هر چی [تو] بگی‏

☀️ روش مواجهه با عیوب همسر از نظر رهبر انقلاب

👩‍🎨 رهبرانقلاب: پسران، در ذهنشان دختر ایده‌آلشان را نقاشی میکنند و دختران هم پسر ایده‌آلشان را نقاشی میکنند؛ اما آن وجود ندارد. نه اینکه در این شهر نیست، در این کشور هم نیست؛ بلکه روی زمین هم نیست!

🔹همه ما نقص داریم. خب؛ حالا تا از هم دوریم، این نقص‌ها را نمیدانیم؛ به مجردی که ازدواج انجام شد و کنار هم قرار گرفتیم، کم‌کم کمبودها ظاهر میشود. حالا ناراضی باشیم؟ نخیر؛ باید زندگی را آنگونه که هست، پذیرفت و با آن ساخت. ۸۱/۶/۶

ادامه مطلب

🍂دختری که ممکن است آبرو را ببرد

نوشته شده در2018-04-07 21:23:37

🍂دختری که ممکن است آبرو را ببرد

👥باسلام پسری عاشق دختری شده که اون دختراصلا صلاحیت خانواده پسررونداره چون اهل پارتی و...است پسرهم میگه اشکال نداره خوب میشه. خانواده ی پسربسیارمذهبی وآبرودارند وهمیشه ترس ازاین دارندکه نکنه آبروشون توسط دختره ازبین بره.البته هیچکدام هم شرایط ازدواج ندارند.خانواده پسرباید چیکارکنند.لطفاراهنمایی کنید.ممنون

✍پاسخ

🌹با سلام به شما کاربر محترم

ادامه مطلب

🔴نیاز جنسی و ازدواج موقت

نوشته شده در2017-09-06 13:07:35

🔴نیاز جنسی و ازدواج موقت

🔵سوال: مدتی است بخاطر مهاجرت مجبور به ترک خانواده هستم، از طرفی در این زمان نیاز به تامین نیاز جنسی دارم و برای انجام متعه(ازدواج موقت) عذاب وجدان دارم. لطفا راهنمایی بفرمایید.

👈👈پاسخ:

یكی از سنت‌های پیامبر اكرم(صلّی الله علیه و آله) ازدواج موقت است. البته تاکید بیشتر ایشان به افراد، به خصوص جوانان، ترغیب به ازدواج دائم بوده است؛ اما گاهی به علت وجود علل مختلف همچون فراهم نبودن زمینه و شرایط ازدواج دائم یا دوری از همسر به خاطر جنگ یا مسافرت، از طرفی بدلیل تامین و ارضای نیازجنسی و ترس از گناه، ازدواج موقت را به امر الهی، حلال نمودند؛ لذا در اصل حلال است.

✔️امام صادق(عليه السّلام) می‌فرمايند:

«كسی كه متعه(ازدواج موقت) را حلال نداند، از ما نيست.»[وسائل الشیعه، ج21، ص7] ازدواج موقت یکی از راهکارها در زمان بحرانی فشار شديد غريزه‌ی جنسی است، البته ازدواج موقت به عنوان یک مسکن و دارو تجویز می شود، نه اینکه با هر موقعیتی انسان به سراغ این امر برود که عمل بی‌رویه به اینکار، مخاطراتی مانند تنوع طلبی و بیماری‌های مقاربتی را در پی خواهد داشت.

🔶لذا برادر گرامی اگر امکان این موقعیت هست که خود را کنترل کنید و از طرفی طوری برنامه‌ریزی کنید تا بتوانید در فاصله های کوتاه مدت به همسر خود دسترسی داشته باشید، بهترین راه همین است که هم نیاز جنسی خود را برطرف کرده و هم از طرفی حق همسر خود را نیز در نظر گرفته‌اید. برای عدم فشار بیشتر جنسی نیز بهتر است از محرک‌های این امر مانند برخی غذاها، تصاویرو مطالب تهییج کننده دوری کنید. ولی اگر راهکارهای قبلی مقدور نبود و ترس به گناه افتادن بود، منعی از نظر شرعی و قانونی برای شما نیست.

🔹پی نوشت:

شيخ حر عاملى، محمد بن حسن، تفصيل وسائل الشيعه، مؤسسة آل البيت عليهم السلام، قم، چاپ اول، 1409 ق، ج21، ص7.

کانال ❤️ازدواج موفق❤️ زندگی زیبا❤️

ادامه مطلب

🔴صحنه‌‌ی تجلی فضائل

نوشته شده در2017-09-10 17:58:24

🔴صحنه‌‌ی تجلی فضائل

🍀🍀پیامبراسلام (صلی‌الله‌علیه‌وآله) به امیرالمومنین (علیه‌السلام) فرمودند: «ای علی اگر بيم اين را نداشتم كه عده ای از مسلمانان، گفتار مسیحیان را كه درباره مسيح گفته شده، درباره تو بگويند امروز تو را چنان معرفى می كردم كه از هيچ گروهی از آنان عبور نكنى جز اينكه خاک زیر قدمهایت را (به عنوان تبرک) بردارند.» [الإرشاد، ج 1، ص 117]

