هر چی [تو] بگی‏

🔆چند نكته در باره گفتگوی خواستگاری

🔸🔶🔸1- سوالاتی با جوابهای توضيحی

☘شيوه درست پرسشگري در جلسه خواستگاري ، آن است كه سوالاتي مطرح شود كه اولا موضع انسان را لو ندهد و دوم اينكه پاسخش با بله نخير تمام نشود .

👱مثالي براي پسر : پسري عقيده دارد كه حرف اول و آخر را در زندگي بايد خودش بزند ( اين فقط يك مثال است كاري به درست و غلط بودنش نداريم) اين عقيده را به دو گونه ميتواند مطرح كند الف) من اعتقاد دارم كه مدير خانه مرد است و حرف آخر را او ميزند و دختر در پاسخ يا جوابش بله است يا نخير ب) پسر: به نظر شما مديريت خانه بايد چگونه باشد؟ دختر: بايد بر اساس تفاهم و مشورت باشد پسر: آمديم و گفتگوي منطقي به نتيجه اي نرسيد ،‌آنوقت چه ؟ دختر : خب بيشتر حرف ميزنيم و با كسي كه قبولش داريم مشاوره ميكنيم پسر: اگر اين هم جواب نداد ، گاهي هست كه از نظر من حرف خودم درست است و از نظر شما حرف خودتان........

👸 مثالي براي دختر : فرض كنيد دختري از اينكه همسرش با فرد نا محرمي گرم بگيرد و خواهرانه بر خورد كند متنفر است . ميتواند به دو گونه مطرح كند الف) من از اينكه همسرم با نامحرم خواه غريبه يا آشنا باز و گرم برخورد كند متنفرم . ب) به نظر شما با توجه به اينكه آداب معاشرت حكم ميكند كه انسان به گونه اي با ديگران برخورد كند كه او را متحجر و بي ادب نخوانند ، يك مرد در روابطش با نامحرم چگونه بايد باشد؟ اگر اين نامحرم آشنا بود چه ؟ فرقي بين نامحرم آشنا و غريبه هست ؟ نظر شما چيست؟

☘اگر چند سوال اين چنيني در گفت و گو باشد طرف مقابل مجبور است چيزي را كه اعتقاد دارد بيان كند زيرا كه نميداند موضع شما چيست؟ البته اين نوع سوال كردن هم وقت ميبرد ، يعني بايد از قبل سوالها را بر اساس معيارها تنظيم كرد .

🔸🔶🔸2- ادبيات سوالها ، متفاوت با اعتقاد ما

ادامه مطلب

💠ازدواج پسر چهل ساله...⁉️

نوشته شده در2017-12-20 16:44:26

💠ازدواج پسر چهل ساله...⁉️

⚜با سلام می‌خواستم بپرسم برای پسری که اصلاً قصد ازدواج ندارد و نزدیک به ۴۰سال سن دارد، چه دعا یا ذکری هست تا به ازدواج ترغیب شود؟

پاسخ:🔰🔰🔰

🔹اولاً در اینجا کار ما بیان ذکر و دعا برای ترغیب به ازدواج نیست.

ادامه مطلب

✨ازدواج با دختری از کشور دیگر.... ⁉️

نوشته شده در2017-12-30 10:43:46

✨ازدواج با دختری از کشور دیگر.... ⁉️

👱🏻پسری بیست ساله هستم؛ مدت دو سال است که بادختری از کشور افغانستان آشنا شده‌ام و قصد ازدواج بایکدیگر را داریم. آیا ممکن است در ازدواجمان مشکلی از طرف خانواده‌ها رخ دهد؟ لطفا راهنمایی بفرمایید.

✍پاسخ:

💐 تفاوت در زمينه‌های فرهنگی بر اساس تحقيقات [مشاوره و ازدواج، ص16] در ايران يكی از مهمترين عوامل زمينه‌ساز در طلاق ها است.

ادامه مطلب

❤️ازدواج با دختری که ام اس داره؟؟؟

نوشته شده در2018-01-16 11:27:02

❤️ازدواج با دختری که ام اس داره؟؟؟

👤پسری هستم که حدود یک سال است که عاشق دختری شده‌ام. ولی مشکلی که وجود دارد ایشان بیماری ام اس دارند. از طرفی عاشقش هستم و نمی خواهم او را ازدست بدهم. لطفا راهنمایی بفرمایید.

📚پاسخ:

ادامه مطلب

💎دختری با قد بلند هستم

نوشته شده در2017-09-03 16:57:41

💎دختری با قد بلند هستم

⛔️سوال: دختری با 182 سانتی متر قد و 64 کیلو وزن هستم. در محیط اطراف و دانشگاه همه را کوتاه‌تر از خود می بینم. سرزنش و حرف‌های بعضی افراد بخاطر قد بلندم، موجب عدم اعتماد به نفس و ضعف در درون من شده است. لطفا راهنمایی بفرمایید.

