاش حرف زدن راضي نيس پدر من من بايد چكار كنم چجور پدرم را راضي كنم و پسره به پدرم گفته كه من پيش خونتون براش خونه ميزارم پيشتون زندگي ميكنم ولي باز راضي نيس الان دارم از دغ ميميرم

✍پاسخ

🌸با عرض سلام و احترام؛

ادامه مطلب

💞احساس عجیب بعد از خواستگاری نهایی

نوشته شده در2018-04-07 21:23:37

💞احساس عجیب بعد از خواستگاری نهایی

💖با سلام

بعد از دو جلسه خواستگاری رسمی، من در جلسه اول هیچ حس خاصی به دختر خانوم نداشتم، اما با جلسه دوم فهمیدم که معیار های بنده رو دارن و واقعا به دل من نشستن، چون شناس هم بودن فرایند کوتاه بود.

🍃در جلسه نهایی بعد از توافقات خانواده ها که کوتاه صحبتی داشتیم باز هم حس جلسه اول غالب شد به طوری که انگار نه انگار دارم با این خانوم ازدواج میکنم،

البته خجالتی بودن و شاید حیای ایشون تو این بی حسی دخیل باشه،

الان من در دو راهی عجیبی گیر افتادم، چون خودم زیاد احساساتی نیستم و میترسم ایشون نتونه منو از لحاظ عاطفی ارضا کنه، و الان قرار های عقد هم گذاشته شده لطفا کمک کنید! ایا این احساس طبیعی است؟ 

📚پاسخ

ادامه مطلب

😔بعد از رابطه جنسی، حاضر به عقد کردن نشد

🔴سلام. من دختری هستم که گول پسری راخورده ام، او قول ازدواج داده بود ولی بعد از تجاوز به من منکر قول و قرارش شده است و نمی‌خواهد من را به‌عنوان همسرش عقد کند. لطفاً راهنمایی کنید.

🔷پاسخ: ازدواج تصمیمی سرنوشت‌ساز است که اگر طرف مقابل حقیقتا فرد مؤمن و خوش‌اخلاق باشد انسان را خوشبخت می‌کند، امام رضا (علیه‌السلام) می‌فرماید: «هنگامی‌که مردی از شما خواستگاری کرد که از دین و اخلاق او راضی بودید به ازدواج با او رضایت دهید» [میزان الحکمة، ج 4، ص 280]

🌹 سلامتی ازدواج بستگی به رعایت اصول و ارکانش دارد، به این معنا که فرد مؤمن وقتی قصد ازدواج با دختری که از طریق آشنایان و... به او معرفی‌شده است را داشته باشد به دنبال اصل اول که رضایت خانواده خودش است می‌رود و پس از آن رضایت خانواده دختر را نیز کسب می‌کند و بعد از اصل دوم که توافق مالی در خصوص جهیزیه و مهریه است سراغ احساسات قلبی و تحقیقات می‌رود و...

👌👈اگر کسی برخلاف این روند به دنبال همسر باشد فرد ضابطه‌مند و معقولی نمی‌باشد و احتمال اینکه به گناه آلوده شود بسیار زیاد است.

ادامه مطلب

⛔️اعتماد به پسری که دوست دختر داشته، آری یا نه!

🔴سوال: آیا پسری که دوست دختر و زن صیغه‌ای داشته، برای ازدواج می‌توان به او اعتماد کرد؟

🔷پاسخ: در اسلام شرط اول انتخاب همسر ایمان و تقوا معرفی شده است. دین بنیان خانواده را حفظ می‌کند و همسر باتقوا، بیشتر از همسری که تقوای کمتری دارد، می‌تواند اعتماد و آرامش شما را تامین کند.

🌺 در حدیثی از پیامبر اکرم(صلی الله علیه و آله) نقل شده است: «وقتی کسی که به خواستگاری می‌آید و اخلاق و دین‌اش مایه رضایت است به او زن دهید که اگر چنین نکنید، فتنه و فساد زمین را پر خواهد کرد.» [نهج الفصاحه، ح247]

👌👈لذا با توجه به اهمیت این امر، لازم است كه فرد تمام تلاش خودش را بكند تا انتخاب مناسبی داشته باشد. در مورد این پسر باید گفت که ایشان با ازدواج موقت، گناهی مرتکب نشده و به صرف این قضیه نمی‌توان نسبت به او بی‌اعتماد بود.

⛔️👈ولی در مورد اینکه ایشان دوست دختری داشته، باید توجه داشته باشید اگر ایشان از روابط و کارهای گذشته خود توبه کرده و پشیمان است و دیگر مرتکب آن‌ها نخواهد شد، مشکلی برای ازدواج کردن با او وجود ندارد.

👈🌹لذا از این موضوع مطمئن شوید؛ البته این را هم بدانید که در ازدواج، تحقیق خوب است اما سوء ظن و بدبینی به طرف مقابل درست نیست. نباید هم فراموش كنیم كه ازدواج كردن برای آرامش وآسایش زوجین می‌باشد، اما ازدواج‌هایی كه با دوستی‌ها وروابط قبلی همراه باشد فاقد این فاكتور مهم (آرامش) بوده واز كاركرد اصلی خود خارج شده و به جهنم بدبینی و ناراحتی‌ها مبدل خواهد شد.

🍂در هر صورت اگرچه این شخص از گناه خود پشیمان شده و شاید دیگر به كارهای گذشته‌ی خود باز نگردد اما همه این موارد، احتمال بوده و ستون‌های زندگی را با احتمال پایه گذاری نمی‌كنند.

کانال ❤️ازدواج موفق❤️ زندگی زیبا❤️

ادامه مطلب

😳😳باید بفهمم دوست پسرداشته یا نه!

