هر چی [تو] بگی‏

♨️خجالت میکشم موضوع را به پدر ومادرم بگویم⁉️

💚پسری 17 ساله‌ در حال تحصیل هستم . بخاطر ازدواج نکردن می‌ترسم به گناه دچار شوم و این مطلب، فکرم را همیشه درگیر می‌کند. به راه حل‌های کنترل شهوت هم پرداختم ولی فایده‌ای نداشت. خجالت می‌کشم موضوع ازدواج را به پدر و مادر بگویم. لطفا راهنمایی کنید.

📚پاسخ:

ادامه مطلب

😔دوری معشوق برایم سخت است⁉️

نوشته شده در2017-12-16 11:04:43

😔دوری معشوق برایم سخت است⁉️

💖 از خرداد 96 با دختری هم سن خودم آشنا شده ام بطوری که حتی نمی توانم یک لحظه دوری او را تحمل کنم تا اینکه چند روز پیش کمی بین ما ایجاد اختلاف شد. و ایشان به بنده گفتند تا پایان مهرماه مدتی می خواهم از شما دور باشم. این حرف او کلا زندگی من را خراب کرد تا جایی که حتی برای دوری او اشک هم می ریزم و تمام زندگی من هم بهم خورده است. لطفا کمکم کنید که چگونه بتوام دوری ایشان را تحمل و تا آخر مهر ماه صبر کنم.

پاسخ: 👇👇👇

ادامه مطلب

⛔️ترتیب ازدواج؛ برادر بزرگ‌تر بعد کوچک‌تر!

🔴سوال: پسری ۲۱ ساله هستم. می‌خواهم ازدواج کنم و تقریباً تمام شرایط ازدواج؛ همچون شغل و درآمد را دارم، ولی متأسفانه مادرم به هر نحوی مخالفت می‌کند و می‌گوید: اول باید برادرهای بزرگ‌تر از تو ازدواج کنند. لطفاً راهنمایی کنید.

🔷پاسخ: مسلماً با لجبازی و قهر نمی‌توانید دل مادرتان را به دست آورید و چه‌بسا با این کار مسئله را پیچیده‌تر کنید. بهتر است در این زمینه با یکی از اعضای خانواده خود هم‌صحبت شوید (مثلاً برادر بزرگ‌ترتان یا پدرتان) سپس بعد از متقاعد کردنشان، از آن‌ها بخواهید که در این زمینه با مادرتان صحبت کرده و دلشان را برای ازدواج شما نرم کنند.

🌸🌹 این نکته را نیز متذکر شوید که چه‌بسا برادران بزرگ‌ترتان در حال حاضر قصد ازدواج نداشته باشند. آیا سزاوار است تا زمان نامعلوم منتظر شوید تا آن‌ها ازدواج کنند؟ از کجا معلوم که ازدواج شما سبب ازدواج دیگر برادرانتان نشود؟

🌷🌻 در مجموع، برای راضی کردن مادرتان توصیه‌هایی وجود دارد که می‌تواند مفید باشد. ازجمله: 1- محبت به مادر و احترام ایشان را رویه همیشگی خود قرار دهید و این دستور صریح آیات و روایات دین ما است.

💎💎2- در زمان‌هایی که مادرتان سرحال است وارد مذاکره شوید و سعی کنید با حفظ آرامش صحبت‌های خود را در یک فضای منطقی مطرح کنید.

🌼🌸 3- گاهی می‌توانید احساسات مادرتان را بامحبت، هدیه دادن و... تحریک کنید و به قولی دلشان را به دست آورید.

👌👈 4- در صورت مخالفت مادر، سعی نکنید بر گفته خود اصرار بورزید، بلکه آن را به‌وقت دیگری موکول کنید و صبر و حوصله را پیشه سازید.