⭕️چنین شخصیت با عظمت و بی نظیری در روز غدیر برای ولایت بر مردم منصوب و معرفی شد، که رهبر انقلاب در مورد ایشان می‌فرمایند: «همه‌ی کسانی که از روی مدارک با حالات آن بزرگوار آشنایی دارند، باید اقرار کنند که امیرالمؤمنین(علیه‌السّلام)، به واسطه‌ی غدیر به شخصیت والای خود نرسید. غدیر چیزی نبود که گوهر نایاب امیرالمؤمنین(علیه‌السّلام) را شکل دهد. غدیر، نتیجه‌ی فضایل، مزایا و کمالات آن حضرت بود. البته افتخار برخورداری از فرمان الهی، از نصب پیغمبر و از بیعت مؤمنین و صحابه، افتخار بزرگی است. اما بزرگتر از آن، خصوصیاتی است که در این انسان والا و بی‌نظیر وجود داشت، که به چنین حادثه و دستور نصبی از طرف پروردگار منتهی شد.»[1375/02/18]

🌷🌷اما مردم قدر ناشناس دنیازده، خود را از نعمت چنین رهبری محروم کردند و با کنار گذاشتن برترین و با فضیلت‌ترین افراد، دست به انتخابی زدند که آسیبش تا قیامت برای مسلمانان جهان باقی است.

🔹پی نوشت:

مفيد، محمد بن محمد، الإرشاد في معرفة حجج الله على العباد، مؤسسة آل البيت عليهم السلام‏، كنگره شيخ مفيد، قم، 1413 ق‏، ج 1، ص 117.

بیانات معظم له در دیدار کارگزاران نظام، 1375/02/18.

کانال ❤️ازدواج موفق❤️ زندگی زیبا❤️

از شما نیز دعوت به عضویت میکنیم 👇👇👇

ادامه مطلب

⭕️راهکارهای معرفی خدا به کودکان

نوشته شده در2016-12-31 21:45:10

⭕️راهکارهای معرفی خدا به کودکان

🔹اهمیت شناخت و مسائل دینی در باب تربیت فرزندان مثل واکسینه کردن جامعه از گزند بیماری هاست یکی از این مسائل مهم در بحث تربیت دینی کودکان،مساله معرفی خدا به کودکان است،برای این کار راهکارهایی بیان شده که طبق آن می توان در امر تربیت کودکان نتایج خوبی گرفت.

🔹توجه داشته باشیم که در این راستا نحوه صحبت،نگاه،برخورد ما با کودکانمان دقت زیاد و ظرافت خاصی را می طلبد،که هر خطایی باعث تاثیر معکوس در روند تربیت ما خواهد داشت.از جمله روش هایی که در بحث معرفی خدا به کودکان مطرح است،عبارتند:

بهره گیری از داستان :کودکان الفتی شیرین با داستانها دارند،لذا همین جذابیت داستان می تواند یک روش خوب و سالمی در انتقال درک و شناخت خدا به کودکان باشد.منتها در روش داستان گویی طوری بیان کنیم که شکل گیری خدا به صورت یک موجود ترسناک و خطرناک نباشد،بلکه با تعریف اوصاف پسندیده خدای متعال، مهر و محبت و عطوفتش را دردل آنها ایجاد کنیم تا زمینه پذیرش و استقبال فرزندان نسبت به خدا بیشتر شود.و در عین حال استعمال واژه ها نیز در انتقال صحیح مفاهیم موثر هست،از این رو باید از واژه های قابل درک و فهم و مناسب استفاده کنیم.

🎀با ما همراه باشید در ...🎀

ادامه مطلب

خواستگاری مستقیم از دختر همکلاسی

نوشته شده در2016-11-11 23:00:06

سلام

من یه پسرم که در حال حاضر دارم ارشد میخونم. تا الان به دلیل اعتقادات مذهبی و فرهنگی کلا اعتقادی به روابط دختر و پسر قبل از ازدواج نداشتم و تا الان هم توی دانشگاه و یا جاهای دیگه جز در مورد مسائل ضروری (مثلا درسی) صحبت دیگه ای با دخترا نداشتم.

الان به این نتیجه رسیدم که از نظر شرایط روحی و عاطفی آمادگی ازدواج رو دارم و واقعا دوست دارم ازدواج کنم. مشکل من اینه که من از بچگی آدم خجالتی بودم! یعنی مطمئنم که اگه از یکی خوشم هم بیاد باز خجالت میکشم خواستمو با طرف مقابل مطرح کنم.

یه جوری که انگار مثلا مطرح کردن چنین خواسته ای به خصوص تو دانشگاه زشته. همش به خودم میگم اگه من با طرف صحبت کنم احتمالا ناراحت میشه و یا به طرز بدی بهم جواب منفی میده. یعنی یه طورایی اعتماد به نفسم پایینه و پیش خودم میگم این طرف مقابل احتمالا از من خوشش نمیاد.

همه ی اینا با وجودیه که من از نظر تحصیلی آدم بسیار موفقی بودم و الان دارم تو بهترین دانشگاه ایران و توی یه رشته ی عالی درس میخونم و از نظر خانواده هم توی یه خانواده ی تحصیل کرده با وضع مالی متوسط رو به بالا بزرگ شدم. از نظر قیافه هم به نظر خودم معمولیم.

به نظر شما من چیکار باید کنم که با مشکلم مقابله کنم؟ می خواستم از شما دختر خانما بپرسم که واقعا چند درصد احتمال داره که اگه یه پسری خیلی محترمانه مثلا توی دانشگاه به شما پیشنهاد ازدواج داد ممکنه ناراحت بشید و با لحن بدی پاسخ بدید ؟

ادامه مطلب
5 6 7 8 9 10 11 12 13