هر چی [تو] بگی‏

🔆باهاش برم یا نه.....⁉️

نوشته شده در2017-12-30 10:43:46

🔆باهاش برم یا نه.....⁉️

💞من ۱ سال با یه پسر دوستم. و جلسه اول نشونم کردن و جلسه دوم میخوان بیان دنبالم و منو با خودشون ببرن شهرشون و ۱۹ ساعت از هم دیگر دوریم. میخواستم بپرسم اگر بیاد دنبالم من با ایشون برم درسته؟ ما اهل شرق کشور هستیم و اونها اهل شمال کشور و ما هم چنین رسوماتی نداریم.

✍پاسخ

با عرض سلام

🌷کاربر محترم طبق رسم بعضی از مناطق، خانواده پسر با اهداء هدیه ای ، دختر را باصطلاح برای پسر نشان می كنند بدون آنكه عقدی خوانده شود .

ادامه مطلب

👁از من سوء استفاده کرد ولی دوستش دارم....

😔هفت سال پیش به خاطر نداشتن خواستگار با شخصی به هدف ازدواج آشنا شدم، بااینکه من را ندیده بود ولی ابراز محبت و عشق می‌کرد و می‌خواست با من ازدواج کند، روزی به اصرار ایشان قرار گذاشته و پس از گپ و گفتی مختصر به منزل خواهرش رفتیم، که در آنجا از من سوءاستفاده کردند اما من بازهم نمی‌توانم ایشان را فراموش کنم.

📚پاسخ:

🌀اگر در دین مبین اسلام مرتباً نسبت به خلوت و گفتگوی با نامحرم به هر هدفی که باشد تذکر داده‌شده است به خاطر همین عشق‌های کاذب و سوءاستفاده‌هایی است که در ضمن این‌گونه روابط ایجاد می‌شود و افراد به بهانه ازدواج دل‌وجان طرف را به سمت خود جذب می‌کنند درحالی‌که هدفشان تجاوز می‌باشد

ادامه مطلب

☘اصرار داره زن دوم بگیره

نوشته شده در2017-12-30 10:43:46

☘اصرار داره زن دوم بگیره

🍁سلام .میخواستم بپرسم که ازدواج با مردی که زن وبچه داره ایا درست هست یا اشتباه؟؟؟این اقا دلیل ازدواجشون رو عدم تفاهم با همسر اول بیان میکنن.وخیلی مصر به ازدواج هستند البته بدون اطلاع همسر اول.نمیدونم چه کنم لطفا راهنمایی کنید.با تشکر

✍پاسخ

🌸با سلام خدمت شما کاربر گرامی:

ادامه مطلب

🌀ازدواج با برادر خواستگار سابق.....⁉️

👥دختری هستم که 7 سال قبل پسرخاله‌ام به خواستگاریم آمد و بعد از مدتی با اینکه به آنها فرصت داده بودیم، شنیدیم با خانمی دیگر نامزد کرده و بعد با مشکل روبرو شدند و الان با فرد دیگری در عقد هستند هرچند خودشان در مجالس مختلف بیان داشتند که ای کاش با بنده ازدواج می کردند. بعد از این مدت برادر این آقا که مرد بسیار خوبی هست توسط یکی از اقوام قصد خواستگاری از بنده را دارد. به نظر شما جواب مثبت به این آقا در زندگی آینده مشکل ساز نمی شود؟

✍پاسخ:

💞 ازدواج امری مقدس است که خداوند آن را یکی از اسباب مهم ایجاد آرامش قرار داده و در قرآن کریم می فرماید: « و از نشانه­ های او این که از[نوع] خودتان همسرانی برای شما آفرید تا بدانها آرام گیرید.» اما باید در خاطر داشت که این آرامش با انتخاب صحیح ایجاد می شود. با توصیفاتی که شما بیان داشتید به نظر می‌رسد فرد اول از ابتدا قصد ازدواج با شما را نداشته و این که اکنون پشیمان هست، حکایت از خصوصیات خوب شما می‌تواند داشته باشد و ازدواج ایشان با خانمی دیگر هیچگونه کمبودی برای شما محسوب نمی شود.

ادامه مطلب
3 4 5 6 7 8 9 10 11