هر چی [تو] بگی‏

قصه طلاق از کجا شروع می شود؟

نوشته شده در2016-10-25 21:18:49
بنام خالق عشق
طلاق

طلاق به عنوان یکی از شایع ترین و آسیب زا ترین معضلات اجتماعی امروز، هرگز و برای هیچ زوجی یک شبه اتفاق نمی افتد. بلکه محصول عقبه بلند-بالایی است که اغلب از نگاه ما و شما پنهان مانده است. این عقبه همان داستان های نا گفته ای است که هر فرد مطلقه ای در بخش های تاریک- روشن وجودش مخفی کرده است. در این یادداشت و چند یادداشت آینده به مواردی از شایع ترین این داستان ها می پردازیم.

ادامه مطلب

✨✨✨✨✨♨️طلاقهای عاطفی وعلل آن

نوشته شده در2017-04-23 09:54:44

✨✨✨✨✨

♨️طلاقهای عاطفی وعلل آن

1⃣- پشیمان از انتخاب

🌐ممکن است طرفین یا یکی از دو نفر، به این نتیجه برسند که در انتخاب خود دچار اشتباه شده و شخص مطلوب خود را برای همسری انتخاب نکرده اند، به فکر فرو رفته و از همسر خود کناره گیری کند. این پیشیمانی علت های زیادی داشته که مقایسه کردن همسر خود با همسر دیگران یا احیانا مقایسه با خواستگارهای قبلی اتفاق بیافتد. وعده های پوچ و بدون پشتوانه مالی و فکری قبلی، دروغ هایی که افشا شده نیز در سرد شدن زوجین بی اثر نیست. رعایت نکردن تفاوت های سنی و فرهنگی و طبقاتی، قبل از ازدواج نیز در این پشیمانی دخیل بوده و زمانی که راه گریزی برای فرار از این تفاوت ها نباشد، ناچارا از نظر عاطفی، خلاهایی وارد شده که منجر به طلاق عاطفی خواهد شد.

ادامه مطلب

📛ازاله بکارت بخاطر خودارضایی!

نوشته شده در2017-11-24 09:40:11

📛ازاله بکارت بخاطر خودارضایی!

✍دختری 26 ساله هستم مدتی قبل در اثر خودارضایی با انگشت خودم پرده بکارتم را از دست دادم... به دکتر مراجعه کردم و گفت که بکارتم صدمه دیده و یک طرفش کاملا پاره شده‌است... خیلی ناراحتم از اتفاقی که افتاده‌است و از طرفی خواستگار دارم و خیلی عذاب وجدان گرفتم چطور باید این قضیه را به او بگویم... لطفا راهنمایم کنید.

پاسخ: 🔰🔰🔰

ادامه مطلب

⚜اختلاف اعتقادی در ازدواج

نوشته شده در2017-12-01 14:17:47

⚜اختلاف اعتقادی در ازدواج

🔆چند جلسه با دخترخانمی جهت ازدواج صحبت کردم. بنده آدم معتقدی هستم، ولی متأسفانه در مسئله دینی و اعتقادی، اختلاف اساسی میان ما وجود دارد. آیا این اختلاف عقیده در زندگی مشترک، می‌تواند مشکل‌ساز شود؟

پاسخ:🔰🔰🔰

ادامه مطلب

😳پدر خواستگارم، حرف پدر خودش را هم گوش نمی‌دهد!

⁉️‼️سوال: یک سال و نیم است که با پسری آشنا و به یکدیگر علاقه‌مند شده‌ایم. اگر چه آقا پسر از همان ابتدا رسما از پدرم خواستگاری کرده اما شرط پدر ایشان اتمام درس پسرشان است که حدود یک سال و نیم دیگر از آن باقی مانده؛ طوری که پدرشان حتی حرف پدر خودش را هم گوش نمی‌دهد! لطفا راهنمایی بفرمایید.

🌹پاسخ: از جمله وظایف والدین در حق فرزند این است كه وقتی به سن بلوغ و كمال رسید، برای او همسری انتخاب كنند. پیامبر گرامی اسلام(صلی الله علیه و آله) در این زمینه می فرمایند: «از حقوقی كه فرزند بر پدر دارد سه چیز است: نام نیكی برای او انتخاب كند و خواندن و نوشتن یاد دهد و چون به سن بلوغ برسد همسری برایش انتخاب كند». [وسائل الشیعه، ج21، ص482]

👈🦋یکی از کسانی که در امر ازدواج فرزند فعال بوده و کوشش می کند که جوان در این انتخاب سرنوشت‌ساز موفق شود، پدر است.

