هر چی [تو] بگی‏

همسرداری ارسالی کاربر

نوشته شده در2017-11-09 18:36:41

همسرداری

ارسالی کاربر

براي خوشبخت بودن در يك رابطه لازم است هر روز پيام مثبت دريافت كنيد.

بيان جملاتی نظير :

💞دوستت دارم

💞دلم برايت تنگ شده

ادامه مطلب

😔زودرنجی خواستگار.....

نوشته شده در2017-12-17 19:13:16

😔زودرنجی خواستگار.....

💝دختری 34 ساله هستم. خواستگاری دارم که همکلاسی بنده در دانشگاه است. ایشان اخلاق خاصی دارد؛ به‌ شدت دل‌نازک است و با کوچک‌ترین مسئله قهر می‌کند، حتی در اکثر موارد، علت قهر را نمی‌دانم و مدت یکی دو روز کاملاً با بنده قطع رابطه می‌کند. وقتی علت قهرش را جویا می‌شوم، مرا پس می‌زند و حاضر به گفتگو نیست. در چنین شرایطی ادامه رابطه مرا نگران کرده است و نمی‌دانم چه‌کار باید کنم. لطفاً راهنمایی کنید.

✍پاسخ:

💠شرایط فعلی شما قابل‌درک است، ولی چند نکته حائز اهمیت است:🔅 نکته اول: آیا همکلاسی‌تان به خواستگاری شما آمده است یا بناست در آینده به خواستگاری شما بیاید؟ اگر هنوز به خواستگاری شما نیامده است، توصیه می‌کنم ادامه این آشنایی را با نظارت خانواده‌ها انجام دهید تا این رابطه جنبه رسمی‌ بگیرد و طرفین (به‌خصوص طرف مقابلتان) احساس مسئولیت بیشتری کند. 🔅نکته دوم: آیا طرف مقابلتان تنها با شما رفتار حساس و زودرنجی دارد یا اینکه با دیگران هم این‌گونه است؟ اگر تنها با شما چنین رفتاری را دارد، به نظر می‌آید در رابطه شما با ایشان مشکلاتی وجود دارد که برای پی بردنش توصیه می‌کنم ادامه این آشنایی با نظارت یک مشاور ازدواج صورت بگیرد، امّا اگر ایشان با بقیه افراد هم چنین خصلتی را دارد، اصطلاحاً انسان زودرنجی است. گرچه در آموزه‌های دینی، قهر و زودرنجی، امری قبیح تلقی شده است، ولی متأسفانه برخی از افراد جامعه دچار آن هستند. ♻️امام علی(علیه‌السلام) دراین‌باره فرموده: « بر شما باد که رابطه و بذل و محبت را با يكديگر داشته باشيد و از دوري کردن و فاصله گرفتن سخت بپرهيزيد.»[نهج‌البلاغه، نامه۴۷] به هرحال، این مسئله به خود شما بستگی دارد که آیا می‌توانید با چنین فردی در زندگی مشترکتان کنار بیایید یا نه؟

ادامه مطلب

🔴قهر و زودرنجی خواستگار

نوشته شده در2017-08-24 10:09:05

🔴قهر و زودرنجی خواستگار

🔵سوال: دختری 34 ساله هستم. خواستگاری دارم که همکلاسی بنده در دانشگاه است. ایشان اخلاق خاصی دارد؛ به‌ شدت دل‌نازک است و با کوچک‌ترین مسئله قهر می‌کند، حتی در اکثر موارد، علت قهر را نمی‌دانم و مدت یکی دو روز کاملاً با بنده قطع رابطه می‌کند. وقتی علت قهرش را جویا می‌شوم، مرا پس می‌زند و حاضر به گفتگو نیست. در چنین شرایطی ادامه رابطه مرا نگران کرده است و نمی‌دانم چه‌کار باید کنم. لطفاً راهنمایی کنید.

👈پاسخ: شرایط فعلی شما قابل‌درک است، ولی چند نکته حائز اهمیت است: نکته اول: آیا همکلاسی‌تان به خواستگاری شما آمده است یا بناست در آینده به خواستگاری شما بیاید؟ اگر هنوز به خواستگاری شما نیامده است، توصیه می‌کنم ادامه این آشنایی را با نظارت خانواده‌ها انجام دهید تا این رابطه جنبه رسمی‌ بگیرد و طرفین (به‌خصوص طرف مقابلتان) احساس مسئولیت بیشتری کند.