نوشته شده در2017-09-05 22:04:43

😳😳باید بفهمم دوست پسرداشته یا نه!

⛔️سوال: چطور باید بفهمیم دختری که به خواستگاریش رفتیم دوست پسر دارد یا نه؟

💎پاسخ: ازدواج مهم‏ترین حادثه زندگى انسان است. در اسلام مهمترین شرط انتخاب همسر ایمان و تقوا می‌باشد.

🌺 دین بنیان خانواده را حفظ می کند و همسر باتقوا بیشتر از همسری که تقوای کمتری دارد، می‌‌تواند اعتماد و آرامش شما را تأمین کند.

🌼پس پرهیزگاری شرط اول ازدواج از نگاه ائمه و معصومین است. کسی که پایبند به دین نباشد هیچ ضمانتی وجود ندارد که به رعایت حقوق همسر و زندگی مشترک پایبند باشد. در حدیث از پیامبر اکرم(ص) نقل شده است که: «با زن به خاطر 4 چیز ازدواج می شود: مال و ثروتش، زیبایی‌اش، دینداری‌اش و اصل و نسب خانواده‌اش؛ و تو با زنان متدین ازدواج کن.» [کنز العمال ، ح44602]

🍃🍂ابتدا باید توجه داشته باشید در این برهه از زمان برخی از دختران بخاطر نیازهای عاطفی، فریب می‌خورند و با پسرهایی در ارتباط می‌شوند، ولی نباید شما این موارد را به همه‌ی دختران تعمیم دهید و یک نوع سوءظن به همه آنها داشته باشید.

🌹چه بسا دختران زیادی هستند که همچنان پاکی و ایمان وجودیشان، به هیچ وجه اجازه برقراری ارتباط به نامحرم را نمی‌دهد.

👌👈یکی از راه‌حل‌ها، پیدا كردن دختر مومنه و خداپرست از خانواده‌ای پاك و مومن می‌باشد، چرا كه فرد با ایمان حتی در تنهایی خود بخاطر آنكه خدا را ناظر و بینای بر خود می‌بیند، دست به هیچ گناهی نمی‌زند.

🌷پس بهترین كار بالا بردن ایمان و پاكی خود و از طرف دیگر یافتن دختری با ایمان از خانواده‌ای سالم و با ایمان می‌باشد.

🌸🌸همچنین با انجام تحقیقات پیش از ازدواج، آن هم اگر به صورت صحیح و به دور از افراط و تفریط حاصل شود درصد اشتباه را کاهش خواهد داد و می توان فهمید که این دختر قبلا با کسی در رابطه بوده یا نه.

ادامه مطلب

🌱🌱ازاله بکارت بخاطر خودارضایی!

نوشته شده در2017-09-15 18:50:36

🌱🌱ازاله بکارت بخاطر خودارضایی!

😯😯سوال: دختری 26 ساله هستم مدتی قبل در اثر خودارضایی با انگشت خودم پرده بکارتم را از دست دادم... به دکتر مراجعه کردم و گفت که بکارتم صدمه دیده و یک طرفش کاملا پاره شده‌است... خیلی ناراحتم از اتفاقی که افتاده‌است و از طرفی خواستگار دارم و خیلی عذاب وجدان گرفتم چطور باید این قضیه را به او بگویم... لطفا راهنمایم کنید.

👈👈پاسخ: خودارضایى یكى از راه‏هاى انحرافى در ارضاى میل جنسى است و از نظر شرعی واخلاقی نیز، حرام و گناه محسوب می شود. پیامبر اكرم (‏صل الله علیه وآله) در این باره می‌فرماید: «ملعون است كسی كه خودارضایی كند.» [میزان الحکمة، ج 12، ص 5654]

🌹🌹شما باید از این گناه بزرگی که انجام دادید در پیش درگاه خدا توبه کنید، با توبه حقیقی، خداوند گناهان را بخشیده و از گذشته شما چشم پوشی خواهد کرد. در مورد از دست دادن پرده بکارت باید گفت که باكره بودن به نوعی از «صفات کمال» محسوب می‌شود؛ یعنی صفتی است كه اگر در زنی باشد، موجب كمال آن زن نسبت به زن‌های دیگر بوده و در نتیجه موجب افزایش میزان مهریه او خواهد بود و صرف فقدان بكارت موجب خیار عیب و خیار شرط نیست. [مرکز ملی پاسخگویی، کد مطلب 77033 ]

🖐🖐پس گفتن حقیقت به طرف مقابل تا اگر زمانی مورد سؤال واقع نشده‌اید لازم نیست. ولی خواستگاری كه به پرده بكارت اهمیت زیادی می دهد و پی گیر این موضوع می باشد، طبعا مورد مناسبی برای شما نخواهد بود. مطرح نمودن این مشكل و بیان آن به هیچكس نیازی نیست مخصوصا به همسر آینده خود و باید بعنوان یك راز بین شما و خدایتان باشد. پس از این بابت نگران نباشید و بدون دلیل خواستگاران را رد نكنید.

🔶البته در نظر داشته باشید که طبق گفته پزشک بخشی از بکارت شما آسیب دیده و به طور کامل از بین نرفته است که این هنوز برای شما شانسی ایجاد میکند که باعث میشود همسرتان متوجه این عیب نشود... با در نظر گرفتن معیارهای همسر متناسب، همراه خود را برای ساختن آشیانه‌ای سراسر آرامش و امید انتخاب نمایید.

کانال ❤️ازدواج موفق❤️ زندگی زیبا❤️

ادامه مطلب
4 5 6 7 8 9 10 11 12