هر چی [تو] بگی‏

💠ازدواج پسر چهل ساله...⁉️

نوشته شده در2017-12-20 16:44:26

💠ازدواج پسر چهل ساله...⁉️

⚜با سلام می‌خواستم بپرسم برای پسری که اصلاً قصد ازدواج ندارد و نزدیک به ۴۰سال سن دارد، چه دعا یا ذکری هست تا به ازدواج ترغیب شود؟

پاسخ:🔰🔰🔰

🔹اولاً در اینجا کار ما بیان ذکر و دعا برای ترغیب به ازدواج نیست.

ادامه مطلب

✨ازدواج با دختری از کشور دیگر.... ⁉️

نوشته شده در2017-12-30 10:43:46

✨ازدواج با دختری از کشور دیگر.... ⁉️

👱🏻پسری بیست ساله هستم؛ مدت دو سال است که بادختری از کشور افغانستان آشنا شده‌ام و قصد ازدواج بایکدیگر را داریم. آیا ممکن است در ازدواجمان مشکلی از طرف خانواده‌ها رخ دهد؟ لطفا راهنمایی بفرمایید.

✍پاسخ:

💐 تفاوت در زمينه‌های فرهنگی بر اساس تحقيقات [مشاوره و ازدواج، ص16] در ايران يكی از مهمترين عوامل زمينه‌ساز در طلاق ها است.

ادامه مطلب

⛔️ترتیب ازدواج؛ برادر بزرگ‌تر بعد کوچک‌تر!

🔴سوال: پسری ۲۱ ساله هستم. می‌خواهم ازدواج کنم و تقریباً تمام شرایط ازدواج؛ همچون شغل و درآمد را دارم، ولی متأسفانه مادرم به هر نحوی مخالفت می‌کند و می‌گوید: اول باید برادرهای بزرگ‌تر از تو ازدواج کنند. لطفاً راهنمایی کنید.

🔷پاسخ: مسلماً با لجبازی و قهر نمی‌توانید دل مادرتان را به دست آورید و چه‌بسا با این کار مسئله را پیچیده‌تر کنید. بهتر است در این زمینه با یکی از اعضای خانواده خود هم‌صحبت شوید (مثلاً برادر بزرگ‌ترتان یا پدرتان) سپس بعد از متقاعد کردنشان، از آن‌ها بخواهید که در این زمینه با مادرتان صحبت کرده و دلشان را برای ازدواج شما نرم کنند.

🌸🌹 این نکته را نیز متذکر شوید که چه‌بسا برادران بزرگ‌ترتان در حال حاضر قصد ازدواج نداشته باشند. آیا سزاوار است تا زمان نامعلوم منتظر شوید تا آن‌ها ازدواج کنند؟ از کجا معلوم که ازدواج شما سبب ازدواج دیگر برادرانتان نشود؟

🌷🌻 در مجموع، برای راضی کردن مادرتان توصیه‌هایی وجود دارد که می‌تواند مفید باشد. ازجمله: 1- محبت به مادر و احترام ایشان را رویه همیشگی خود قرار دهید و این دستور صریح آیات و روایات دین ما است.

💎💎2- در زمان‌هایی که مادرتان سرحال است وارد مذاکره شوید و سعی کنید با حفظ آرامش صحبت‌های خود را در یک فضای منطقی مطرح کنید.

🌼🌸 3- گاهی می‌توانید احساسات مادرتان را بامحبت، هدیه دادن و... تحریک کنید و به قولی دلشان را به دست آورید.

👌👈 4- در صورت مخالفت مادر، سعی نکنید بر گفته خود اصرار بورزید، بلکه آن را به‌وقت دیگری موکول کنید و صبر و حوصله را پیشه سازید.

🌹🌸 5- توکل بر خدا و واگذار کردن این مسئله به خداوند می‌تواند شرایط را آسان‌تر کند؛ بنا به فرموده امام علی(علیه‌السلام): «هركس به خدا توكل كند، دشوارى‌ها براى او آسان مى‌شود و اسباب برایش فراهم مى‌گردد.»[بحارالانوار، ج75، ص81]

کانال ❤️ازدواج موفق❤️ زندگی زیبا❤️

ادامه مطلب

❌فریب زندگی اسلایسی را نخوریم

نوشته شده در2018-10-11 00:26:27

❌فریب زندگی اسلایسی را نخوریم

یک نفر عکسی از پاهای تُپل نوزادی را به اشتراک گذاشته و زیرش نوشته: اگر می خوایید گاز بگیرید برید ته صف

صدها نفر برای این پاهای بامزه غش و ضعف رفته‌اند. چند نفر نوشته‌اند همین فردا میرم «شوور»! می‌کنم،

دوسه نفر نوشته‌اند اصلاً من به عشق همین پاها می‌خوام بچه‌دار شم و ...

مردی روی نوک کوهی ایستاده و دست‌هایش را باز کرده و نوشته:

زندگی یعنی فتح قله‌ها!

زنی در اینستاگرام عکسی از قورمه‌سبزی که پخته منتشر کرده و نوشته: هرکی هرچی دلش می‌خواد بگه. من عاشق اینم برای همسرم قورمه‌سبزی بپزم، اونم بیاد بشینه موهامو ببافه.

دهها نفر نوشته‌اند: آره خوشبختی یعنی همین! خوشبختید شما...حسودیم شد.... خوش به حال جفت‌تون... دلم برای خودم سوخت و ...

