هر چی [تو] بگی‏

🍂دختری که ممکن است آبرو را ببرد

نوشته شده در2018-04-07 21:23:37

🍂دختری که ممکن است آبرو را ببرد

👥باسلام پسری عاشق دختری شده که اون دختراصلا صلاحیت خانواده پسررونداره چون اهل پارتی و...است پسرهم میگه اشکال نداره خوب میشه. خانواده ی پسربسیارمذهبی وآبرودارند وهمیشه ترس ازاین دارندکه نکنه آبروشون توسط دختره ازبین بره.البته هیچکدام هم شرایط ازدواج ندارند.خانواده پسرباید چیکارکنند.لطفاراهنمایی کنید.ممنون

✍پاسخ

🌹با سلام به شما کاربر محترم

ادامه مطلب

😔لجاجت و کج اندیشی خانواده شوهرم!

نوشته شده در2017-09-01 19:02:52

😔لجاجت و کج اندیشی خانواده شوهرم!

🔴سوال: متأسفانه خانواده شوهرم به مسائل دینی پایبند نیستند و حتی با مسائلی همچون حجاب و ... مخالفت می‌کنند. نمی‌دانم از روی نادانی است یا از روی لجاجت و عمد. متأسفانه بسیار تحت تأثیر کانال‌های ضدانقلاب ماهواره‌ای هستند و به‌هیچ‌وجه واقعیات را قبول نمی‌کنند. امّا وظیفه من در قبال این افراد چیست؟ هر چه بحث و توصیه می‌کنم تأثیری ندارد.

💎پاسخ: دغدغه شما خواهر گرامی را کاملاً درک می‌کنیم، ولی واقعیت این است برخی از افراد به دلیل لجاجت یا کج اندیشی یا تأثیرات مخرب یا ... ممکن است واقعیات مسائل را نپذیرند و پافشاری کردن در برابر آن‌ها واکنش عکس را به دنبال خواهد داشت. به‌ویژه در برابر افراد لجوج به‌هیچ‌وجه نباید بحث‌وجدل کرد. امام علی(علیه‌السلام) در ارتباط با افراد لجوج فرموده است: «الإفراطُ في‌ المَلامَةِ يَشُبُّ نِيرانَ اللَّجاجَةِ؛ زياده‌روى در سرزنش كردن، آتش لجاجت را شعله‌ور مى‌كند.»[غرر الحکم و درر الکلم، ح4507]

🌸👈ازاین‌رو مواظب باشید که با بحث و توضیحاتی که می‌دهید آتش لجاجت آنان را شعله‌ورتر نکنید. امّا ازآنجایی‌که نسبت نزدیکی با خانواده همسرتان دارید، مسلماً قطع رابطه نمی‌تواند به شما و آنان کمک کند.

👌👈توصیه می‌کنم ضمن تلاش شما برای ارتقای سطح دانش دینی و سیاسی خانواده همسرتان، بهتر است از منظر اخلاقی، رابطه خوب و سازنده‌ای با خانواده همسرتان داشته باشید. چه‌بسا با تمرکز بر روی عواطف و اخلاق و منششان در قالب احترام، روی گشاده، مهربانی و دلسوزی بتوانید از لجاجت آنان بکاهید.

ادامه مطلب

🔴فرهنگ سازی ازدواج موقت

نوشته شده در2017-09-15 18:50:36

🔴فرهنگ سازی ازدواج موقت

⁉️👌سوال: چرا در جامعه ما ازدواج موقت فرهنگ سازی نشده است؟

💎👈پاسخ: ازدواج موقّت از نیازهای ضروری جامعه اسلامی است كه اگر در کنار نكاح دائم تجویز نشود، افراد برای ارضای روحی و جنسی خویش به روابط آزاد و نامشروع روی می‌‏آورند.

🌸👈از امام باقر (علیه السلام) سؤال شد: نظر شما در مورد ازدواج موقت چیست؟ فرمودند:

🔴👈👈«خداوند آن را در كتابش و بر زبان پیامبرش حلال كرده پس آن تا روز قیامت حلال است.»👉👉 [فروع کافی، ج 5، ص 448]

😔 ولی به علت عدم وضع و تبیین قوانین كارآمد و در نتیجه عدم اطلاع كافی از مسئولیت ها و احكام ازدواج موقت -به طوری كه برخی فكر می كنند با صرف خواندن یك صیغه كار تمام است- باعث شده فرهنگ امروزی جامعه هنوز پذیرای آن نباشد و آسیب‌های بسیاری به همراه داشته باشد.

