هر چی [تو] بگی‏

✨واقعیات زندگی خود را بپذیریم

نوشته شده در2018-01-17 14:01:55

✨واقعیات زندگی خود را بپذیریم

🌼پسری هستم 32 ساله که یک چشم خود را از دست داده ام و با انجام عمل پروتز و قرار دادن چشم متحرک این مشکل کاملا رفع شده است. دوسال گذشته با خانمی آشنا شدم که موافق ازدواج بودند ولی وقتی مشکل بنده را متوجه شدند بیان داشتند که خانواده ام مخالف هستند. می‌ترسم تنها بمانم لطفا راهنمایی بفرمایید.

✍پاسخ:

ادامه مطلب

📛واقعیات زندگی خود را بپذیریم

نوشته شده در2017-08-27 00:18:28

📛واقعیات زندگی خود را بپذیریم

🌺سوال: پسری هستم 32 ساله که یک چشم خود را از دست داده ام و با انجام عمل پروتز و قرار دادن چشم متحرک این مشکل کاملا رفع شده است. دوسال گذشته با خانمی آشنا شدم که موافق ازدواج بودند ولی وقتی مشکل بنده را متوجه شدند بیان داشتند که خانواده ام مخالف هستند. می‌ترسم تنها بمانم لطفا راهنمایی بفرمایید.

🌹پاسخ: واقع‌بينی و قبول واقعيتهای زندگی، از نكات بسيار مهم برای اتخاذ تصميم و برنامه‌ريزی برای رسيدن به اهداف زندگی است.

👌👈 یكی از اصلی‌ترین پایه‌های انتخاب صحیح و تصمیم‌گیری مناسب، دیدن واقعیت‌ها و شناخت امكانات و وضع فعلی زندگی و برنامه‌ریزی و تلاش برای رسیدن به وضع مطلوب است. براین اساس شما باید این واقعیت را در زندگی خود قبول کنید و بر اساس این واقعیت، همسر دلخواه خود را بیابید که با این واقعیت زندگی شما کنار بیاید؛ لذا درخواست داریم به این چند توصیه توجه بفرمایید.

🖕 1ـ امیدوار باشید و بدانید که این واقعیت زندگی شما به راحتی برای بسیاری از افراد قابل حل است.

✌️2ـ حتی الامکان در انتخابهای خود این واقعیت را در نظر داشته باشید و سعی در کتمان نداشته باشید، امام علی(عليه‌السّلام) فرمودند: «الْزَمِ‏ الصِّدْقَ‏ وَ إِنْ خِفْتَ ضَرَّهُ فَإِنَّهُ خَيْرٌ لَكَ مِنَ الْكَذِبِ الْمَرْجُوِّ نَفْعُه‏؛ هميشه راستگو باشيد اگر چه گمان می‌كنيد كه صداقت به ضرر شما باشد، چرا كه راستی از آن سودی كه برای خود گمان می‌كنيد كه از راه دروغ بدان برسيد، بهتر است.» (غرر الحکم، ص218)

ادامه مطلب

⚜واقعیات زندگی خود را بپذیریم

نوشته شده در2017-08-27 00:18:28

⚜واقعیات زندگی خود را بپذیریم

❎سوال: پسری هستم 32 ساله که یک چشم خود را از دست داده ام و با انجام عمل پروتز و قرار دادن چشم متحرک این مشکل کاملا رفع شده است. دوسال گذشته با خانمی آشنا شدم که موافق ازدواج بودند ولی وقتی مشکل بنده را متوجه شدند بیان داشتند که خانواده ام مخالف هستند. می‌ترسم تنها بمانم لطفا راهنمایی بفرمایید.

✅پاسخ: واقع‌بينی و قبول واقعيتهای زندگی، از نكات بسيار مهم برای اتخاذ تصميم و برنامه‌ريزی برای رسيدن به اهداف زندگی است.

👌👈 یكی از اصلی‌ترین پایه‌های انتخاب صحیح و تصمیم‌گیری مناسب، دیدن واقعیت‌ها و شناخت امكانات و وضع فعلی زندگی و برنامه‌ریزی و تلاش برای رسیدن به وضع مطلوب است. براین اساس شما باید این واقعیت را در زندگی خود قبول کنید و بر اساس این واقعیت، همسر دلخواه خود را بیابید که با این واقعیت زندگی شما کنار بیاید؛ لذا درخواست داریم به این چند توصیه توجه بفرمایید.

1⃣ امیدوار باشید و بدانید که این واقعیت زندگی شما به راحتی برای بسیاری از افراد قابل حل است.

ادامه مطلب

💎ملاک کفویت در سن!

