هر چی [تو] بگی‏

♨️ارتباط یک ساله به بهانه ازدواج.....

نوشته شده در2017-11-24 09:40:11

♨️ارتباط یک ساله به بهانه ازدواج.....

💠حدود یک سال است که با پسری جهت ازدواج در ارتباط هستم، ولی متأسفانه بنده درگذشته اشتباهاتی مرتکب شدم که به‌تدریج به گوش او رسید. چندین بار قصد جدا شدن از یکدیگر را داشتیم، ولی جدا نشدیم. بسیار به او وابسته شدم و نمی‌دانم با این وضعیت رابطه‌ام را ادامه بدهم یا نه؟

پاسخ:🔰🔰🔰

ادامه مطلب

💐💐ازدواج با خواستگاری که قبلا اهل رابطه بوده!

🥀🥀سوال: دختری بیست و یک ساله هستم، خواستگاری دارم که با دختران زیادی در گذشته در ارتباط بوده، حتی نزدیکی هم داشته ولی الان توبه کرده وچندسالی است که به طور کل تغیر کرده و عوض شده‌است، چه جوابی باید به ایشان بدهم؟

🌼🌼پاسخ: وقتی براساس روایات معصومان(علیهم‌السلام) کسی که گناه کرده و پشیمان شده و توبه کرده و در حال حاضر پاک است، تشبیه به فردی می‌‌شود که اصلا گناه نکرده است، باید گفت که این تشبیه بی هدف نبوده و واقعا مانند کسی است که اصلا گناهی را مرتکب نشده است. امام باقر(علیه‌السلام) در این باره فرموده است: «توبه كننده مانند كسى است كه اصلاً گناه نكرده است.»[اصول كافى، ج2، ص435] در مورد این خواستگارباید گفت با اینکه در گذشته گناهی را مرتکب شده، ولی چون نسبت به آن پشیمان گشته و توبه کرده است و قصد تکرار اشتباه قبلی خود را ندارد، می‌توان برای تشکیل زندگی مشترک به این فرد اعتماد کرد و از این بابت مشکل ساز نیست، زیرا او قصد تکرار گذشته تلخ خود را ندارد.

⭐️⭐️البته برای اینکه از قضیه پشیمانی ایشان و تکرار نکردن گذشته او مطمئن شوید، اولا می‌توانید درباره وضعیت فعلی رفتار و ارتباطات ایشان از دیگران تحقیق کنید و ثانیا بعد از اینکه رسما اقدام کردند و خانواده‌ها به تفاهم رسیدند و بنا بر ازدواج شد، در صورت امکان مدتی با هم محرم شوید. در این مدت از رفتار و کردار ایشان متوجه شوید که او از کارهای گذشته‌اش واقعا پشیمان است یا نه. اگر دیدید مشکلی نبود می‌توانید با هم ازدواج کنید و هیچ جای نگرانی هم نیست؛ هرچند اگر در این مسئله به صورت حضوری با ایشان به مشاوری متدیّن و آگاه نیز مراجعه داشته باشید به اطمینان بیشتری خواهید رسید.

کانال ❤️ازدواج موفق❤️ زندگی زیبا❤️

از شما نیز دعوت به عضویت میکنیم 👇👇👇

ادامه مطلب

🌼🌼مشکل زودانزالی شوهر!

نوشته شده در2017-09-17 04:35:25

🌼🌼مشکل زودانزالی شوهر!

🥀🥀سوال: چهار ماه است که ازدواج كرده ام ولی همسرم مشكل زودانزالی دارد... هر دو یا سه هفته یكبار آن هم با اصرار من رابطه برقرار می‌كند. باید چیكار كنم؟

👈👈پاسخ: روابط زناشویی مطلوب، از جمله اصول مهم در تقویت و میزان رضایت زن و شوهر از زندگی مشترک می‌باشد. متأسفانه زودانزالی مشکلی است که برخی از افراد از آن رنج می برند و یكی از شایعترین اختلالات جنسی در مردان می باشد و اختصاص به شوهر شما ندارد. باید بدانید که یكی از دلایل انزال زودرس این است كه آقایان تشریفات آغازین یك رابطه مثل معاشقه، بوسیدن و ملاعبه را به جا نمی‌آورند.

⭕️⭕️اگر این تشریفات انجام بگیرد آقایان کمتر به مشكل زود انزالی برخورد می كنند، پیامبر اسلام(صلی الله علیه و آله) می فرمایند: «وقتی كسی قصد نزدیكی با همسرش را دارد، مانند مرغان به نزد او نرود، بلكه اول با او ملاعبه و دست بازی و شوخی كند و سپس با او نزدیكی كند.» [حلیه المتقین، ص 126] همچنین استحمام آب سرد (در فصول مناسب) و نوشیدن چای گل گاوزبان، استفاده از دم کرده دارچین، خوردن مقویات مثل شیر نارگیل، تخم مرغ و نیز خوراکی های آهن دار مثل گلابی و موز و انجام ورزش روزانه و... می تواند به برطرف شدن این مشکل کمک کند.