⛔️می‌توان گفت مخالفت‌ها در این زمینه بیشتر به علت نبودن شرایط مناسب برای اجرای این حلال الهی، تبلیغات سوء عاملان فحشا و سودجویی و فرصت طلبی افراد فاسد می باشد.

🌹👈در مقوله فرهنگ سازی این مسئله نیز بایستی شرایط و ابعاد فرهنگی اجتماعی و سیاسی زمان و مكان را در نظر بگیریم و با توجه به آن ویژگی ها قدم برداریم در حالی که این شرایط و ابعاد در ازدواج موقت مهیا نشده است، تا به نتیجه مطلوب برسیم.

🌼🌸در نهایت باید بدانید که كنترل و مدیریت شهوت تا زمان ازدواج، فقط و فقط از طریق ازدواج موقت نیست، بلكه مقداری تقوا در نگاه كردن و شنیدن، در خوردن و خیال‌پردازی، ورزش، برنامه ریزی برای ساعات روز و بیكار نبودن و ... می تواند آنچنان فضای ذهنی و جسمی فرد را تغییر دهد كه فقط اندكی شهوت برایش باقی بماند و آن اندك شهوت نیز با كمی اراده و معنویت قابل كنترل است.

ادامه مطلب

⭕️راهکارهای معرفی خدا به کودکان

نوشته شده در2016-12-31 21:45:10

⭕️راهکارهای معرفی خدا به کودکان

🔹اهمیت شناخت و مسائل دینی در باب تربیت فرزندان مثل واکسینه کردن جامعه از گزند بیماری هاست یکی از این مسائل مهم در بحث تربیت دینی کودکان،مساله معرفی خدا به کودکان است،برای این کار راهکارهایی بیان شده که طبق آن می توان در امر تربیت کودکان نتایج خوبی گرفت.

🔹توجه داشته باشیم که در این راستا نحوه صحبت،نگاه،برخورد ما با کودکانمان دقت زیاد و ظرافت خاصی را می طلبد،که هر خطایی باعث تاثیر معکوس در روند تربیت ما خواهد داشت.از جمله روش هایی که در بحث معرفی خدا به کودکان مطرح است،عبارتند:

بهره گیری از داستان :کودکان الفتی شیرین با داستانها دارند،لذا همین جذابیت داستان می تواند یک روش خوب و سالمی در انتقال درک و شناخت خدا به کودکان باشد.منتها در روش داستان گویی طوری بیان کنیم که شکل گیری خدا به صورت یک موجود ترسناک و خطرناک نباشد،بلکه با تعریف اوصاف پسندیده خدای متعال، مهر و محبت و عطوفتش را دردل آنها ایجاد کنیم تا زمینه پذیرش و استقبال فرزندان نسبت به خدا بیشتر شود.و در عین حال استعمال واژه ها نیز در انتقال صحیح مفاهیم موثر هست،از این رو باید از واژه های قابل درک و فهم و مناسب استفاده کنیم.

🎀با ما همراه باشید در ...🎀

ادامه مطلب

🌹🌹تبعیض پدر بین فرزندان

نوشته شده در2017-09-20 09:17:11

🌹🌹تبعیض پدر بین فرزندان

☘️☘️سوال: پدری که بین بچه ها تبعیض و فرق می گذارد و یک فرزند را به عرش و فرزند دیگری را به فرش رسانده‌، باز هم احترام این پدر واجب است؟

🔶🔶پاسخ: از نظر اسلام، برای هر يك از افراد خانواده در قبال حق و حقوقی كه بر ذمّه ديگری دارد، وظايفی نيز معين شده‌ که در احاديث به فرزندان و رعايت حقوق آنان توجه ويژه‌اى شده است. البته همانطور که اگر فرزندان حق پدر و مادر را رعایت نکنند، عاق می شوند در مورد پدر و مادر نیز این امر آمده که اگر حقوق فرزندان را رعایت نکنند مورد عاق فرزندان واقع می‌شوند.

👈👈رسول اكرم(صلّی­ الله عليه و آله) در ضمن سفارشهاى خود به اميرالمؤمنين فرمودند: «اى على! همان‌گونه که فرزند عاق والدين مى شود، والدين نيز عاق فرزند خواهند شد». [من لا يحضره الفقيه، ج 4، ص 372] در مورد تبعیض پدرتان برفرض اگر تشخیص شما صحیح بوده و از باب سوء تفاهم نیست، ولی باز هم رعايت حريم و احترام پدر توسط شما عاملی برای موفقيت و پيروزی در زندگيتان می گردد.

ادامه مطلب
قبلی 1 2 3 4 5 6 7