هر چی [تو] بگی‏

زندگـــــے شـــــیرین ...💕

نوشته شده در2017-09-01 19:02:52

زندگـــــے شـــــیرین ...💕

تازه از سربازے برگشته بود و حدود۲۰ سالش بود

که اومدن خواستگاریم ...💕

هنوز کارے هم پیدا نکرده بود

یادمه مراسم خواستگارے بابام ازش او پرسید...

"" درآمدت از کجاست ؟ ""

گفت:"" من روے پاے خودم هستم و

از هر جا که باشه نونمو در میارم ""

حالت مردونه‌ش خیلے به دلم نشست

وقتے میدیدم که چطور با خونوادم در مورد

ازدواج صحبت میکنه ...

با هم که صحبت میکردیم گفت:

"" حجاب شما از هر چیزے واسم مهمتره ... ""

واسه عـــــقد که رفتیم ...💕

دست خطے نوشت و خواست که امضاش کنم

نوشته بود ...

"" دلم نمے خواهد یک تار موے شما را نامحرمے ببیند…❤️ ""

منم امـــــضاش کردم ...

مادرم از این موضوع ناراحت شد و گفت

ادامه مطلب

🚺اگر پسری در خواستگاری از من بپرسد که آیا تابحال با پسری در ارتباط بوده ام یا خیر، چه پاسخ دهم؟

اگر من جای دختر باشم، اینگونه پاسخ میدهم به پسر:

⬅️(دو حالت وجود داره، یا با پسری بودم، یا نبودم.

اگر نبوده باشم، میگم نبودم. اما هیچ تضمینی نیست که شما به حرف من اعتماد کنید و نگید "از کجا معلوم دروغ نمیگه؟" بنابراین در آینده باز هم بدنبال اثبات حقیقت داشتن حرفم میگردید و با شکتون و منتقل کردن حستون، باعث تخریب زندگی مشترک میشید چرا که من ادامه نخواهم داد زندگی با کسی رو که شکاک باشه.

ادامه مطلب

🍀🍀رفتن خواستگارها، بعد از آمدن!

نوشته شده در2017-09-19 08:42:31

🍀🍀رفتن خواستگارها، بعد از آمدن!

⭐️⭐️سوال: برای باز شدن بخت ازدواج خود دعا می کنم، ولی هر بار که برام خواستگار می آید ازدواج قسمتم نمی شود. دلیلش چیست؟

👈👈پاسخ: موفق نشدن به ازدواج، به معنای بسته شدن بخت نيست. باور نادرستی مثل بسته شدن بخت و ... يكی از آسيب‌های ازدواج است؛ پس شايسته است اين گونه باورها را از بين برد؛ زيرا بر عملكرد فرد تأثير خواهد گذاشت و در نتيجه باعث ازدواج نكردنش مي گردد.

🔸🔸بستن بخت اگر چه واقعیت دارد اما خیلی کم این اتفاق می‌افتد. موفق نشدن به ازدواج به خاطر دلایلی دیگر می باشد ولی فرد در پیش خود فکر می کند که بخت درازدواج بسته شده است. با توجه به مطلب فوق احتمال بسته شدن بخت شما خیلی کم است و شما باید ببینید چه چیزی باعث می شود که هر بار خواستگارها می آیند از ازدواج با شما منصرف می شوند؟ عللی ممکن است باعث منصرف شدن خواستگار شود از جمله؛ برخورد نامناسب با خواستگار، وجود شخص نامناسب مثل بد نام در خانواده، داشتن اقوام و فامیل ناشایست و...

🍁🍁لذا شما برای غلبه بر این مشکل باید مشکل اصلی را شناسایی کرده و برطرف کنید و بررسی کنید که مشکل به خود شما برمی گردد یا از طرف خانواده و... می باشد. اگر هم مشکل خاصی در خود و یا خانواده تان نیافته‌اید، در آن صورت بر فرض بستن بخت و وجود سحر، راهکارهایی برای بطلان آن وجود دارد که از جمله: خواندن چهار قل، صدقه دادن، دعای سیفی صغیر، خواندن سوره جن، آیت‌الکرسی، خواندن آیه 55 سوره هود و... می‌باشد.