🔶🔶شما هم می توانید در رابطه زناشویی پیش قدم شوید و حیای بی جا و بی مورد را کنار بگذارید تا با اینکار شوهرتان را به سمت خود راغبتر کنید. همچنین توصیه می‌شود شوهر شما به پزشک مراجعه کرده و از مشاوره آنها در این زمینه استفاده کند. در نهایت باید بدانید که در برابر مشكلات زندگی زناشویی و برای حفظ ارکان خانواده، زوجین باید تحمل و صبر زیادی از خود نشان دهند. این صبر هم زندگی را بهتر و هم در قیامت، ثواب و پاداش فراوانی دارد.

کانال ❤️ازدواج موفق❤️ زندگی زیبا❤️

از شما نیز دعوت به عضویت میکنیم 👇👇👇

ادامه مطلب

🌸🌸عوامل رضایت امام زمان(عج الله تعالی فرجه)

🌹🌹سوال: چگونه می توان فهمید که امام زمان(عج الله تعالی فرجه) از ما راضی است یا نه؟

☘️☘️پاسخ: پرسشگر گرامی، با توجه با آیه 55 سوره‌ی مائده که اطاعت از پیامبر و جانشینان ایشان(علیهم السلام) اطاعت از خداوند می باشد و رضایت و خشنودی خداوند، رضایت و خشنودی امام زمان(عج) است، بهترین راه تحصیل رضایت ایشان، عبودیت و بندگی خالص خداوند است.

🍁از جمله مواردی که می تواند شاخص و ملاک برای تشخیص در رضایت و عدم رضایت این بزرگواران در نظر گرفت انجام واجبات و ترک محرمات است که هرچه در این امر کوشاتر باشیم رضایت و خشنودی این بزرگواران از ما بیشتر است. ازجمله موارد انجام واجبات و ترک محرمات، می توان به این موارد اشاره داشت: الف: عمل نمودن به وظایف فردی و اجتماعی (احساس مسؤولیت):

🌸اگر واقعاً ‌می‎خواهیم رضایت امام زمان(علیه السّلام) را به خود جلب کنیم، ببینیم در این امر چقدر کوشا هستیم. مانند شاد کردن دل مومن، احترام و ادای حقوق والدین، رسیدگی به یتیمان و بی سرپرستان و... ب: تهذیب نفس و كسب فضایل اخلاقی: موضوع تهذیب نفس و دوری گزیدن از گناهان به عنوان یكی از عوامل كسب رضایت امام زمان(علیه السّلام) و وظایف منتظران در عصر غیبت ازاهمیتی بالا برخوردار است.

👌👌امام زمان(عج الله تعالی فرجه) در توقیع شریفشان به مرحوم شیخ مفید(رحمه‌الله‌علیه) می‎فرماید: «تنها چیزی كه رابطه ما را با شیعیان قطع نموده و از آنان پوشیده می‎دارد، همانا چیزهای ناخوشایندی است كه از شیعیان به ما می‎رسد و خوشایند ما نیست و از آنها انتظار نمی‎رود.» [بحارالانوار، ج53، ص177]

کانال ❤️ازدواج موفق❤️ زندگی زیبا❤️

از شما نیز دعوت به عضویت میکنیم 👇👇👇

ادامه مطلب

🍀متنفرم از ازدواج!

☘️سوال:از ازدواج متنفرم، ولی می دانم اگر ازدواج نکنم چند سال دیگر پیشمان می شوم. من چه کار کنم آیا باید ازدواج بکنم؟

⭐️پاسخ: ازدواج، تاریخچه ای به قدمت پیدایش انسان ها در كره زمین دارد و در تمام مکاتب و ادیان مطرح است اما هیچ مکتبی به اندازه اسلام برای این موضوع اهمیت قایل نبوده است. پیامبر گرامی اسلام (صلی‌الله‌علیه‌وآله) می‌فرمایند: «هیچ بنایی در اسلام پایه‌گذاری نشده که در پیشگاه خدا محبوب‌تر و عزیزتر از امر ازدواج باشد.» [مستدرک الوسائل، جلد 2، ص531]

⭕️ازدواج نوعی تأثیر در تأمین مصونیت از انحراف‌ها، كژی‌ها و لغزش‌ها و همچنین فضیلت، برتری و دوری از تخلفات را به همراه دارد و تقید فرد را به فضایل، آداب دینی و معنوی بیشتر می‌سازد. گویا از همین روی رسول گرامی(صلی‌الله‌علیه‌وآله) می‌فرماید: «كسی كه ازدواج كند، نیمی از دین خود را حفظ نموده است.» [وسایل الشیعه، ج 14، ص 5]

ادامه مطلب

😒از ازدواج متنفرم.......⁉️

نوشته شده در2017-11-07 18:51:33

😒از ازدواج متنفرم.......⁉️

♻️از ازدواج متنفرم، ولی می دانم اگر ازدواج نکنم چند سال دیگر پیشمان می شوم. من چه کار کنم آیا باید ازدواج بکنم؟

پاسخ: 👇👇👇

ادامه مطلب
1 2 3 4 5 6 7 8 9