🔷پاسخ: ازجمله مهمترین مسائل در زندگی، قبول واقعیات و برنامه‌ریزی بر اساس داشته‌ها، برای یک زندگی موفق است.

🌺در اولین قدم شما باید واقعیت ظاهری خود را بپذیرید و البته این را هم بدانید که میزان قد شما تفاوت فاحشی با دیگر افراد ندارد. در قدم بعدی این قد خود را عیب محسوب نکنید چون عیب به‌معنای نقص و کمبود است؛ لذا افرادی که در ورزشهایی مانند والیبال و بسکتبال فعالیت دارند این ویژگی ظاهری خود را یک امتیاز مثبت محسوب می‌کنند و افرادی که قد بلند خود را عیب محسوب می کردند وقتی این واقعیت را پذیرفتند توانستند آن را پلی برای موفقیت قرار دهند

👈👈مانند مرتضی مهرزاد مهمان بلند قامت برنامه «ماه عسل» که با قبول واقعیت زندگی خود به عنوان بازیکن تیم والیبال نشسته ایران در رقابت های پارالمپیک ریو حاضر و صاحب افتخار شد.

🌹براین اساس اگر شما این واقعیت زندگی خود را قبول و از داشته‌های خود نیز به نحواحسن استفاده کنید، خود این قبول واقعیت پلی برای اعتماد به نفس برای شما خواهد شد. توصیه‌ای که به شما می‌شود این است که در اینگونه مسائل اسیر احساسات نشده و زندگی را با واقعیات آن بپذیرید.

ادامه مطلب

🔴دوری معشوق برایم سخت است

نوشته شده در2017-09-10 17:58:24

🔴دوری معشوق برایم سخت است

🔵سوال: از خرداد 96 با دختری هم سن خودم آشنا شده ام بطوری که حتی نمی توانم یک لحظه دوری او را تحمل کنم تا اینکه چند روز پیش کمی بین ما ایجاد اختلاف شد. و ایشان به بنده گفتند تا پایان مهرماه مدتی می خواهم از شما دور باشم. این حرف او کلا زندگی من را خراب کرد تا جایی که حتی برای دوری او اشک هم می ریزم و تمام زندگی من هم بهم خورده است. لطفا کمکم کنید که چگونه بتوام دوری ایشان را تحمل و تا آخر مهر ماه صبر کنم.

👈👈پاسخ: برادر گرامی، از مجموع توضیحات شما این نتیجه حاصل می شود كه شما اين مساله را به عنوان يك شكست (از نوع عاطفی) می‌نگريد و اكنون به دنبال راه چاره‌ای می باشید.

⭕️ابتدا لازم است كه شما در نگرش خود نسبت به اين قضيه تجديد نظر كنيد بدانيد آنچه كه به‌ظاهر موجب اندوه می‌شود، لزوما امری مذموم و ناخواستنی نيست. همان گونه كه در قرآن كريم آمده است: «عَسي أَنْ تَكرَهُوا شَيْئاً وَ هُوَ خَيْرٌ لَكمْ وَ عَسيَ أَن تُحِبُّوا شَيًْا وَ هُوَ شَرٌّ لَّكُمْ [بقره/216] چه بسا چيزی را خوش نداشته باشيد، حال آن كه خيرِ شما در آن است و يا چيزي را دوست داشته باشيد، حال آنكه شرِّ شما در آن است.»

🔹🔹لذا شما به آینده‌ی این نوع ارتباط توجه کنید و اینکه با یک برخورد کوچک چرا باید از شما فاصله گرفته اگر چه در ظاهر بگوید که مربوط به شما نیست یا اینکه بر فرض وابستگی شدید شما، اگر در آینده موانعی مانع رسیدن شما به یکدیگر شود، آنجا راه چاره چیست؟ به همین دلیل این فرصت را غنیمت بدانید و از وابستگی خود بکاهید، از اين رخداد نتيجه‌ی مثبتی بگيريد. مثلا اينكه اينگونه دوستی‌ها غيرقابل اطمينان و آسيب‌زاست و نمی‌تواند نتيجه خوبی به دنبال داشته باشد.

✔️✔️پس اگر می بینید که وابستگی شما به ایشان بسیار شدید است. چرا از طریق راه‌های مطمئن و اصولی مانند ازدواج، این امر را پیگیری نمی کنید. اما چند راهکار برای خارج شدن از این مرحله: منطقی فکر کردن و دوری از احساسات در مورد آینده‌ی این ارتباط، برنامه ریزی و پرکردن زمان با کارهای عملی و ورزشی، عدم خلوت گزینی و گوش دادن به موسیقی های تهییج کننده احساسات.

کانال ❤️ازدواج موفق❤️ زندگی زیبا❤️

ادامه مطلب
4 5 6 7 8 9 10 11 12