هر چی [تو] بگی‏

😔زودرنجی خواستگار.....

نوشته شده در2017-12-17 19:13:16

😔زودرنجی خواستگار.....

💝دختری 34 ساله هستم. خواستگاری دارم که همکلاسی بنده در دانشگاه است. ایشان اخلاق خاصی دارد؛ به‌ شدت دل‌نازک است و با کوچک‌ترین مسئله قهر می‌کند، حتی در اکثر موارد، علت قهر را نمی‌دانم و مدت یکی دو روز کاملاً با بنده قطع رابطه می‌کند. وقتی علت قهرش را جویا می‌شوم، مرا پس می‌زند و حاضر به گفتگو نیست. در چنین شرایطی ادامه رابطه مرا نگران کرده است و نمی‌دانم چه‌کار باید کنم. لطفاً راهنمایی کنید.

✍پاسخ:

💠شرایط فعلی شما قابل‌درک است، ولی چند نکته حائز اهمیت است:🔅 نکته اول: آیا همکلاسی‌تان به خواستگاری شما آمده است یا بناست در آینده به خواستگاری شما بیاید؟ اگر هنوز به خواستگاری شما نیامده است، توصیه می‌کنم ادامه این آشنایی را با نظارت خانواده‌ها انجام دهید تا این رابطه جنبه رسمی‌ بگیرد و طرفین (به‌خصوص طرف مقابلتان) احساس مسئولیت بیشتری کند. 🔅نکته دوم: آیا طرف مقابلتان تنها با شما رفتار حساس و زودرنجی دارد یا اینکه با دیگران هم این‌گونه است؟ اگر تنها با شما چنین رفتاری را دارد، به نظر می‌آید در رابطه شما با ایشان مشکلاتی وجود دارد که برای پی بردنش توصیه می‌کنم ادامه این آشنایی با نظارت یک مشاور ازدواج صورت بگیرد، امّا اگر ایشان با بقیه افراد هم چنین خصلتی را دارد، اصطلاحاً انسان زودرنجی است. گرچه در آموزه‌های دینی، قهر و زودرنجی، امری قبیح تلقی شده است، ولی متأسفانه برخی از افراد جامعه دچار آن هستند. ♻️امام علی(علیه‌السلام) دراین‌باره فرموده: « بر شما باد که رابطه و بذل و محبت را با يكديگر داشته باشيد و از دوري کردن و فاصله گرفتن سخت بپرهيزيد.»[نهج‌البلاغه، نامه۴۷] به هرحال، این مسئله به خود شما بستگی دارد که آیا می‌توانید با چنین فردی در زندگی مشترکتان کنار بیایید یا نه؟

ادامه مطلب

🔴قهر و زودرنجی خواستگار

نوشته شده در2017-08-24 10:09:05

🔴قهر و زودرنجی خواستگار

🔵سوال: دختری 34 ساله هستم. خواستگاری دارم که همکلاسی بنده در دانشگاه است. ایشان اخلاق خاصی دارد؛ به‌ شدت دل‌نازک است و با کوچک‌ترین مسئله قهر می‌کند، حتی در اکثر موارد، علت قهر را نمی‌دانم و مدت یکی دو روز کاملاً با بنده قطع رابطه می‌کند. وقتی علت قهرش را جویا می‌شوم، مرا پس می‌زند و حاضر به گفتگو نیست. در چنین شرایطی ادامه رابطه مرا نگران کرده است و نمی‌دانم چه‌کار باید کنم. لطفاً راهنمایی کنید.

👈پاسخ: شرایط فعلی شما قابل‌درک است، ولی چند نکته حائز اهمیت است: نکته اول: آیا همکلاسی‌تان به خواستگاری شما آمده است یا بناست در آینده به خواستگاری شما بیاید؟ اگر هنوز به خواستگاری شما نیامده است، توصیه می‌کنم ادامه این آشنایی را با نظارت خانواده‌ها انجام دهید تا این رابطه جنبه رسمی‌ بگیرد و طرفین (به‌خصوص طرف مقابلتان) احساس مسئولیت بیشتری کند.

