هر چی [تو] بگی‏

مشاوره

🌺 موضوع: از همسرم دلزده و سرد شده ام😔

⁉️سوال: همسرم راخیلی دوست دارم اما مدتی است که با یکی از دوستانم درارتباطم و به خانه‌اش می‌روم و نسبت به همسر او علاقه پیدا کرده و از همسر خودم دلسرد شده‌ام، چون در همسر او نکات مثبتی مانند حجاب، دست پخت خوب و... وجود دارد، لطفا راهنمایی کنید چگونه این علاقه را از بین ببرم.

ادامه مطلب

😔لجاجت و کج اندیشی خانواده شوهرم!

نوشته شده در2017-09-01 19:02:52

😔لجاجت و کج اندیشی خانواده شوهرم!

🔴سوال: متأسفانه خانواده شوهرم به مسائل دینی پایبند نیستند و حتی با مسائلی همچون حجاب و ... مخالفت می‌کنند. نمی‌دانم از روی نادانی است یا از روی لجاجت و عمد. متأسفانه بسیار تحت تأثیر کانال‌های ضدانقلاب ماهواره‌ای هستند و به‌هیچ‌وجه واقعیات را قبول نمی‌کنند. امّا وظیفه من در قبال این افراد چیست؟ هر چه بحث و توصیه می‌کنم تأثیری ندارد.

💎پاسخ: دغدغه شما خواهر گرامی را کاملاً درک می‌کنیم، ولی واقعیت این است برخی از افراد به دلیل لجاجت یا کج اندیشی یا تأثیرات مخرب یا ... ممکن است واقعیات مسائل را نپذیرند و پافشاری کردن در برابر آن‌ها واکنش عکس را به دنبال خواهد داشت. به‌ویژه در برابر افراد لجوج به‌هیچ‌وجه نباید بحث‌وجدل کرد. امام علی(علیه‌السلام) در ارتباط با افراد لجوج فرموده است: «الإفراطُ في‌ المَلامَةِ يَشُبُّ نِيرانَ اللَّجاجَةِ؛ زياده‌روى در سرزنش كردن، آتش لجاجت را شعله‌ور مى‌كند.»[غرر الحکم و درر الکلم، ح4507]

🌸👈ازاین‌رو مواظب باشید که با بحث و توضیحاتی که می‌دهید آتش لجاجت آنان را شعله‌ورتر نکنید. امّا ازآنجایی‌که نسبت نزدیکی با خانواده همسرتان دارید، مسلماً قطع رابطه نمی‌تواند به شما و آنان کمک کند.

👌👈توصیه می‌کنم ضمن تلاش شما برای ارتقای سطح دانش دینی و سیاسی خانواده همسرتان، بهتر است از منظر اخلاقی، رابطه خوب و سازنده‌ای با خانواده همسرتان داشته باشید. چه‌بسا با تمرکز بر روی عواطف و اخلاق و منششان در قالب احترام، روی گشاده، مهربانی و دلسوزی بتوانید از لجاجت آنان بکاهید.

ادامه مطلب

زندگـــــے شـــــیرین ...💕

نوشته شده در2017-09-01 19:02:52

زندگـــــے شـــــیرین ...💕

تازه از سربازے برگشته بود و حدود۲۰ سالش بود

که اومدن خواستگاریم ...💕

هنوز کارے هم پیدا نکرده بود

یادمه مراسم خواستگارے بابام ازش او پرسید...

"" درآمدت از کجاست ؟ ""

گفت:"" من روے پاے خودم هستم و

از هر جا که باشه نونمو در میارم ""

حالت مردونه‌ش خیلے به دلم نشست

وقتے میدیدم که چطور با خونوادم در مورد

ازدواج صحبت میکنه ...

با هم که صحبت میکردیم گفت:

"" حجاب شما از هر چیزے واسم مهمتره ... ""

واسه عـــــقد که رفتیم ...💕

دست خطے نوشت و خواست که امضاش کنم

نوشته بود ...

"" دلم نمے خواهد یک تار موے شما را نامحرمے ببیند…❤️ ""

منم امـــــضاش کردم ...

مادرم از این موضوع ناراحت شد و گفت

ادامه مطلب

🔸 احکام | فیلم و عکس نامحرم

نوشته شده در2017-04-20 18:53:42

🔸 احکام | فیلم و عکس نامحرم

⁉️ ظهور و چاپ عكس‌هاى خانوادگى و يا عروسى كه در آنها خانم‌ها با محارم خود و بدون حجاب كامل مى‌باشند توسط عكاسى‌ها چه حكمى دارد؟

ادامه مطلب
قبلی 1 2 3 4 5