هر چی [تو] بگی‏

💠حتی هنوز شماره تلفنم را نگرفته است!

❤️چند روز دیگر قرار است نامزد کنم اما خواستگار حتی شماره من را نیز نگرفته است، لطفاً راهنمایی کنید.

پاسخ: 👇👇👇

💞ازدواج در سرنوشت انسان نقش بسیار مؤثری دارد به‌طوری که خوشبختی دنیایی و حتی آخرتی انسان به آن گره‌خورده است و لذا در دین به بیان ملاک‌های آن پرداخته‌شده و روایات زیادی در معرفی همسر مناسب بیان‌شده است که شاید اصلی‌ترین ملاک برای همسر خوب، ایمان و اخلاق حسنه باشد، ✳️امام رضا (علیه‌السلام) در روایت زیبایی می‌فرماید: «هنگامی‌که مردی از شما خواستگاری کرد که از دین و اخلاق او راضی بودید به ازدواج با او رضایت دهید» [میزان الحکمة، ج 4، ص 280] 🦋آنچه شایسته است که شما فکر و ذهنتان را صرف آن کنید بررسی صفات نیک و بد خواستگارتان است تا با این تحقیق و بررسی به میزان ایمان و اخلاق او برسید، اگر خواستگارتان از این دو جهت وضعیت خوبی داشته باشد شماره گرفتن یا نگرفتن از جانب او اهمیت چندانی ندارد؛ چه‌بسا خواستگارتان احکام دین برایش مهم باشد و نخواهد قبل از محرم شدن با شما گفتگویی را انجام دهد و ترجیح دهد اگر نکته‌ای مهم باشد در جلسه خصوصی که با مدیریت خانواده تشکیل می‌شود آن را بیان کند.

ادامه مطلب

🔴قهر و زودرنجی خواستگار

نوشته شده در2017-08-24 10:09:05

🔴قهر و زودرنجی خواستگار

🔵سوال: دختری 34 ساله هستم. خواستگاری دارم که همکلاسی بنده در دانشگاه است. ایشان اخلاق خاصی دارد؛ به‌ شدت دل‌نازک است و با کوچک‌ترین مسئله قهر می‌کند، حتی در اکثر موارد، علت قهر را نمی‌دانم و مدت یکی دو روز کاملاً با بنده قطع رابطه می‌کند. وقتی علت قهرش را جویا می‌شوم، مرا پس می‌زند و حاضر به گفتگو نیست. در چنین شرایطی ادامه رابطه مرا نگران کرده است و نمی‌دانم چه‌کار باید کنم. لطفاً راهنمایی کنید.

👈پاسخ: شرایط فعلی شما قابل‌درک است، ولی چند نکته حائز اهمیت است: نکته اول: آیا همکلاسی‌تان به خواستگاری شما آمده است یا بناست در آینده به خواستگاری شما بیاید؟ اگر هنوز به خواستگاری شما نیامده است، توصیه می‌کنم ادامه این آشنایی را با نظارت خانواده‌ها انجام دهید تا این رابطه جنبه رسمی‌ بگیرد و طرفین (به‌خصوص طرف مقابلتان) احساس مسئولیت بیشتری کند.

✌️نکته دوم: آیا طرف مقابلتان تنها با شما رفتار حساس و زودرنجی دارد یا اینکه با دیگران هم این‌گونه است؟ اگر تنها با شما چنین رفتاری را دارد، به نظر می‌آید در رابطه شما با ایشان مشکلاتی وجود دارد که برای پی بردنش توصیه می‌کنم ادامه این آشنایی با نظارت یک مشاور ازدواج صورت بگیرد،

ادامه مطلب

زندگـــــے شـــــیرین ...💕

نوشته شده در2017-09-01 19:02:52

زندگـــــے شـــــیرین ...💕

تازه از سربازے برگشته بود و حدود۲۰ سالش بود

که اومدن خواستگاریم ...💕

هنوز کارے هم پیدا نکرده بود

یادمه مراسم خواستگارے بابام ازش او پرسید...

"" درآمدت از کجاست ؟ ""

گفت:"" من روے پاے خودم هستم و

از هر جا که باشه نونمو در میارم ""

حالت مردونه‌ش خیلے به دلم نشست

وقتے میدیدم که چطور با خونوادم در مورد

ازدواج صحبت میکنه ...