✌️نکته دوم: آیا طرف مقابلتان تنها با شما رفتار حساس و زودرنجی دارد یا اینکه با دیگران هم این‌گونه است؟ اگر تنها با شما چنین رفتاری را دارد، به نظر می‌آید در رابطه شما با ایشان مشکلاتی وجود دارد که برای پی بردنش توصیه می‌کنم ادامه این آشنایی با نظارت یک مشاور ازدواج صورت بگیرد،

ادامه مطلب

زندگـــــے شـــــیرین ...💕

نوشته شده در2017-09-01 19:02:52

زندگـــــے شـــــیرین ...💕

تازه از سربازے برگشته بود و حدود۲۰ سالش بود

که اومدن خواستگاریم ...💕

هنوز کارے هم پیدا نکرده بود

یادمه مراسم خواستگارے بابام ازش او پرسید...

"" درآمدت از کجاست ؟ ""

گفت:"" من روے پاے خودم هستم و

از هر جا که باشه نونمو در میارم ""

حالت مردونه‌ش خیلے به دلم نشست

وقتے میدیدم که چطور با خونوادم در مورد

ازدواج صحبت میکنه ...

با هم که صحبت میکردیم گفت:

"" حجاب شما از هر چیزے واسم مهمتره ... ""

واسه عـــــقد که رفتیم ...💕

دست خطے نوشت و خواست که امضاش کنم

نوشته بود ...

"" دلم نمے خواهد یک تار موے شما را نامحرمے ببیند…❤️ ""

منم امـــــضاش کردم ...

مادرم از این موضوع ناراحت شد و گفت

ادامه مطلب

🍀🍀قصد ازدواج یا قصد رابطه و راه تشخیص آن

⭕️⭕️سؤال: یکی از اقوام بنده پیام داد و گفت: قصد خواستگاری دارند. من هم گفتم که باید از طریق خانواده اقدام کنند؛ مدتی گذشت و خبری نشد تا اینکه چند روز پیش در لابه‌لای حرف‌هایش گفت: من هم جای برادر بزرگ‌تر شما هستم. از آن روز به بعد وی را بلاک کردم و هیچی هم نگفتم. واقعاً ایشان قصدش ازدواج بود؟

👈👈پاسخ: معمولاً هر پسری که قصد ازدواج با دختری را دارد می‌داند که باید از مسیرش که خانواده است اقدام کند و انتخاب مسیری غیرازآن، می‌تواند نشان از قصدهای دیگر باشد. در اصل اگر کسی واقعاً خواستار ازدواج با دختری باشد، بدون تعلل و بهانه‌های نابجا، آن را به سمت ازدواج پیش می‌برد و در صورت فراهم بودن همه شرایط، آن را به تأخیر نمی‌اندازد.

🔹امّا درباره فرد موردنظر باید بگویم: احتمالات متعددی برای پرهیز ایشان از اقدام رسمی وجود دارد ازجمله؛

1- ممکن است از همان اول واقعاً قصد ازدواج نداشته است و صرفاً به بهانه ازدواج، به دنبال برقراری رابطه با شما بوده و ازآنجایی‌که متوجه شد که شما اهلش نیستید، ادامه نداده است.

2- احتمال دارد چندان مصمم برای ازدواج با شما نبوده و درنهایت هم پشیمان شده است.

3- احتمال دارد با موانعی روبه‌روست؛ ازجمله اینکه شرایط ازدواج را ندارد؛ لذا فعلاً از خیر آن گذشته است. البته احتمالات متعدد دیگری هم می‌توان متصور شد، ولی سه احتمالی که ذکر شد بیشتر متصور است.

