هر چی [تو] بگی‏

""""زن ها عاطفی تر از مردها هستند""""

نوشته شده در2017-12-16 11:04:43

""""زن ها عاطفی تر از مردها هستند""""

‌‌➣ یکی از تفاوت های عمده بین زن و مرد، عاطفی تر بودن زنان است و این انتظاری است که زن ها، از مردها نیز دارند! مثلاً زنی که همواره تاریخ دقیق روز ازدواج ، تاریخ تولد همسر، مکان آشنایی و … را به یاد دارد و چه بسا به مناسبت آنها، برای همسر خود، هدیه هایی هم تهیه کند، وقتی با شوهری روبه رو می‌شود که نسبت به این مسائل بی اعتنا یا فراموشکار است، نخستین احساسش آن است که همسرش نسبت به او بی علاقه و بی اهمیت است.

ادامه مطلب

😔زودرنجی خواستگار.....

نوشته شده در2017-12-17 19:13:16

😔زودرنجی خواستگار.....

💝دختری 34 ساله هستم. خواستگاری دارم که همکلاسی بنده در دانشگاه است. ایشان اخلاق خاصی دارد؛ به‌ شدت دل‌نازک است و با کوچک‌ترین مسئله قهر می‌کند، حتی در اکثر موارد، علت قهر را نمی‌دانم و مدت یکی دو روز کاملاً با بنده قطع رابطه می‌کند. وقتی علت قهرش را جویا می‌شوم، مرا پس می‌زند و حاضر به گفتگو نیست. در چنین شرایطی ادامه رابطه مرا نگران کرده است و نمی‌دانم چه‌کار باید کنم. لطفاً راهنمایی کنید.

✍پاسخ:

💠شرایط فعلی شما قابل‌درک است، ولی چند نکته حائز اهمیت است:🔅 نکته اول: آیا همکلاسی‌تان به خواستگاری شما آمده است یا بناست در آینده به خواستگاری شما بیاید؟ اگر هنوز به خواستگاری شما نیامده است، توصیه می‌کنم ادامه این آشنایی را با نظارت خانواده‌ها انجام دهید تا این رابطه جنبه رسمی‌ بگیرد و طرفین (به‌خصوص طرف مقابلتان) احساس مسئولیت بیشتری کند. 🔅نکته دوم: آیا طرف مقابلتان تنها با شما رفتار حساس و زودرنجی دارد یا اینکه با دیگران هم این‌گونه است؟ اگر تنها با شما چنین رفتاری را دارد، به نظر می‌آید در رابطه شما با ایشان مشکلاتی وجود دارد که برای پی بردنش توصیه می‌کنم ادامه این آشنایی با نظارت یک مشاور ازدواج صورت بگیرد، امّا اگر ایشان با بقیه افراد هم چنین خصلتی را دارد، اصطلاحاً انسان زودرنجی است. گرچه در آموزه‌های دینی، قهر و زودرنجی، امری قبیح تلقی شده است، ولی متأسفانه برخی از افراد جامعه دچار آن هستند. ♻️امام علی(علیه‌السلام) دراین‌باره فرموده: « بر شما باد که رابطه و بذل و محبت را با يكديگر داشته باشيد و از دوري کردن و فاصله گرفتن سخت بپرهيزيد.»[نهج‌البلاغه، نامه۴۷] به هرحال، این مسئله به خود شما بستگی دارد که آیا می‌توانید با چنین فردی در زندگی مشترکتان کنار بیایید یا نه؟

ادامه مطلب

زندگـــــے شـــــیرین ...💕

نوشته شده در2017-09-01 19:02:52

زندگـــــے شـــــیرین ...💕

تازه از سربازے برگشته بود و حدود۲۰ سالش بود

که اومدن خواستگاریم ...💕

هنوز کارے هم پیدا نکرده بود

یادمه مراسم خواستگارے بابام ازش او پرسید...

"" درآمدت از کجاست ؟ ""

گفت:"" من روے پاے خودم هستم و

از هر جا که باشه نونمو در میارم ""

حالت مردونه‌ش خیلے به دلم نشست

وقتے میدیدم که چطور با خونوادم در مورد

ازدواج صحبت میکنه ...

با هم که صحبت میکردیم گفت:

"" حجاب شما از هر چیزے واسم مهمتره ... ""

واسه عـــــقد که رفتیم ...💕

دست خطے نوشت و خواست که امضاش کنم

نوشته بود ...

"" دلم نمے خواهد یک تار موے شما را نامحرمے ببیند…❤️ ""

منم امـــــضاش کردم ...

مادرم از این موضوع ناراحت شد و گفت

ادامه مطلب

🔴فرهنگ سازی ازدواج موقت

نوشته شده در2017-09-15 18:50:36

🔴فرهنگ سازی ازدواج موقت

⁉️👌سوال: چرا در جامعه ما ازدواج موقت فرهنگ سازی نشده است؟

💎👈پاسخ: ازدواج موقّت از نیازهای ضروری جامعه اسلامی است كه اگر در کنار نكاح دائم تجویز نشود، افراد برای ارضای روحی و جنسی خویش به روابط آزاد و نامشروع روی می‌‏آورند.