🔴سوال: دختری 23 ساله هستم. خواستگاری دارم که 35 سال سن دارد. آیا ازدواج با اختلاف سنی 12 سال، درست است؟

🔷پاسخ: مسلماً 12 سال اختلاف سنی میان زن و مرد در زندگی مشترک، زیاد است و می‌تواند برای طرفین مشکلاتی از قبیل: اختلاف ‌نظر، درک، فکر، سلیقه، علایق، تمایلات، خواست‌ها و حساسیت‌ها را به دنبال داشته باشد، ولی اگر این اختلاف سنی منجر به اختلافات مذکور نشود و طرفین در مسائل اعتقادی، اخلاقی، فکری، رفتاری، فرهنگی و خانوادگی بیشترین تناسب را داشته باشند، معمولاً این اختلاف سنی مشکلی را به همراه نخواهد داشت.

👈👈 از سویی دیگر؛ اینکه پیغمبر اکرم(صلی‌الله‌علیه‌وآله) در خصوص تناسب و کفویت زن و مرد برای ازدواج فرموده: «مرد مؤمن، کفو و همتای زن مؤمن است و مرد مسلمان همتای زن مسلمان.»[وسایل الشیعه، ج14، ص44] بیشتر ناظر به مسئله ایمان و اخلاق است؛ چراکه کفویت زن و مرد در ایمان و اخلاق می‌تواند مسائل دیگر را تحت پوشش خود قرار دهد و طرفین کمتر دچار اختلافات اساسی در زندگی مشترک ‌شوند.

👌👌شایان‌ذکر است برای تشخیص وجود تناسبات لازمه می‌توان از همفکری مشاور ازدواج به‌صورت حضوری استفاده کرد.

ادامه مطلب

🔻روال معرفی های همسان گزینی

نوشته شده در2018-11-17 10:44:39

🔻روال معرفی های همسان گزینی

گام اول- در صورت وجود تناسب بین دو نفر، واحد همسان گزینی ابتدا با آقا تماس می گیرد و شرایط کلی دخترخانم را حداکثر در یکی دو خط بیان می کنند.

گام دوم - اگر آقا نظر مساعدی نسبت به این معرفی داشته باشد معرف در مرحله بعد با خانواده دخترخانم و خود وی تماس می گیرد و ضمن بیان مختصری از ویژگی های آقا، از خانواده دختر خانم اجازه می گیرد که شماره تماس شان را به خانواده آقا بدهد.

گام سوم- در صورتی که هر دو طرف با معرفی موافق باشند، شماره تماس خانواده دخترخانم در اختیار خانواده آقا قرار می گیرد.

ادامه مطلب

✳️اختلاف اعتقادی در ازدواج

نوشته شده در2017-10-05 20:26:44

✳️اختلاف اعتقادی در ازدواج

🍁🍁سؤال: چند جلسه با دخترخانمی جهت ازدواج صحبت کردم. بنده آدم معتقدی هستم، ولی متأسفانه در مسئله دینی و اعتقادی، اختلاف اساسی میان ما وجود دارد. آیا این اختلاف عقیده در زندگی مشترک، می‌تواند مشکل‌ساز شود؟

👈👈پاسخ: در اهمیت تناسب اعتقادی در ازدواج، همین بس که در روایات، تأکید فراوانی شده است؛ ازجمله پیغمبر اکرم(صلی‌الله‌علیه‌وآله) فرمود: «هرگاه كسى كه اخلاق و دينش را مى‌‏پسنديد، براى خواستگارى نزد شما آمد، پس دختر خود را به نكاح او درآورید كه اگر چنين نكنيد، موجب آشوب و فساد بزرگى در زمين گردد.»[وسایل‌الشیعه، ج14، ح25074] امّا درباره اختلاف اعتقادی میان شما و دخترخانم، چند حالت متصور است که نتایج آن را هم متذکر می‌شوم:

🔸1- ممکن است علیرغم اختلاف عقیده، دخترخانم، دید بدی نسبت به دین و مذهب داشته باشد و با ورود به زندگی مشترک، قصد تغییر اعتقادات همسرش را هم داشته باشد؛ در این صورت، ازدواج شما با ایشان اصلاً به صلاح نیست.

🔸2- امکان دارد دخترخانم، باوجود دید منفی به مسائل دینی، اصلاً قصد تغییر همسرش را ندارد، در این صورت نیز ازدواج به صلاح نیست؛ زیرا اثرپذیری ناخودآگاه محتمل است.

🔸3- ممکن است باوجود اختلاف عقیده، دخترخانم دید بدی نسبت به دین و مذهب نداشته و در زندگی مشترک هم قصد تغییر همسرش را هم ندارد. در این صورت خطر کمتر است، ولی همچنان این ازدواج ریسک پذیر است.

🔸4- امکان دارد دخترخانم، فرد معتقدی است و مسائل دینی را ارزشی می‌داند، امّا ازنظر عملی سهل‌انگار است. در این صورت، اگر شما پایبندی خوبی نسبت به مسائل دینی داشته باشید، چه بسا باگذر زمان بتوانید او را هم به مسائل دینی پایبند کنید، امّا همچنان احتمال عدم تغییر طرف مقابل هم وجود دارد و نمی‌توان نسبت به آن غفلت کرد.

کانال ❤️ازدواج موفق❤️ زندگی زیبا❤️

ادامه مطلب
قبلی 1 2 3 4 5 6