🌹🌸 5- توکل بر خدا و واگذار کردن این مسئله به خداوند می‌تواند شرایط را آسان‌تر کند؛ بنا به فرموده امام علی(علیه‌السلام): «هركس به خدا توكل كند، دشوارى‌ها براى او آسان مى‌شود و اسباب برایش فراهم مى‌گردد.»[بحارالانوار، ج75، ص81]

کانال ❤️ازدواج موفق❤️ زندگی زیبا❤️

ادامه مطلب

🔴خواستگاری در فضای تلگرام!

نوشته شده در2017-09-15 18:50:36

🔴خواستگاری در فضای تلگرام!

🔵سوال: دختر 16ساله هستم که یک پسر مؤمن در فضای تلگرام از من خواستگاری کرده و چند ماه است که درحد چت کردن با هم‌دیگر درارتباط هستیم تا نسبت به همدیگر شناخت پیدا کنیم و بعدا می خواهیم به خانواده‌های خود اطلاع دهیم. درضمن ایشان می گفتند که چهره‌ام را کامل ندیده‌اند به همین دلیل عکسم را برایش فرستادم ...

👈👈پاسخ: ابتدا باید متذکر شویم که از لحاظ شرعی هر گونه ارتباط عاطفی با نامحرم بدون جاری شدن صیغه محرمیت، به هر شكلی (حضوری، چت و ...) و با هر توجیهی (شناخت بیشتر، قصد ازدواج و ...) گناه است و اشكال دارد. چرا که رابطه دختر و پسر و دوستی دختر و پسر پیامد های ناصحیح زیادی دارد، اگرچه حضوری نباشد و فقط در حد چت کردن هم باشد.

⭕️⭕️معمولا نمی‌توان از طریق فضای مجازی به ویژگی‌های فرد مقابل پی برد و از این طریق طرف مقابل را شناخت. چون اینگونه انتخاب‌ها در فضای مجازی بیشتر جنبه احساسی و عاطفی دارد و قطعاً انتخابی که فقط برخواسته از احساسات باشد، بیشتر در معرض شکست خواهد بود.

❤️امام علی(علیه‌السلام) درباره درگیر شدن احساسات و عواطف می‏‌فرماید: « دوست داشتن چیزی، انسان را كور و كر می‌كند.» [ شرح نهج البلاغه، ج1، ص426] پس وصال شما و پسر مورد نظر از راه صحیح كه همان خواستگاری رسمی و حضوری او به همراه خانواده اش از شما و در نهایت ازدواج است صورت گیرد. اگر ایشان باز هم قصد ندارند که به خواستگاریتان بیاید، بهترین كار این است، كه دیگر هیچ ارتباطی دیگر با او برقرار نكنید، با او چت نكنید و جوابش را ندهید. البته این نکته را نیز مد نظر داشته باشید که بسیاری از افرادی از کلمه ازدواج به عنوان طعمه استفاده می کنند و هدفشان واقعا ازدواج نیست بلکه این واژه را مقدمه ای برای ایجاد وابستگی قرار داده و هدف نهایی آنها روابط جنسی می باشد.

کانال ❤️ازدواج موفق❤️ زندگی زیبا❤️

از شما نیز دعوت به عضویت میکنیم 👇👇👇

ادامه مطلب

🔴نیاز به ازدواج برای جوان 19 ساله

نوشته شده در2017-09-29 13:34:20

🔴نیاز به ازدواج برای جوان 19 ساله

🌸سؤال: بنده جوان 19 ساله هستم و احتیاج شدید به ازدواج دارم، ولی پدر و مادرم مخالفت می‌کنند. چه‌کار باید بکنم؟

👈پاسخ: تا حدودی طبیعی است که در این سن، نیاز به ازدواج را در خود احساس کنید و چه‌بسا اوج این نیاز، از همین سنین آغاز می‌شود، ولی نکته حائز اهمیت در ازدواج این است که اگر تمام علت و انگیزه ازدواج شما، تنها جنبه غریزی باشد و تناسب‌های لازمه را برای ازدواج در نظر نگیرید، معمولاً این‌گونه ازدواج‌ها سرانجام خوبی نخواهد داشت، امّا اگر در کنار آن، تناسب‌های لازمه ازدواج را هم در نظر بگیرید، به ازدواج شما خللی وارد نمی‌‌شود.

