هر چی [تو] بگی‏

☀️ روش مواجهه با عیوب همسر از نظر رهبر انقلاب

👩‍🎨 رهبرانقلاب: پسران، در ذهنشان دختر ایده‌آلشان را نقاشی میکنند و دختران هم پسر ایده‌آلشان را نقاشی میکنند؛ اما آن وجود ندارد. نه اینکه در این شهر نیست، در این کشور هم نیست؛ بلکه روی زمین هم نیست!

🔹همه ما نقص داریم. خب؛ حالا تا از هم دوریم، این نقص‌ها را نمیدانیم؛ به مجردی که ازدواج انجام شد و کنار هم قرار گرفتیم، کم‌کم کمبودها ظاهر میشود. حالا ناراضی باشیم؟ نخیر؛ باید زندگی را آنگونه که هست، پذیرفت و با آن ساخت. ۸۱/۶/۶

ادامه مطلب

حواسمان باشد

❤️هیچگاه از اطرافیان خود نپرسیم پدر یا مادرت، چگونه از دنیا رفت؟

💛هیچگاه از پدر یا مادری نپرسیم که فرزندتون چطوری درگذشت؟

💚هیچگاه از كسیكه هنوز كار پیدا نكرده (خصوصا در جمع) نپرسیم؛ هنوز بیكاری؟ اگر کاری از دستمان بر می آید، جلوی جمع اینکار را نکنیم.

💙هیچگاه از فقیر و تنگدست نپرسیم، پول احتیاج داری؟ بدون اینكه بخواهد، به او پول بدهیم تا همیشه برایش عزیز بمانیم و حرمت و احترامش را حفظ کنیم.

💜هیچگاه از زنی كه بچه دار نمیشود نپرسید هنوز بچه دار نشده اید؟ نی نی بیارین. از خدا بخواهید فرزندی نیکو، سالم و صالح به آنها عطا كند.

ادامه مطلب

🔴ماجرای ازدواج یک اسیر

نوشته شده در2017-09-06 13:07:35

🔴ماجرای ازدواج یک اسیر

👈👈بر اساس آیه 24 سوره نساء، ازدواج با زنان همسردار، در شرع مقدس اسلام حرام است و از این دسته، فقط زنان کافر اسیر شده، با شرایطی مستثنی هستند، از جمله اینکه عدّه زنان اسیر یک بار عادت شدن (حیض دیدن) است و یا اگر باردار باشند، وضع حمل نمودن است.(تفسیر نمونه، ج3، ص333) اما در جنگ خیبر که صفیه به اسارت در آمد، پیامبر(صلی‌الله‌علیه‌وآله) به او پیشنهاد کردند که اگر مسلمان شود و خدا و رسولش را انتخاب کند او را آزاد فرمایند، صفیه گفت من مسلمان شدم و خدا و رسولش را انتخاب می‌کنم.

🔶یعنی بعد از آزادی از اسارت توسط پیامبر(صلی الله علیه و آله) به همسرى رسول خدا در آمد.

🔸از اینرو، عمل پیامبر اسلام (صلی‌الله‌علیه‌وآله) کاملاً مطابق با دستورات دین مبین اسلام است؛ چون صفیه جزء زنان اسیر بوده است و ازدواج پیامبر با او، بعد از دوران عده‌اش و با اسقبال خود او همراه بوده است.(انساب الاشراف، ج1، ص443) بنابر این، پیامبر(صلی‌الله‌علیه‌وآله) اصلا او را مجبور به ازدواج نکردند تا به حضرتش خرده گرفته شود که با زنان اسیر، برخورد نامناسبی داشته‌اند.

🔹پی نوشت:

مکارم شیرازی، تفسیر نمونه، دار الکتب الاسلامیه، تهران، چاپ اول، 1374ش، ج3، ص333.

بلاذری، احمد بن یحیی، انساب الاشراف، دار الفکر، بیروت، چاپ اول، 1417ق، ج1، ص443.

کانال ❤️ازدواج موفق❤️ زندگی زیبا❤️

از شما نیز دعوت به عضویت میکنیم 👇👇👇

ادامه مطلب

🔴صحنه‌‌ی تجلی فضائل

نوشته شده در2017-09-10 17:58:24

🔴صحنه‌‌ی تجلی فضائل

🍀🍀پیامبراسلام (صلی‌الله‌علیه‌وآله) به امیرالمومنین (علیه‌السلام) فرمودند: «ای علی اگر بيم اين را نداشتم كه عده ای از مسلمانان، گفتار مسیحیان را كه درباره مسيح گفته شده، درباره تو بگويند امروز تو را چنان معرفى می كردم كه از هيچ گروهی از آنان عبور نكنى جز اينكه خاک زیر قدمهایت را (به عنوان تبرک) بردارند.» [الإرشاد، ج 1، ص 117]