🌹🌹بنابراین توصیه می‌کنم ذهن خود را درگیر این مورد نکنید و منطقی برخورد کنید. علاوه بر آن، پاسخ شما به آن فرد مبنی بر اینکه برای ازدواج باید از طریق خانواده اقدام کند، در عین جدیت و قاطعیت، پاسخ درست و به‌جایی بوده است و اگر طرف مقابل واقعاً قصدش خواستگاری است باید از طریق خانواده اقدام کند. در این باره پیغمبراکرم(صلی‌الله‌علیه‌وآله) می‌فرماید: «سه چیز است که شوخی در آن روا نیست؛ طلاق، نکاح و آزاد کردن بنده.» [نهج الفصاحه، ح 1263] کنایه از لزوم جدیت در امر ازدواج است.

کانال ❤️ازدواج موفق❤️ زندگی زیبا❤️

ادامه مطلب

🍀🍀رفتن خواستگارها، بعد از آمدن!

نوشته شده در2017-09-19 08:42:31

🍀🍀رفتن خواستگارها، بعد از آمدن!

⭐️⭐️سوال: برای باز شدن بخت ازدواج خود دعا می کنم، ولی هر بار که برام خواستگار می آید ازدواج قسمتم نمی شود. دلیلش چیست؟

👈👈پاسخ: موفق نشدن به ازدواج، به معنای بسته شدن بخت نيست. باور نادرستی مثل بسته شدن بخت و ... يكی از آسيب‌های ازدواج است؛ پس شايسته است اين گونه باورها را از بين برد؛ زيرا بر عملكرد فرد تأثير خواهد گذاشت و در نتيجه باعث ازدواج نكردنش مي گردد.

🔸🔸بستن بخت اگر چه واقعیت دارد اما خیلی کم این اتفاق می‌افتد. موفق نشدن به ازدواج به خاطر دلایلی دیگر می باشد ولی فرد در پیش خود فکر می کند که بخت درازدواج بسته شده است. با توجه به مطلب فوق احتمال بسته شدن بخت شما خیلی کم است و شما باید ببینید چه چیزی باعث می شود که هر بار خواستگارها می آیند از ازدواج با شما منصرف می شوند؟ عللی ممکن است باعث منصرف شدن خواستگار شود از جمله؛ برخورد نامناسب با خواستگار، وجود شخص نامناسب مثل بد نام در خانواده، داشتن اقوام و فامیل ناشایست و...

🍁🍁لذا شما برای غلبه بر این مشکل باید مشکل اصلی را شناسایی کرده و برطرف کنید و بررسی کنید که مشکل به خود شما برمی گردد یا از طرف خانواده و... می باشد. اگر هم مشکل خاصی در خود و یا خانواده تان نیافته‌اید، در آن صورت بر فرض بستن بخت و وجود سحر، راهکارهایی برای بطلان آن وجود دارد که از جمله: خواندن چهار قل، صدقه دادن، دعای سیفی صغیر، خواندن سوره جن، آیت‌الکرسی، خواندن آیه 55 سوره هود و... می‌باشد.

💐💐در نهایت، توکل بر خدا در همه امور را به عنوان یک اصل در زندگی خود جاری کنید؛ بنابه فرموده امام علی(علیه‌السلام): «هركس به خدا توكل كند، دشوارى‌ها براى او آسان مى‌شود و اسباب برایش فراهم مى‌گردد.»[بحارالانوار، ج 75، ص81]

کانال ❤️ازدواج موفق❤️ زندگی زیبا❤️

ادامه مطلب

دخترا هیچ وقت به پسری که تا خواستگاریتون نیومده و همه چی اوکی نشده سعی کنید دل نبندید 🌹

از آقا پسرها هم تقاضا عاجزانه دارم تا وقتی تصمیم قطعی ازدواج نگرفتید و خانواده تون کامل راضی نکردید سعی کنید به کسی الکی ابراز علاقه نکنید و با عواطف و زندگی یک دختر بازی نکنید🙏‌

ادامه مطلب
2 3 4 5 6 7 8 9 10