✌️نکته دوم: آیا طرف مقابلتان تنها با شما رفتار حساس و زودرنجی دارد یا اینکه با دیگران هم این‌گونه است؟ اگر تنها با شما چنین رفتاری را دارد، به نظر می‌آید در رابطه شما با ایشان مشکلاتی وجود دارد که برای پی بردنش توصیه می‌کنم ادامه این آشنایی با نظارت یک مشاور ازدواج صورت بگیرد،

ادامه مطلب

قدیم تر ها یک دوستی داشتم که چهره ی زیبایی نداشت و موقع مهمونی ها یک نگاه به خودش میکرد و یک نگاه به لوازم آرایشش، و هیچوقت از چهره ش راضی نبود، تا اینکه یک روز من بهش گفتم همه ی این لوازم آرایش ها رو بریز دور و فقط لبخند بزن، همین که بخندی چهره ت بینهایت زیبا میشه و خنده ی تو بهترین لوازم آرایش دنیا برای تو هست.

لبخند باعث میشه تا آدم ها در حضور ما احساس شادی کنن و این احساس شادی اونا رو کم کم به سمت ما جذب می کنه.

دوست من بعدها با اینکه ازدواجش خیلی از نظر خودش دیر شده بود ولی با یک فرد مهربون ازدواج کرد، چون همیشه توی مهمونی ها لبخند میزد و مادرشوهرش عاشق لبخندش شد و دوست من رو برای پسرش خواستگاری کرد😍

ادامه مطلب

🍀🍀تقلید راه سعادت دنیوی و اخروی!

نوشته شده در2017-09-21 19:00:54

🍀🍀تقلید راه سعادت دنیوی و اخروی!

🔴🔴انسان نیازهاى زیادی در زندگى خود دارد و برای ارضا کردن کامل این نیازها به شناخت و اطلاع کافی نیاز دارد؛ به دست آوردن علم و آگاهی و تخصص در همه مسایل امکان ندارد. پس افراد و جوامع انسانى براى برطرف کردن نیازها و ادامه زندگى خود باید به کارشناسان هر علم رجوع کرده و از آنان پیروى کنند. با این وجود متأسفانه برخی افراد، مسأله تقلید و پیروی از مراجع و آیات عظام تقلید را زیر سؤال برده و می‌گویند در دنیای امروز که علم و دانش پیشرفت چشمگیری کرده، نیازی به تقلید کردن از دیگران احساس نمی‌شود.

⭕️⭕️و امروزه همه افراد می‌توانند با مراجعه به قرآن احکام دینی خودشان را به دست بیاورند و نیازی به تقلید کردن نیست. در حالی که در شریعت اسلام، تقلید یکی از واجباتی است که خدای حکیم، آن‌ را برای سعادت دنیا و آخرت انسان تشریع کرده است. امام صادق‌(علیه السلام) می‌فرماید: «از بین فقها آنان که نگهدارنده نفس خویش و حافظ دین‌ خود است و خود را از گناه و آلودگى حفظ مى‌کند و با هواهاى نفسانى‌اش مبارزه مى‌کند و مطیع اوامر الهى و جانشینان اوست، بر همه لازم است که از او تقلید کند.» [بحار الانوار، ج2، ص 88]

🔸🔸این روایت و روایات دیگر در این زمینه بیانگر لزوم تقلید و پیروی از عالمان دینی است. در نهایت آن تقلیدی که مانع رشد عقل و سبب عقب‌افتادگی انسان می‌گردد، تقلید کور و بی‌منطق است. ولی تقلید در احکام، مثل رجوع به متخصص می‌باشد و مجتهد، مانند پزشکی است که در یک رشته‌ی خاص متخصص شده است و او شخصی است که احکام را از روی دلیل به دست آورده و باید در امور تخصصی به متخصص مراجعه شود.

کانال ❤️ازدواج موفق❤️ زندگی زیبا❤️

از شما نیز دعوت به عضویت میکنیم 👇👇👇

ادامه مطلب
5 6 7 8 9 10 11 12 13