⭕️چنین شخصیت با عظمت و بی نظیری در روز غدیر برای ولایت بر مردم منصوب و معرفی شد، که رهبر انقلاب در مورد ایشان می‌فرمایند: «همه‌ی کسانی که از روی مدارک با حالات آن بزرگوار آشنایی دارند، باید اقرار کنند که امیرالمؤمنین(علیه‌السّلام)، به واسطه‌ی غدیر به شخصیت والای خود نرسید. غدیر چیزی نبود که گوهر نایاب امیرالمؤمنین(علیه‌السّلام) را شکل دهد. غدیر، نتیجه‌ی فضایل، مزایا و کمالات آن حضرت بود. البته افتخار برخورداری از فرمان الهی، از نصب پیغمبر و از بیعت مؤمنین و صحابه، افتخار بزرگی است. اما بزرگتر از آن، خصوصیاتی است که در این انسان والا و بی‌نظیر وجود داشت، که به چنین حادثه و دستور نصبی از طرف پروردگار منتهی شد.»[1375/02/18]

🌷🌷اما مردم قدر ناشناس دنیازده، خود را از نعمت چنین رهبری محروم کردند و با کنار گذاشتن برترین و با فضیلت‌ترین افراد، دست به انتخابی زدند که آسیبش تا قیامت برای مسلمانان جهان باقی است.

🔹پی نوشت:

مفيد، محمد بن محمد، الإرشاد في معرفة حجج الله على العباد، مؤسسة آل البيت عليهم السلام‏، كنگره شيخ مفيد، قم، 1413 ق‏، ج 1، ص 117.

بیانات معظم له در دیدار کارگزاران نظام، 1375/02/18.

کانال ❤️ازدواج موفق❤️ زندگی زیبا❤️

از شما نیز دعوت به عضویت میکنیم 👇👇👇

ادامه مطلب

⭕️راهکارهای معرفی خدا به کودکان

نوشته شده در2016-12-31 21:45:10

⭕️راهکارهای معرفی خدا به کودکان

🔹اهمیت شناخت و مسائل دینی در باب تربیت فرزندان مثل واکسینه کردن جامعه از گزند بیماری هاست یکی از این مسائل مهم در بحث تربیت دینی کودکان،مساله معرفی خدا به کودکان است،برای این کار راهکارهایی بیان شده که طبق آن می توان در امر تربیت کودکان نتایج خوبی گرفت.

🔹توجه داشته باشیم که در این راستا نحوه صحبت،نگاه،برخورد ما با کودکانمان دقت زیاد و ظرافت خاصی را می طلبد،که هر خطایی باعث تاثیر معکوس در روند تربیت ما خواهد داشت.از جمله روش هایی که در بحث معرفی خدا به کودکان مطرح است،عبارتند:

بهره گیری از داستان :کودکان الفتی شیرین با داستانها دارند،لذا همین جذابیت داستان می تواند یک روش خوب و سالمی در انتقال درک و شناخت خدا به کودکان باشد.منتها در روش داستان گویی طوری بیان کنیم که شکل گیری خدا به صورت یک موجود ترسناک و خطرناک نباشد،بلکه با تعریف اوصاف پسندیده خدای متعال، مهر و محبت و عطوفتش را دردل آنها ایجاد کنیم تا زمینه پذیرش و استقبال فرزندان نسبت به خدا بیشتر شود.و در عین حال استعمال واژه ها نیز در انتقال صحیح مفاهیم موثر هست،از این رو باید از واژه های قابل درک و فهم و مناسب استفاده کنیم.

🎀با ما همراه باشید در ...🎀

ادامه مطلب

خواستگاری مستقیم از دختر همکلاسی

نوشته شده در2016-11-11 23:00:06

سلام

من یه پسرم که در حال حاضر دارم ارشد میخونم. تا الان به دلیل اعتقادات مذهبی و فرهنگی کلا اعتقادی به روابط دختر و پسر قبل از ازدواج نداشتم و تا الان هم توی دانشگاه و یا جاهای دیگه جز در مورد مسائل ضروری (مثلا درسی) صحبت دیگه ای با دخترا نداشتم.

الان به این نتیجه رسیدم که از نظر شرایط روحی و عاطفی آمادگی ازدواج رو دارم و واقعا دوست دارم ازدواج کنم. مشکل من اینه که من از بچگی آدم خجالتی بودم! یعنی مطمئنم که اگه از یکی خوشم هم بیاد باز خجالت میکشم خواستمو با طرف مقابل مطرح کنم.

یه جوری که انگار مثلا مطرح کردن چنین خواسته ای به خصوص تو دانشگاه زشته. همش به خودم میگم اگه من با طرف صحبت کنم احتمالا ناراحت میشه و یا به طرز بدی بهم جواب منفی میده. یعنی یه طورایی اعتماد به نفسم پایینه و پیش خودم میگم این طرف مقابل احتمالا از من خوشش نمیاد.

همه ی اینا با وجودیه که من از نظر تحصیلی آدم بسیار موفقی بودم و الان دارم تو بهترین دانشگاه ایران و توی یه رشته ی عالی درس میخونم و از نظر خانواده هم توی یه خانواده ی تحصیل کرده با وضع مالی متوسط رو به بالا بزرگ شدم. از نظر قیافه هم به نظر خودم معمولیم.

به نظر شما من چیکار باید کنم که با مشکلم مقابله کنم؟ می خواستم از شما دختر خانما بپرسم که واقعا چند درصد احتمال داره که اگه یه پسری خیلی محترمانه مثلا توی دانشگاه به شما پیشنهاد ازدواج داد ممکنه ناراحت بشید و با لحن بدی پاسخ بدید ؟

ادامه مطلب
3 4 5 6 7 8 9 10 11