هر چی [تو] بگی‏

♻️♻️بر اساس آمارها ۹۰‌درصد زنان پس از طلاق ازدواج نمی‌کنند.

💠💠این در حالی است که ۹۰‌درصد مردان پس از طلاق، دوباره ازدواج می‌کنند. در واقع شانس زنان برای ازدواج مجدد

یک نهم مردان است. همچنین در برخی بررسی‌ها این چنین آمده است که پس از گذشت یک سال از طلاق زوج، ۹۰‌درصد خانم‌ها علاقه‌مند به بازگشت به زندگی هستند.

💠💠بر اساس آمارها می‌توان اذعان کرد که بار روانی بر روی زنان مطلقه فراوان است. همچنین آنها به از سر گرفتن ازدواج قبلی علاقه‌مندند و از سوی دیگر شانس تشکیل زندگی جدید برای آنها اندک است.

💠💠هم‌اکنون بیشترین طلاق‌ها برای زنان در گروه سنی 29-25 سال ثبت می‌شود. بسیاری از آسیب‌های زنان مطلقه مربوط به مسائل فرهنگی است، طبیعتا نوع نگاهی که جامعه به زنان مطلقه دارد، باعث می‌شود که شانس آنها برای ازدواج با افراد مناسب کاسته شود. اغلب زنان در ازدواج دوم مجبور به ازدواج با مردانی می‌شوند که 10 تا 15 سال از خودشان بزرگ‌تر هستند و این باعث نوعی فرسایش اجتماعی در میان زنان مطلقه می‌شود. همچنین ٧١‌درصد زنان مطلقه و بیوه صاحب فرزند یا فرزندانی هستند.

ادامه مطلب

معرفی کتاب

انتخاب خویش، قبل از انتخاب همسر

بسیاری از ما سرانجام، در طول زندگی هدفی برای خود پیدا می‌کنیم؛ امّا اگر یافتن این هدف، پس از ازدواج اتّفاق بیفتد، خطرناک است؛ زیرا امکان دارد همسر ما ــ که حالا شریک زندگی‌مان شده ــ این هدف را به عنوان دل‌خوشی خود در زندگی، انتخاب نکرده باشد.

⛔️چه‌ قدر اشتباه می‌کنند کسانی که با قانون «باری به هر جهت» به سراغ ازدواج می‌روند و هدف زندگی را بیش از آن که یک مسئلۀ کاربردی بدانند، مسئله‌ای نظری می‌انگارند و میان آن و ازدواج و زندگی مشترک ارتباطی نمی‌بینند!

بنا بر آنچه گفته شد، رسیدن به مرحله‌ای از ثُبات شخصیت برای ازدواج، لازم و ضروری است.

کسی که هنوز هدفی ثابت برای زندگی خود انتخاب نکرده، به ثُبات شخصیت نرسیده و به همین دلیل، نمی‌تواند در ازدواج تصمیم محکم و قابل اعتمادی بگیرد.

ادامه مطلب

✨وابستگی و دلبستگی در ازدواج

نوشته شده در2018-01-15 11:58:42

✨وابستگی و دلبستگی در ازدواج

🤔تفاوت بین وابستگی و دلبستگی در ازدواج چیست؟ شنیدم که می‌گویند دو نفر باید دلبسته هم باشند، نه وابسته به هم.

✍پاسخ:

⚜وابستگی یعنی اینكه اگر كسی در یك رابطه احساس ترس و عدم امنیت كند و دائماً فكر از دست دادن یار خود باشد، ناخودآگاه وابسته می‌شود. در حقیقت وابستگی به احساسی گویند كه كسی با اسارت و بستن دست و پای خود، نفر مقابل را نیز اسیر خود می كند و به اعماق چاه می‌كشاند. در مقابل آدم دلبسته احساس ترس و عدم امنیت نمی‌کند و نیازی به اسیر کردن طرف مقابل ندارد. وابستگی به حالاتی چون، كنترل طرف مقابل و محدود كردن آزادی منجر می شود، در این وضعیت تمام ابعاد زندگی او را همچون زنجیری احاطه می‌كند.

ادامه مطلب

☺️ خنديدن يک نيايش است...!

نوشته شده در2018-01-14 11:32:48

☺️ خنديدن يک نيايش است...!

😂 اگر بتوانی بخندی و بخندانی،

آموخته‌ای که چگونه نيايش کنی.

هنگامی که هر سلول بدن تو بخندد،

هر بافت وجودت از شادی بلرزد،

به آرامشی عظيم دست می‌یابی.

ادامه مطلب

🍂خواستگارم هفت سال در انتظار رضایت پدرم است

🌼دختری 23 ساله هستم و با پسری مدت هفت سال است که ارتباط دارم در این مدت ایشان چندین باربه خواستگاری بنده آمده است ولی پدر بنده مخالفت کرده اند ایشان نه کار دارند و نه سربازی رفته اند. لطفا راهنمایی بفرمایید.

✍پاسخ:

⚜ هيچ پدر و مادری دوست ندارد غبار غمی بر دل فرزند خود ببيند و يا آسمان دل او را پر از ابر غصه تماشا كند. والدين كه افقهای وسيع تری از زندگی را تجربه كرده اند، هر قدر فرزندان با تجربه های والدین، بيشترآشنا باشند، از پس سختی‌های زندگی بهتر بر می‌آيند. از جمله مواردی که از والدین در مورد ازدواج فرزندانشان انتظار می‌رود، «انتظارات معقول» است که البته جاداشت شما در توضیحاتتان بیان می داشتید که علت مخالفت پدر بزرگوار شما چیست؟ اما آنچه از ظواهر توضیحات شما برداشت می شود، نداشتن کار و نرفتن به خدمت علت مخالفت باشد. از طرفی شما فرمودید که 23 سال سن دارید و بالتبع، آقاپسر همسن یا از شما بزرگتر است که ایشان باید در این مدت 7 سال برای رسیدن به شما حداقل یکی از این دو مورد [نداشتن کار یا نرفتن به سربازی] را انجام می‌دادند و یا اینکه علت قانع کننده‌ای برای عدم انجام آنها داشته باشد مثلا چون تحصیل می کند نتوانسته خدمت بروند یا اینکه اهل کار و تلاش است ولی شغل دائمی ندارد؛ به هر حال شرط اداره مسائل مالی، یکی از شروط مهم است همانطور که

ادامه مطلب
1 2 3 4 5 6 7 8 9