با هم که صحبت میکردیم گفت:

"" حجاب شما از هر چیزے واسم مهمتره ... ""

واسه عـــــقد که رفتیم ...💕

دست خطے نوشت و خواست که امضاش کنم

نوشته بود ...

"" دلم نمے خواهد یک تار موے شما را نامحرمے ببیند…❤️ ""

منم امـــــضاش کردم ...

مادرم از این موضوع ناراحت شد و گفت

ادامه مطلب

🍀🍀رفتن خواستگارها، بعد از آمدن!

نوشته شده در2017-09-19 08:42:31

🍀🍀رفتن خواستگارها، بعد از آمدن!

⭐️⭐️سوال: برای باز شدن بخت ازدواج خود دعا می کنم، ولی هر بار که برام خواستگار می آید ازدواج قسمتم نمی شود. دلیلش چیست؟

👈👈پاسخ: موفق نشدن به ازدواج، به معنای بسته شدن بخت نيست. باور نادرستی مثل بسته شدن بخت و ... يكی از آسيب‌های ازدواج است؛ پس شايسته است اين گونه باورها را از بين برد؛ زيرا بر عملكرد فرد تأثير خواهد گذاشت و در نتيجه باعث ازدواج نكردنش مي گردد.

🔸🔸بستن بخت اگر چه واقعیت دارد اما خیلی کم این اتفاق می‌افتد. موفق نشدن به ازدواج به خاطر دلایلی دیگر می باشد ولی فرد در پیش خود فکر می کند که بخت درازدواج بسته شده است. با توجه به مطلب فوق احتمال بسته شدن بخت شما خیلی کم است و شما باید ببینید چه چیزی باعث می شود که هر بار خواستگارها می آیند از ازدواج با شما منصرف می شوند؟ عللی ممکن است باعث منصرف شدن خواستگار شود از جمله؛ برخورد نامناسب با خواستگار، وجود شخص نامناسب مثل بد نام در خانواده، داشتن اقوام و فامیل ناشایست و...

🍁🍁لذا شما برای غلبه بر این مشکل باید مشکل اصلی را شناسایی کرده و برطرف کنید و بررسی کنید که مشکل به خود شما برمی گردد یا از طرف خانواده و... می باشد. اگر هم مشکل خاصی در خود و یا خانواده تان نیافته‌اید، در آن صورت بر فرض بستن بخت و وجود سحر، راهکارهایی برای بطلان آن وجود دارد که از جمله: خواندن چهار قل، صدقه دادن، دعای سیفی صغیر، خواندن سوره جن، آیت‌الکرسی، خواندن آیه 55 سوره هود و... می‌باشد.

💐💐در نهایت، توکل بر خدا در همه امور را به عنوان یک اصل در زندگی خود جاری کنید؛ بنابه فرموده امام علی(علیه‌السلام): «هركس به خدا توكل كند، دشوارى‌ها براى او آسان مى‌شود و اسباب برایش فراهم مى‌گردد.»[بحارالانوار، ج 75، ص81]

کانال ❤️ازدواج موفق❤️ زندگی زیبا❤️

ادامه مطلب

قدیم تر ها یک دوستی داشتم که چهره ی زیبایی نداشت و موقع مهمونی ها یک نگاه به خودش میکرد و یک نگاه به لوازم آرایشش، و هیچوقت از چهره ش راضی نبود، تا اینکه یک روز من بهش گفتم همه ی این لوازم آرایش ها رو بریز دور و فقط لبخند بزن، همین که بخندی چهره ت بینهایت زیبا میشه و خنده ی تو بهترین لوازم آرایش دنیا برای تو هست.

لبخند باعث میشه تا آدم ها در حضور ما احساس شادی کنن و این احساس شادی اونا رو کم کم به سمت ما جذب می کنه.

دوست من بعدها با اینکه ازدواجش خیلی از نظر خودش دیر شده بود ولی با یک فرد مهربون ازدواج کرد، چون همیشه توی مهمونی ها لبخند میزد و مادرشوهرش عاشق لبخندش شد و دوست من رو برای پسرش خواستگاری کرد😍

ادامه مطلب
2 3 4 5 6 7 8 9 10