☘️برای این منظور؛ بهتر است بدون خجالت و بدون هرگونه عامل بازدارنده دیگر، در کمال ادب و منطق، در این زمینه با والدین خود صحبت کنید و نیاز خود را برای ازدواج به آن‌ها تشریح کنید. به‌طور مسلم اگر والدین، نیاز شمارا درک کنند، به کمک شما خواهند شتافت، البته اگر شرایط و امکانات مالی و... هم برایشان مهیا نباشد، بازهم می‌توانند به شما کمک کنند. حداقل اینکه در آینده نه چندان دور سعی خواهند کرد که شرایط و امکانات ازدواج شما را فراهم نمایند. برای شروع، می‌توانید با یکی از والدین خود که نفوذ بیشتری دارید صحبت کنید و بعد از قبول مسئله، به کمک ایشان با والد دیگر گفتگو کنید.

✔️در نهایت اگر به‌رغم تلاش‌هایتان، امکان ازدواج در حال حاضر برای شما فراهم نبود، سعی کنید خود را کنترل نمایید و با دوری از تصاویر و محیط‌های آلوده خود را از تحریک شدن بیشتر حفظ کنید؛ همچنان‌که خدای متعال در این باره فرموده؛ «وَليَستَعفِفِ الَّذين لَا يَجِدُونَ نِكاحَاً [نور،33] و بايد آن‌کسانی كه ازدواج برايشان مقدور نيست، عفت بورزند.» همچنین با آموزش فن و حرفه‌ای خاص در کنار سرگرم شدن بر آمادگی خود جهت تشکیل زندگی مشترک اقدام کنید.

کانال ❤️ازدواج موفق❤️ زندگی زیبا❤️

از شما نیز دعوت به عضویت میکنیم 👇👇👇

ادامه مطلب

🌷🌿🌷🌿🌷🌿🌷🌿🌷📚پرسش وپاسخ

نوشته شده در2017-10-26 06:36:56

🌷🌿🌷🌿🌷🌿🌷🌿🌷

📚پرسش وپاسخ

🌹ما همدیگر را دوست داریم، اما همسرم اصلا ابراز علاقه نمی‌کند و فقط در عمل نشان می‌دهد. بارها با او صحبت کردم، حتی پیش قدم هم شده ام اما تاثیری نداشت.لطفا راهنمایی کنید؟

✍پاسخ:

🌸خداوند در قرآن كريم ازدواج را سبب رسیدن به آرامش بیان می‌فرمايد:☘ « از نشانه‌هاي قدرت خداوند اين است كه از جنس خودتان، همسرانی برايتان آفريد تا در كنار آنها آرامش يابيد و در ميانتان مودّت و رحمت قرار داد؛ در اين امر نشانه‌هايی است براي گروهي كه تفكر می‌كنند.»☘ و می‌دانیم اساس و شالوده‌ی زندگی خانوادگی موفق بر ابراز محبت استوار است؛ لذا در آموزه‌های دينی نیز بسیار توصيه شده که همسران، نسبت به همديگر اظهار محبت و مهربانی كنند و اين محبت خود را نیز آشكار سازند؛ البته شما باید دقت داشته باشید که رابطه همسران يك رابطه دوطرفه است، يعني اين كه همان‌طور كه شما دوست داريد همسرتان به شما بيشتر ابراز محبت كند، همسرتان نيز متقابلاً همين حِس را نسبت به شما دارد. پس اگر خواهان محبت و ابراز علاقه همسرتان هستيد، خودتان نيز به اين قضيه بها دهيد و همسرتان را از سرچشمه محبت‌تان

ادامه مطلب
5 6 7 8 9 10 11 12 13