🌸👈از امام باقر (علیه السلام) سؤال شد: نظر شما در مورد ازدواج موقت چیست؟ فرمودند:

🔴👈👈«خداوند آن را در كتابش و بر زبان پیامبرش حلال كرده پس آن تا روز قیامت حلال است.»👉👉 [فروع کافی، ج 5، ص 448]

😔 ولی به علت عدم وضع و تبیین قوانین كارآمد و در نتیجه عدم اطلاع كافی از مسئولیت ها و احكام ازدواج موقت -به طوری كه برخی فكر می كنند با صرف خواندن یك صیغه كار تمام است- باعث شده فرهنگ امروزی جامعه هنوز پذیرای آن نباشد و آسیب‌های بسیاری به همراه داشته باشد.

⛔️می‌توان گفت مخالفت‌ها در این زمینه بیشتر به علت نبودن شرایط مناسب برای اجرای این حلال الهی، تبلیغات سوء عاملان فحشا و سودجویی و فرصت طلبی افراد فاسد می باشد.

🌹👈در مقوله فرهنگ سازی این مسئله نیز بایستی شرایط و ابعاد فرهنگی اجتماعی و سیاسی زمان و مكان را در نظر بگیریم و با توجه به آن ویژگی ها قدم برداریم در حالی که این شرایط و ابعاد در ازدواج موقت مهیا نشده است، تا به نتیجه مطلوب برسیم.

🌼🌸در نهایت باید بدانید که كنترل و مدیریت شهوت تا زمان ازدواج، فقط و فقط از طریق ازدواج موقت نیست، بلكه مقداری تقوا در نگاه كردن و شنیدن، در خوردن و خیال‌پردازی، ورزش، برنامه ریزی برای ساعات روز و بیكار نبودن و ... می تواند آنچنان فضای ذهنی و جسمی فرد را تغییر دهد كه فقط اندكی شهوت برایش باقی بماند و آن اندك شهوت نیز با كمی اراده و معنویت قابل كنترل است.

ادامه مطلب

🍀🍀تقلید راه سعادت دنیوی و اخروی!

نوشته شده در2017-09-21 19:00:54

🍀🍀تقلید راه سعادت دنیوی و اخروی!

🔴🔴انسان نیازهاى زیادی در زندگى خود دارد و برای ارضا کردن کامل این نیازها به شناخت و اطلاع کافی نیاز دارد؛ به دست آوردن علم و آگاهی و تخصص در همه مسایل امکان ندارد. پس افراد و جوامع انسانى براى برطرف کردن نیازها و ادامه زندگى خود باید به کارشناسان هر علم رجوع کرده و از آنان پیروى کنند. با این وجود متأسفانه برخی افراد، مسأله تقلید و پیروی از مراجع و آیات عظام تقلید را زیر سؤال برده و می‌گویند در دنیای امروز که علم و دانش پیشرفت چشمگیری کرده، نیازی به تقلید کردن از دیگران احساس نمی‌شود.

⭕️⭕️و امروزه همه افراد می‌توانند با مراجعه به قرآن احکام دینی خودشان را به دست بیاورند و نیازی به تقلید کردن نیست. در حالی که در شریعت اسلام، تقلید یکی از واجباتی است که خدای حکیم، آن‌ را برای سعادت دنیا و آخرت انسان تشریع کرده است. امام صادق‌(علیه السلام) می‌فرماید: «از بین فقها آنان که نگهدارنده نفس خویش و حافظ دین‌ خود است و خود را از گناه و آلودگى حفظ مى‌کند و با هواهاى نفسانى‌اش مبارزه مى‌کند و مطیع اوامر الهى و جانشینان اوست، بر همه لازم است که از او تقلید کند.» [بحار الانوار، ج2، ص 88]

🔸🔸این روایت و روایات دیگر در این زمینه بیانگر لزوم تقلید و پیروی از عالمان دینی است. در نهایت آن تقلیدی که مانع رشد عقل و سبب عقب‌افتادگی انسان می‌گردد، تقلید کور و بی‌منطق است. ولی تقلید در احکام، مثل رجوع به متخصص می‌باشد و مجتهد، مانند پزشکی است که در یک رشته‌ی خاص متخصص شده است و او شخصی است که احکام را از روی دلیل به دست آورده و باید در امور تخصصی به متخصص مراجعه شود.

کانال ❤️ازدواج موفق❤️ زندگی زیبا❤️

از شما نیز دعوت به عضویت میکنیم 👇👇👇

ادامه مطلب

حق طلاق با کیست؟

نوشته شده در2016-11-04 08:08:33
تــــشـیّــع و تأثیر آن بر خانواده در ایران ( 4) «طلاق» شیوه رسمى پایان دادن به زندگى خانوادگى
ادامه مطلب
5 6 7 8 9 10 11 12 13