مردی عکسی از سوئیچ ماشینی که خریده را منتشر کرده و نوشته «بالاخره خریدمش». جماعتی لایک کرده‌اند که خوش به حالت و مبارکه و ...

اینها همه بُرش هایی از زندگی هستند نه تمام آن.

زندگی اسلایسی! آن بخش از زندگی که دست چین می‌کنیم و به واسطه شبکه‌های مجازی به دیگران اجازه می‌دهیم آن را ببینید و بسیاری بر اساس همین «اسلایس» ما را قضاوت می‌کنند.

بسیاری از آنها که برای آن پاهای تپل دوست‌داشتنی غش و ضعف می‌روند اگر همان کودک را به آنها بدهید که ساعت سه نصفه شب بیدار می‌شود، زار می‌زند، نمی‌خوابد، پوشک‌اش نیاز به تعویض دارد، شیر می‌خواهد، خواب را از آدم می‌گیرد و ...

ادامه مطلب

🔴خواستگاری در فضای تلگرام!

نوشته شده در2017-09-15 18:50:36

🔴خواستگاری در فضای تلگرام!

🔵سوال: دختر 16ساله هستم که یک پسر مؤمن در فضای تلگرام از من خواستگاری کرده و چند ماه است که درحد چت کردن با هم‌دیگر درارتباط هستیم تا نسبت به همدیگر شناخت پیدا کنیم و بعدا می خواهیم به خانواده‌های خود اطلاع دهیم. درضمن ایشان می گفتند که چهره‌ام را کامل ندیده‌اند به همین دلیل عکسم را برایش فرستادم ...

👈👈پاسخ: ابتدا باید متذکر شویم که از لحاظ شرعی هر گونه ارتباط عاطفی با نامحرم بدون جاری شدن صیغه محرمیت، به هر شكلی (حضوری، چت و ...) و با هر توجیهی (شناخت بیشتر، قصد ازدواج و ...) گناه است و اشكال دارد. چرا که رابطه دختر و پسر و دوستی دختر و پسر پیامد های ناصحیح زیادی دارد، اگرچه حضوری نباشد و فقط در حد چت کردن هم باشد.

⭕️⭕️معمولا نمی‌توان از طریق فضای مجازی به ویژگی‌های فرد مقابل پی برد و از این طریق طرف مقابل را شناخت. چون اینگونه انتخاب‌ها در فضای مجازی بیشتر جنبه احساسی و عاطفی دارد و قطعاً انتخابی که فقط برخواسته از احساسات باشد، بیشتر در معرض شکست خواهد بود.

❤️امام علی(علیه‌السلام) درباره درگیر شدن احساسات و عواطف می‏‌فرماید: « دوست داشتن چیزی، انسان را كور و كر می‌كند.» [ شرح نهج البلاغه، ج1، ص426] پس وصال شما و پسر مورد نظر از راه صحیح كه همان خواستگاری رسمی و حضوری او به همراه خانواده اش از شما و در نهایت ازدواج است صورت گیرد. اگر ایشان باز هم قصد ندارند که به خواستگاریتان بیاید، بهترین كار این است، كه دیگر هیچ ارتباطی دیگر با او برقرار نكنید، با او چت نكنید و جوابش را ندهید. البته این نکته را نیز مد نظر داشته باشید که بسیاری از افرادی از کلمه ازدواج به عنوان طعمه استفاده می کنند و هدفشان واقعا ازدواج نیست بلکه این واژه را مقدمه ای برای ایجاد وابستگی قرار داده و هدف نهایی آنها روابط جنسی می باشد.

کانال ❤️ازدواج موفق❤️ زندگی زیبا❤️

از شما نیز دعوت به عضویت میکنیم 👇👇👇

ادامه مطلب

🌷🌿🌷🌿🌷🌿🌷🌿🌷📚پرسش وپاسخ

نوشته شده در2017-10-26 06:36:56

🌷🌿🌷🌿🌷🌿🌷🌿🌷

📚پرسش وپاسخ

🌹ما همدیگر را دوست داریم، اما همسرم اصلا ابراز علاقه نمی‌کند و فقط در عمل نشان می‌دهد. بارها با او صحبت کردم، حتی پیش قدم هم شده ام اما تاثیری نداشت.لطفا راهنمایی کنید؟

✍پاسخ:

🌸خداوند در قرآن كريم ازدواج را سبب رسیدن به آرامش بیان می‌فرمايد:☘ « از نشانه‌هاي قدرت خداوند اين است كه از جنس خودتان، همسرانی برايتان آفريد تا در كنار آنها آرامش يابيد و در ميانتان مودّت و رحمت قرار داد؛ در اين امر نشانه‌هايی است براي گروهي كه تفكر می‌كنند.»☘ و می‌دانیم اساس و شالوده‌ی زندگی خانوادگی موفق بر ابراز محبت استوار است؛ لذا در آموزه‌های دينی نیز بسیار توصيه شده که همسران، نسبت به همديگر اظهار محبت و مهربانی كنند و اين محبت خود را نیز آشكار سازند؛ البته شما باید دقت داشته باشید که رابطه همسران يك رابطه دوطرفه است، يعني اين كه همان‌طور كه شما دوست داريد همسرتان به شما بيشتر ابراز محبت كند، همسرتان نيز متقابلاً همين حِس را نسبت به شما دارد. پس اگر خواهان محبت و ابراز علاقه همسرتان هستيد، خودتان نيز به اين قضيه بها دهيد و همسرتان را از سرچشمه محبت‌تان

ادامه مطلب
5 6 7 8 9 10 11 12 13