🌸ممكن است آنچه را والدین عاقل و فهمیده در«خشت» ببیند، فرزند جوان در «آینه» نبیند. این مطلب درست است، اما متأسفانه در بعضی موارد بزرگترهایی یافت می شوند كه یا از روی خودخواهی و هوای نفس و یا از روی جهل و نادانی، تیشه به ریشه فرزندان می زنند و بهانه های خلاف شرع و عقل بر سر راه آنان قرار می دهند.

👌👈دراین گونه موارد فرزند جوان دو راه در پیش دارد: 1ـ با فردمخالف در یک فضای صمیمی و به دور از جنجال به صورت مستقیم با بیان نیازهای جنسی و روحی خود و با متذكر شدن وظایف پدری او را قانع سازند.

🌹 2ـ فرستادن واسطه و كسانی كه با والدین، رابطه خوب و عاطفی داشته و بر آنها تاثیرگذار است که با دلایل منطقی، آنها را برای ازدواج جوانان قانع كنند و اگر از دو مسیر اشاره شده، نتیجه‌ی مطلوب حاصل نشد، راهی جز صبر نیست.

کانال ❤️ازدواج موفق❤️ زندگی زیبا❤️

ادامه مطلب

🔴خواستگارم قیافه‌اش کمی خوب نیست!

نوشته شده در2017-09-15 18:50:36

🔴خواستگارم قیافه‌اش کمی خوب نیست!

🔵سوال: خواستگاری دارم که از لحاظ تدین و اخلاق و خانواده بسیار خوب و مورد پذیرش بنده می باشد و تنها مشکلی که وجود دارد قیافه‌ی ایشان است که کمی خوب نیست! اطرافیان بنده بخاطر انتخاب ایشان برای همسر آینده، بنده را سرزنش می کنند. لطفا راهنمایی بفرمایید.

👈👈پاسخ: ازدواج را می توان سرنوشت ساز ترین حادثه‌ی زندگی هر انسانی دانست كه ثمره‌ی این انتخاب، تاثیری به اندازه‌ی کل عمر انسان دارد. ازدواج دارای ملاکها و معیارهایی است که قبل از هر چیز باید به این ملاکها توجه داشت. از جمله‌ی این معیارها تدین و اخلاق است. تدين یعنی پايبندی كامل به اسلام و عمل كردن براساس دستورات آن است.

✔️✔️پيامبر اكرم(صلّی الله عليه و آله) فرمودند: «بر شما باد كه همسر ديندار بگيريد.» [وسائل الشیعه، ج20، ص50]، از آثار تدين می‌توان به صداقت، تواضع، اهل کار، اخلاق نيك، اشاره داشت. پيامبراسلام(صلّی الله عليه و آله) فرموند: «با كسی كه اخلاق و دينش مورد پسند باشد، ازدواج كنيد، اگر چنين نكنيد فتنه و فساد بزرگی در زمين به وجود خواهد آمد.» [همان، ج20، ص78] الحمدلله برای خواستگار شما این دو ملاک اساسی وجود دارد که از نقاط قوت و اصلی برای انتخاب محسوب می شود.

🌹🌹البته همراه معیارهای اصلی انتخاب همسر همچون تديّن، عفّت و اخلاق و اصالت خانوادگی... زيبايی و جمال چهره نيز به عنوان يك معيار محسوب می‌شود. امّا بايد توجه داشت كه اولا زيبايی ظاهری يك امر نسبی است و چه بسا چهره واندام کسی زیبا جلوه كند اما برای فردی ديگر عادی به نظر برسد و ثانيا زيبايی ظاهری ركن اساسی و معيار مستقل نبوده و همراه معيارهای ديگر مطرح است. شاید فردی كه زيبارو است امّا صفات و ارزشهای پسنديده را دارا نباشد و برای همسری انتخاب شود، در آينده، پيامدهای ناخوشايندی را به همراه داشته باشد؛ لذا ملاک و معیار اصلی در انتخاب و ملاکها برای همسر آینده خودتان باشید.

کانال ❤️ازدواج موفق❤️ زندگی زیبا❤️

از شما نیز دعوت به عضویت میکنیم 👇👇👇

ادامه مطلب
1 2 3 4 5 6 7 8 9