هر چی [تو] بگی‏

✅ نكات مهم براي زوج هاي جوان

نوشته شده در2017-08-11 23:47:46

✅ نكات مهم براي زوج هاي جوان

💕١)باورهاي غلط و انتظارات نادرست را رها كنيد

👈 مثل اينكه همسرم را تغيير ميدهم! ، يا همينم كه هستم!

💕٢)احترام خانواده همسرتان را خدشه دار نكنيد.

💕٣)همسرتان را در موقعيتي قرار ندهيد كه مجبور به انتخاب ميان شما و خانواده اش باشد.

💕٤)همسرتان را با شخص ديگري مقايسه نكنيد (حتي در ذهنتان)

ادامه مطلب

🍂دختری که ممکن است آبرو را ببرد

نوشته شده در2018-04-07 21:23:37

🍂دختری که ممکن است آبرو را ببرد

👥باسلام پسری عاشق دختری شده که اون دختراصلا صلاحیت خانواده پسررونداره چون اهل پارتی و...است پسرهم میگه اشکال نداره خوب میشه. خانواده ی پسربسیارمذهبی وآبرودارند وهمیشه ترس ازاین دارندکه نکنه آبروشون توسط دختره ازبین بره.البته هیچکدام هم شرایط ازدواج ندارند.خانواده پسرباید چیکارکنند.لطفاراهنمایی کنید.ممنون

✍پاسخ

🌹با سلام به شما کاربر محترم

ادامه مطلب

😔لجاجت و کج اندیشی خانواده شوهرم!

نوشته شده در2017-09-01 19:02:52

😔لجاجت و کج اندیشی خانواده شوهرم!

🔴سوال: متأسفانه خانواده شوهرم به مسائل دینی پایبند نیستند و حتی با مسائلی همچون حجاب و ... مخالفت می‌کنند. نمی‌دانم از روی نادانی است یا از روی لجاجت و عمد. متأسفانه بسیار تحت تأثیر کانال‌های ضدانقلاب ماهواره‌ای هستند و به‌هیچ‌وجه واقعیات را قبول نمی‌کنند. امّا وظیفه من در قبال این افراد چیست؟ هر چه بحث و توصیه می‌کنم تأثیری ندارد.

💎پاسخ: دغدغه شما خواهر گرامی را کاملاً درک می‌کنیم، ولی واقعیت این است برخی از افراد به دلیل لجاجت یا کج اندیشی یا تأثیرات مخرب یا ... ممکن است واقعیات مسائل را نپذیرند و پافشاری کردن در برابر آن‌ها واکنش عکس را به دنبال خواهد داشت. به‌ویژه در برابر افراد لجوج به‌هیچ‌وجه نباید بحث‌وجدل کرد. امام علی(علیه‌السلام) در ارتباط با افراد لجوج فرموده است: «الإفراطُ في‌ المَلامَةِ يَشُبُّ نِيرانَ اللَّجاجَةِ؛ زياده‌روى در سرزنش كردن، آتش لجاجت را شعله‌ور مى‌كند.»[غرر الحکم و درر الکلم، ح4507]

🌸👈ازاین‌رو مواظب باشید که با بحث و توضیحاتی که می‌دهید آتش لجاجت آنان را شعله‌ورتر نکنید. امّا ازآنجایی‌که نسبت نزدیکی با خانواده همسرتان دارید، مسلماً قطع رابطه نمی‌تواند به شما و آنان کمک کند.

👌👈توصیه می‌کنم ضمن تلاش شما برای ارتقای سطح دانش دینی و سیاسی خانواده همسرتان، بهتر است از منظر اخلاقی، رابطه خوب و سازنده‌ای با خانواده همسرتان داشته باشید. چه‌بسا با تمرکز بر روی عواطف و اخلاق و منششان در قالب احترام، روی گشاده، مهربانی و دلسوزی بتوانید از لجاجت آنان بکاهید.

ادامه مطلب

🔴نیاز جنسی و ازدواج موقت

نوشته شده در2017-09-06 13:07:35

🔴نیاز جنسی و ازدواج موقت

🔵سوال: مدتی است بخاطر مهاجرت مجبور به ترک خانواده هستم، از طرفی در این زمان نیاز به تامین نیاز جنسی دارم و برای انجام متعه(ازدواج موقت) عذاب وجدان دارم. لطفا راهنمایی بفرمایید.

👈👈پاسخ:

یكی از سنت‌های پیامبر اكرم(صلّی الله علیه و آله) ازدواج موقت است. البته تاکید بیشتر ایشان به افراد، به خصوص جوانان، ترغیب به ازدواج دائم بوده است؛ اما گاهی به علت وجود علل مختلف همچون فراهم نبودن زمینه و شرایط ازدواج دائم یا دوری از همسر به خاطر جنگ یا مسافرت، از طرفی بدلیل تامین و ارضای نیازجنسی و ترس از گناه، ازدواج موقت را به امر الهی، حلال نمودند؛ لذا در اصل حلال است.

✔️امام صادق(عليه السّلام) می‌فرمايند:

«كسی كه متعه(ازدواج موقت) را حلال نداند، از ما نيست.»[وسائل الشیعه، ج21، ص7] ازدواج موقت یکی از راهکارها در زمان بحرانی فشار شديد غريزه‌ی جنسی است، البته ازدواج موقت به عنوان یک مسکن و دارو تجویز می شود، نه اینکه با هر موقعیتی انسان به سراغ این امر برود که عمل بی‌رویه به اینکار، مخاطراتی مانند تنوع طلبی و بیماری‌های مقاربتی را در پی خواهد داشت.

🔶لذا برادر گرامی اگر امکان این موقعیت هست که خود را کنترل کنید و از طرفی طوری برنامه‌ریزی کنید تا بتوانید در فاصله های کوتاه مدت به همسر خود دسترسی داشته باشید، بهترین راه همین است که هم نیاز جنسی خود را برطرف کرده و هم از طرفی حق همسر خود را نیز در نظر گرفته‌اید. برای عدم فشار بیشتر جنسی نیز بهتر است از محرک‌های این امر مانند برخی غذاها، تصاویرو مطالب تهییج کننده دوری کنید. ولی اگر راهکارهای قبلی مقدور نبود و ترس به گناه افتادن بود، منعی از نظر شرعی و قانونی برای شما نیست.

🔹پی نوشت:

شيخ حر عاملى، محمد بن حسن، تفصيل وسائل الشيعه، مؤسسة آل البيت عليهم السلام، قم، چاپ اول، 1409 ق، ج21، ص7.

کانال ❤️ازدواج موفق❤️ زندگی زیبا❤️

ادامه مطلب
3 4 5 6 7 8 9 10 11