💐💐در نهایت، توکل بر خدا در همه امور را به عنوان یک اصل در زندگی خود جاری کنید؛ بنابه فرموده امام علی(علیه‌السلام): «هركس به خدا توكل كند، دشوارى‌ها براى او آسان مى‌شود و اسباب برایش فراهم مى‌گردد.»[بحارالانوار، ج 75، ص81]

کانال ❤️ازدواج موفق❤️ زندگی زیبا❤️

ادامه مطلب

قدیم تر ها یک دوستی داشتم که چهره ی زیبایی نداشت و موقع مهمونی ها یک نگاه به خودش میکرد و یک نگاه به لوازم آرایشش، و هیچوقت از چهره ش راضی نبود، تا اینکه یک روز من بهش گفتم همه ی این لوازم آرایش ها رو بریز دور و فقط لبخند بزن، همین که بخندی چهره ت بینهایت زیبا میشه و خنده ی تو بهترین لوازم آرایش دنیا برای تو هست.

لبخند باعث میشه تا آدم ها در حضور ما احساس شادی کنن و این احساس شادی اونا رو کم کم به سمت ما جذب می کنه.

دوست من بعدها با اینکه ازدواجش خیلی از نظر خودش دیر شده بود ولی با یک فرد مهربون ازدواج کرد، چون همیشه توی مهمونی ها لبخند میزد و مادرشوهرش عاشق لبخندش شد و دوست من رو برای پسرش خواستگاری کرد😍

ادامه مطلب

خواستگاری مستقیم از دختر همکلاسی

نوشته شده در2016-11-11 23:00:06

سلام

من یه پسرم که در حال حاضر دارم ارشد میخونم. تا الان به دلیل اعتقادات مذهبی و فرهنگی کلا اعتقادی به روابط دختر و پسر قبل از ازدواج نداشتم و تا الان هم توی دانشگاه و یا جاهای دیگه جز در مورد مسائل ضروری (مثلا درسی) صحبت دیگه ای با دخترا نداشتم.

الان به این نتیجه رسیدم که از نظر شرایط روحی و عاطفی آمادگی ازدواج رو دارم و واقعا دوست دارم ازدواج کنم. مشکل من اینه که من از بچگی آدم خجالتی بودم! یعنی مطمئنم که اگه از یکی خوشم هم بیاد باز خجالت میکشم خواستمو با طرف مقابل مطرح کنم.

یه جوری که انگار مثلا مطرح کردن چنین خواسته ای به خصوص تو دانشگاه زشته. همش به خودم میگم اگه من با طرف صحبت کنم احتمالا ناراحت میشه و یا به طرز بدی بهم جواب منفی میده. یعنی یه طورایی اعتماد به نفسم پایینه و پیش خودم میگم این طرف مقابل احتمالا از من خوشش نمیاد.

همه ی اینا با وجودیه که من از نظر تحصیلی آدم بسیار موفقی بودم و الان دارم تو بهترین دانشگاه ایران و توی یه رشته ی عالی درس میخونم و از نظر خانواده هم توی یه خانواده ی تحصیل کرده با وضع مالی متوسط رو به بالا بزرگ شدم. از نظر قیافه هم به نظر خودم معمولیم.

به نظر شما من چیکار باید کنم که با مشکلم مقابله کنم؟ می خواستم از شما دختر خانما بپرسم که واقعا چند درصد احتمال داره که اگه یه پسری خیلی محترمانه مثلا توی دانشگاه به شما پیشنهاد ازدواج داد ممکنه ناراحت بشید و با لحن بدی پاسخ بدید ؟

ادامه مطلب
1 2 3 4 5 6 7 8 9