هر چی [تو] بگی‏

ضرورت تحقیق در ازدواج

نوشته شده در2017-06-16 10:20:17

ضرورت و اهمیت تحقیق در ازدواج امری به اثبات رسیده است. همه می دانند قبل از ازدواج باید در مورد شخص مورد نظرشان تحقیق و پرس و جو کنند اما اینکه این تحقیق به چه صورت انجام شوند و از چه کسانی تحقیق صورت گیرد امری است که در بین خانواده های ما مشخص نیست. برخی ها حتی نمی دانند چه سوالاتی باید بپرسند. از کی بپرسند. پاسخ سوالاتشان را چطور تحلیل کنند. رسیدن به این نکات امری ضروری در تحقیق است. مورد دیگری که باید به آن توجه داشت این است که جوانان عزیز باید این مرحله را به خانواده ها بسپارند و نباید خود اقدام کنند. در این جا به چند نکته خطاب به خانواده ها اشاره می کنیم

ادامه مطلب

ساختار قدرت در خانواده (3) بخش نهایی

نوشته شده در2016-11-05 01:00:05

بسم الله النّور

لطفاً پیش از مطالعه بخش های پیشین این مطلب یعنی را ملاحظه بفرمایید.
متخصصین جامعه شناسی خانواده، با توجه به مناسبات خانواده سنتی و روابطی که در آن تعریف شده بود، ساختاری با نام «هرم قدرت» ترسیم کرده اند که در آن توزیع قدرت افراد خانواده در آن به نمایش داده می‌شود. در این الگو دو حوزه قدرت سخت (قدرت جسمی) و قدرت نیمه سخت (جسمی) مبنای تقسیم بندی قرار گرفته‌اند. پدر به دلیل توانایی جسمی بالاتر و قدرت اقتصادی ای که دارد، در رأس هرم قرار دارد و به تبع نقش پدر در یک خانواده مرد سالار، نقش های دیگر خانواده، مانند جایگاه مادر، و فرزندان دختر و پسر، تعریف می شود. این الگو از «هرم قدرت» با عنوان خانواده «پدرسری» یا «مردسالار» هم شناخته می شود.

ادامه مطلب

نکات قبل از ازدواج

نوشته شده در2017-08-12 19:08:56

نکات قبل از ازدواج

ازدواج، شفاخانه ای جادویی نیست که درد و رنج تنهایی، اضطراب، افسردگی، سرخوردگی، دلمردگی، درماندگی، ناامیدی و مانند آن را درمان کند و شفا بخشد !

درمان این گونه دردها نیازمند روان درمانی، شناخت درمانی، رفتار درمانی و اصلاح شیوه نگرش و سبک زندگی ست.

ادامه مطلب

😱انگیره های غلط برای ازدواج که احتمالا منجر به شکست می شود😔

1️⃣فشار اطرافيان

تاثيراتی كه دوستان،خانواده و جامعه بر فردتحميل ميكنند در حالی که ممکن است فرد هنوز شرایط ازدواج را نداشته باشد.

2️⃣رهايی از تنهايی و افسردگی

بسياری از اینكه تنها يا مايوس هستند(و يا از تنهایی ترس دارند) تن به ازدواج ميدهند.آنها تصور ميكنند كه ازدواج مشكلشان را حل ميكند. اما در اين شرايط، فرد قادر به گزينش صحيح نبوده و با احتمال بالا تن به ازدواج نامناسب می دهد.

3️⃣عطش جنسی

برخی چنان غرق در غرايز جنسی هستند كه جز به روابط جنسی،به چيز ديگری نمی انديشند. اينها بیشتر بدنبال همخوابه اند! تا همسر خوب! و لذا پس از مدتی دلسرد شده و از هم می پاشد.

4️⃣گریز از واقعيات زندگی خود

بعضی ازدواج ميكنند تا عذری برای دوری گزيدن از مشكلات و واقعيات زندگي خود تراشيده باشند. زندگی اينها عاری از شور و اشتياق و هدف مشخص ميباشد. اما جای آنكه راه حل را درون خودشان بيابند، ازدواج كرده و تصور ميكنند با ورود فرد ديگری در زندگيشان، از سكون و كسالت آوری بيرون خواهند آمد.

5️⃣گريختن از رشد و بالندگی

این افراد ازدواج ميكنند تا فرد ديگری مسئوليت مراقبت از آنها را بعهده گيرد! از لحاظ عاطفی وابسته ميشوند. در این موارد بیشتر دیده می شود:

• اختلاف سنی زیاد

• اختلاف فاحش در قدرت مالی و يا موقعیت شغلی

• وجود مغايرت شدید در سبك زندگی

ادامه مطلب

ازدواج با دختر عینکی

نوشته شده در2016-10-26 23:00:09
سلام دوستان
میخوام از دردی بگم که درمون نداره و داره منو خفه میکنه . دختری هستم بالای سی سنمه
از نظر زیبایی اغلب اطرافیانم ازم تعریف میکنن . معتقد و پایبند به دینم هستم . از بچگی چشمام ضعیف بودن و همیشه از همبازیا و همکلاسیام متلک میشنیدم که تو موش کوری و ... ، با عقده عینکی بودن بزرگ شدم .
خدا رو شکر عینک نتونست مانع تحصیلم بشه و میخوام واسه دکتری بخونم . با وجود همه سختیا به خوش اخلاق بودن و بذله گویی بین دوستام و اقوام معروفم . تا اینکه خواستگار برام اومد چند سال پیش و بخاطر عینکم و اینکه من زن عینکی نمیخوام منصرف شد .
بعد اون تصمیم گرفتم عمل کنم و از شر عینک خلاص بشم و خواستگارامو به امید اینکه عینکو کنار میذارم اجازه میدادم بیان خونه و با وجود اینکه نمره چشمام بالاست هیچ کدوم بروم نیاوردن و حتی مایل بودن که وصلت سر بگیره اما چون ملاکای منو نداشتن برای ازدواج قبول نکردم .
بالاخره روز موعود رسید و متاسفانه پزشک جراح من گفت که میتونم عمل کنم ولی باز باید عینک بزنم مدام ولی با نمره پایین تر . یعنی باید عوارض عملو به جون بخرم و بازم عینکی باشم و بدون عینک تو تشخیص چهره آدما از دور مشکل داشته باشم .
دچار افسردگی شدم طوری که دیگه اصلا به ازدواج فکر نمیکنم و خودمو یه آدم ناقص میدونم
به کاشت لنز هم فکر کردم که اونم برام نه از نظر مالی و نه پزشکی میسر نیست .
به نظر شما یه پسر چرا باید با دختری مثل من ازدواج کنه ؟
اگه اولش که داغه وضعیت منو قبول کنه بعد از ازدواج پشیمون بشه چی؟
ممنون ازهمگی
ادامه مطلب
قبلی 1 2